Sport

DALŠÍ GÓLOVÁ NAKLÁDAČKA PRO NOVÁČKA MOL LIGY Z JIHU MORAVY!

Pondělí Leden 29, 2024
865
Hodonínské házenkářky (černé dresy) držely krok se svými soupeřkami jen v úvodu utkání, které nakonec skončilo jasnou výhrou hostů v poměru 40:26. (Foto: Jaroslav Kolísek)

HODONÍN – Holt fanoušek hodonínské ženské házené si musí začít zvykat na to, že pokud přijede do haly TEZA tým z popředí MOL ligové tabulky, dá se čekat velký brankový příděl do sítě hodonínských brankářek. Nejinak tomu bylo i o čtvrté lednové sobotě, kdy do Hodonína zavítal druhý celek MOL ligy, který nyní ztrácí na vedoucí Michalovce tři body (ty mají 26 bodů), Severočešky ale mají na svém kontě o zápas více (Most sehrál doposud 15 zápasů).

Domácí jen v úvodu ukázaly, že by mohlo jít jen teoreticky o vyrovnanou bitvu, ale to bylo v čase, kdy hostující lavička dala přednost druhé garnituře. I proto se tak mohl dostat Hodonín do vedení 2:0 (2. minuta), 3:1 (3.) a nebo 4:3 v šesté minutě. To byl ale signál pro velkého favorita ze severu Čech, neboť hostující hráčky zabraly a nepřipustily v dalším průběhu utkání možný zvrat.

Na levém křídle u vítězek řádila reprezentantka Adéla Stříšková, která z 11 střeleckých pokusů hned devět dokázala proměnit lehce v branku, jedním gólem se u Mostu prezentovala hodonínská odchovankyně Valerie Smetková, která se na palubovku vrací po vážnějším zranění kolena.

Domácí postrádaly zraněné křídlo Lauru Víchovou, která byla na utkání pouze v civilu, takže střelkyní poražených v tomto duelu se stala Nikola Kalinová.

V dalším kole cestují hodonínské házenkářky na palubovku prvního týmu do Michalovců na východ Slovenska, kde se hraje v sobotu 3. února od 17:30 hodin.

Jinak v jediném nedělním zápase MOL ligy Poruba doma klopýtla v souboji se Zlínem po výsledku 25:27 (15:14), takže pořadí na konci tabulky má tuto podobu:

10.   Zlín  – 8 bodů,

11.   Poruba   – 4,

12.   HK HODONÍN   – 2.

MOL LIGA – HÁZENÁ, ŽENY, 15. KOLO

* HK HODONÍN – DHK BANÍK MOST 26:40 (12:21)

Nejvíce branek: Nikola Kalinová 11/4, Sára Drexlerová 4/3, Veronika Štipčáková 3 – Adéla Stříšková 9, Eszter Ogonovszky 6, Dominika Zachová 4, Daria Somionka 4,

vyloučení: 3:4,

sedmimetrové hody: 8/7 – 4/3,

rozhodovali: Pavel Blanár a Jiří Opava,

delegátkou na utkání byla Jana Rzymanová, 172 diváků.

Věděli jsme, že to bude hodně těžké, protože hrajeme proti současně nejlepšímu českému klubu v MOL lize. Můžu říct, že jsem v podstatě docela spokojený, vzali jsme si nějaké dílčí cíle, co bychom chtěli v tomto utkání dokázat a myslím si, že se nám to docela i podařilo. Hráli jsme aktivně, holky můžu až na pár drobností v obraně pochválit. A jak nám chybí zraněná křídelnice Víchová? Samozřejmě že nám chybí, ale více vzadu v obraně, protože ty góly i tak dáváme. Nejvíce mě v tomto roce zatím mrzí ta domácí porážka s Plzní, neboť jsme si byli jistí, že ty body urveme,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kouč Hodonína JIŘÍ HAVLÁT.

Z počátku to bylo od nás trochu nervózní, dojely jsme v odlehčené sestavě. Některé holky ještě dohrávaly zápas za „B“ tým, takže přijely později. Pro mě tyto zápasy v Hodoníně na palubovce, kde jsem házenkářsky vyrůstala, jsou stále speciální! Navíc po těžkém zranění kolene (meniskus a přetržené vazy – přední, zadní a postranní) se vlastně po roce jakoby znovu vracím na hřiště. Jsem v tréninkovém zápřahu cca 2 až 3 měsíce, pomalu se do toho dostávám. Myslím si, že tato sezona je pro mě taková na rozehrání a od té další už by to mohlo možná být i na ten návrat do reprezentace. Úraz se mi stal těsně před startem na MS, což mě velmi mrzelo. Navíc jsem odehrála dva zápasy v Lize mistryň, teď už dělám vše naplno. Máme tady v Mostu fakt dobrého doktora a fyzioterapeutka, kteří mě dali dohromady. Celý rok jsem chodila do posilovny (ruce, záda) a jsem moc ráda, že už jsem součástí týmu. Ten je oproti předchozím sezonám hodně omlazený, často jsme prohrály o branku, ale věřím, že postupně půjdeme tabulkou nahoru. Teď o víkendu zůstávám tady doma v Hodoníně a dnes mě čeká dodatečná oslava mých lednových narozenin. Chlebíčky nejím, ale už se těším na tatarák (smích). Jinak co se týká mého soukromí, tak dokončila jsem bakalářské studium, nyní pokračuji v Ústí nad Labem pětiletým studiem na učitelství pro střední školy (kombinace TV s biologií), kde mám za sebou prozatím čtyři ročníky. Školu bych tedy měla dokončit příští rok, kdy mi navíc končí smlouva v Mostě. Uvidíme, co bude dál. Láká mě i cizina, bundesliga nebo i Maďarsko, více ale to Německo,“ prozradila na domácí palubovce házenkářka Mostu, pravá spojka VALERIE SMETKOVÁ (23 let).

(red.)

Štítky:

sport