Sport

ČESKÁ REPREZENTACE ŽEN VE FUTSALU NEZVLÁDLA ODVETNÝ DUEL SE SLOVENKAMI!

Úterý Leden 30, 2024
446
Na snímku je s míčem hodonínská hráčka Sabina Pavková (vpravo) v dresu české reprezentace v utkání se Slovenskem na palubovce TEZA Hodonín. (Foto: Michal Pavlík)

HODONÍN – V sobotu v hale menších rozměrů v okresním městě našich východních sousedů v Senici se našim reprezentantkám zadařilo, když v jasně vedeném přípravném duelu smetly domácí hráčky po výsledku 6:2 (branky Česka: Denisa Skálová 2, po jedné Adéla Šturmová, Jana Soušková, Clara Soquessa a Jessica Vargová), ovšem doma v Hodoníně o den později za pořadatelství klubu FC TANGO Hodonín (znovu vysoce smekáme a dáváme funkcionářům TANGA VELKÝ PALEC NAHORU za perfektní organizaci!) to již tak dobré ze strany Česka bohužel nebylo.

Naše holky prohrávaly již od první minuty 0:1 a na palubovce haly TEZA v Hodoníně tahaly od počátku za kratší konec futsalového provazu. Ve 13. minutě sice po pohledné akci srovnala Karolína Cardová (jinak hráčka vedoucího týmu 1. ligy žen SK Interobal Plzeň) na 1:1, ve zbytku první půle se ale střelecky prosazovaly jen hostující hráčky – ve 14. minutě mířila přesně Janka Majtényiová a pak ještě dvakrát se trefila do černého kapitánka Slovenska, Nikola Rybanská, jenž ve druhé půli uzavřela své výtečné střelecké nedělní vystoupení na jihu Moravy svojí třetí brankou!

Češky 3,4 sekundy před závěrečnou sirénou dokázaly pouze porážku zmírnit, když po výhozu gólmanky Kateřiny Bubelové (DFK Bohemians Praha 1905) se prosadila hlavou Jana Soušková, která v lize hájí barvy brněnských Nástěnek.

Nový kouč české reprezentace Tomáš Štverák dal šanci i dvěma hráčkám hodonínského TANGA, a to Sabině Pavkové a Terezy Kubicové, ale ani jedna se výrazněji v tomto duelu nedokázala prosadit. To, že utkání našim hráčkám evidentně nesedlo, svědčí i okamžik ze 38. minuty, kdy po šestém kumulovaném faulu Slovenek kopalo Česko desetimetrový kop, ale exekutorka, Clara Soquessa (jinak polský AZS UJ Kraków) netrefila ani branku vítězek.

PŘÍPRAVNÝ FUTSAL ŽEN – 2. UTKÁNÍ

*ČESKO – SLOVENSKO 2:5 (1:4)

Góly a nahrávky: 13. Karolína Cardová (Špičková), 40. Jana Soušková (Bubelová) – 1. Klaudia Tyčiaková (Macková), 14. Janka Majtényiová (Tyčiaková), 15. Nikola Rybanská, 19. Nikola Rybanská (Tyčiaková), 38. Nikola Rybanská,

žluté karty: 6. Tereza Kubicová – 38. Klaudia Tyčiaková,

rozhodovaly: Alice Vévodová a Věra Soukupová, třetím arbitrem byl Radim Čep,

delegát zápasu Radek Venc,

sledovalo na 250 diváků, z toho téměř domácí prostředí v hale TEZA Hodonín vytvořili svým futsalistkám skvělí slovenští fanoušci!

Zápas se lámal od počátku, kdy jsme zaspali a dostali brzký gól. Udělali jsme pár chyb, po kterých jsme inkasovali. Nejsem trenér, který by hledal výmluvy, ale všechny holky, které jsou v týmu, mají na to, aby hrály. Utkání v Senici bylo den předtím fyzicky hodně náročné, zápas nás stál hodně sil. Chtěli jsme dát od začátku šanci i jiným holkám, prostě vidět jiné varianty hry,“ řekl webu SFČR trenér českého výběru TOMÁŠ ŠTVERÁK.

(red.)

Štítky:

sport