VLKOŠ PŘIŠEL O REGULÉRNÍ POSTUP DO 1. B TŘÍDY VE TŘETÍ MINUTĚ NASTAVENÍ!

Pátek Červen 16, 2023
2055
Momentka z nepřehledné skrumáže v pokutovém území Vlkoše v nastavení druhé půle, po které se nakonec kopala penalta ve prospěch Radějova. (Foto: Jiří Flora)
RADĚJOV – Byl to zápas, který bavil do poslední sekundy! Domácí museli v tomto nedělním mači bodovat, neboť hned po jejich souboji se čekalo na to, jak si veselský KEN povede na hřišti v Bukovanech, kde nakonec jasně vyhrál po výsledku 4:1. V případě, že do základní třetí třídy bude padat čtveřice týmů, což je stále reálné, toto postihne kromě Hovoran, Lipova a Vacenovic právě i Radějov, který byl nováčkem Okresní ligy. Velký smutek ale zažívají i borci ve Vlkoši, kteří si prohráli přímý  postup již v předchozích zápasech v jarní části, kdy zbytečně bodově ztráceli. V tomto utkání stačilo týmu z Kyjovska v Radějově naplno bodovat, což ještě platilo ve druhé minutě nastavení, ve které Vlkoš vedl 2:1.
V závěru však došlo k velké trmě-vrmě v pokutovém území Vlkoše, na vzdálenost větší než šedesát metrů si netroufám v té tlačenici zodpovědně říct, co se vlastně stalo, takže je třeba věřit hlavnímu rozhodčímu, který nepřehlednou strkanici zhodnotil jako nedovolený zákrok hostů, po kterém se kopala penalta, a tu bezpečně proměnil domácí kapitán Petr Šmach – 2:2.
Druhý poločas se nastavil o šest minut, přesto již hosté v zoufalém závěru nedokázali pokořit domácí branku, kterou hájil skvělý Aleš Parobek. Ten zejména ve druhé půli, která se hrála pod zjevnou taktovkou Vlkoše, musel řešit nejednu zapeklitou situaci ve vlastním pokutovém území, ale kromě gólu z kopačky Ladislava Menšíka vše vždy vyřešil s velkou bravurou a patřil ke klíčovým mužům v dresu domácího Radějova. Vlkoši tak zůstaly jen oči pro pláč, neboť na první místo se nečekaně po sobotní domácí výhře nad Vacenovicemi v poměru 4:0 dostala Blatnice pod Svatým Antonínkem!
ZAJÍMAVOST:
Po téměř pěti letech oprášil své kopačky zkušený domácí hráč, 42letý Ondřej Šebesta, kterého před sledováním pohádky s dětmi vyrušil v neděli po jedné hodině odpolední telefon od spoluhráče Dušana Helíska. Velký srdcař Šebesta tady ani na chvíli nezaváhal, doma ve Vnorovech sedl na kolo a pelášil směr Radějov. Takže za nás KLOBOUK DOLŮ!
OKRESNÍ LIGA HODONÍNSKA – 26. KOLO (POSLEDNÍ)
* TJ SOKOL RADĚJOV – FK VLKOŠ 2:2 (1:1)
Góly: 45. a 90.+3 (druhý z pokutového kopu) Petr Šmach – 31. Jindřich Slavíček, 67. Ladislav Menšík,
žluté karty: Lukáš Chmelař, Michal Matyáš, Libor Můčka, Lukáš Pavka – Bronislav Otruba,
rozhodovali: Antonín Lipár – Zdeněk Jahoda a Igor Zima,
200 diváků.
ŘEKLI PO UTKÁNÍ
„Dobrý zlatý bod! Od nás ale jenom bojovnost, nebyla tam vidět kombinační hra. Soupeř byl velmi kvalitní, chtěli jsme proto hrát ze zabezpečené obrany. Dosáhli jsme nakonec na dobrý výsledek, ale naše hra nebyla podle představ. I za stavu 1:2 jsem stále věřil, že uděláme dnes remízu a to jsem řekl i klukům v kabině,“ řekl po remízovém souboji kouč Radějova MICHAL OTRADOVEC.
„My jsme si to prohráli sami už v předchozích jarních zápasech, takže vůbec to neberu tak, že to je o tomto jediném zápase v Radějově! Ve druhé půli jsme měli pět loženek, a dáme jediný gól – co na to říct? Domácím ta penalta v nastavení druhé půle k záchraně nepomohla, nám to sebralo postup, i když platí to, co jsem řekl v první větě. Nechápu vůbec ten verdikt hlavního arbitra, oba asistenti nic neviděli, on se přesto rozhodl pro odpískání penalty. Nevím, co ho k tomu vedlo! Soupeř nechtěl evidentně hrát fotbal, my jsme naopak chtěli po celých devadesát minut. Přiznám se, že po takovém zápase jsem z fotbalu hodně znechucený, uvidíme dále. Mezitím jsme již dostali po telefonu předběžnou nabídku na možný postup do 1. B třídy ze druhého místa, takže uvidíme, jak se to celé nakonec vyvine,“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ hráč Vlkoše MIROSLAV ČADA.