VINAŘI Z MUTĚNIC NESTAČILI NA BOSKOVICE!

Pondělí Srpen 15, 2022
611
Snímek je z regionální kopané. (Ilustrační foto: Jaroslav Kicl)

MUTĚNICE – Vstup do nové sezony se fotbalistům Mutěnic nevydařil, když v domácím prostředí tahali za kratší konec provazu a zaslouženě odevzdali soupeři všechny body.

Tým kouče Marcela Houšky pronásledují zranění, když momentálně není k dispozici Lukáš Koplík, Lubomír Kupčík a Marcel Čepil, navíc pouze poločas odehrál zkušený Radim Holešinský, takže marodka Vinařů nemá konce! Proto se vedení klubu rozhodlo a domluvilo se s obráncem Michalem Vydařilým (Čejč), že tento alespoň na tři zápasy Mutěnicím v současné nouzi pomůže, což je na druhou stranu od Michala pěkné gesto.

Samotný zápas měli hosté pod kontrolou, ve 25. minutě se dostali do zajímavé příležitosti po úprku tria Jan Stara, Viktor Živný a Jan Novák, ale skóre se na hřišti Pod Búdama po této akci v sobotním odpoledni neměnilo.

Góly viděli diváci až po přestávce a bohužel byly pro ně v té nesprávné bráně: nejdříve v 54. minutě prodloužil hlavou Viktor Živný míč na spoluhráče Jana Nováka, který zůstal na malém vápně zapomenutý a lehce prostřelil domácího brankáře Filipa Leznara (0:1), aby pojistku na tři body zajistil v 65. minutě střílející Jan Stara, kterému míč po úniku na pravé straně hřiště připravil Jan Novák – 0:2.

SESTAVA MUTĚNIC:

Filip Leznar – Martin Schüller, Michal Opluštil (73. Pavel Brablc), Michal Vydařilý, Roman Weigl (84. Jiří Kabela) – Martin Maňák, František Lamáček, Adam Šťastný (87. Petr Plchut), Radim Holešinský (46. Adam Prčík) – Marek Mokruša (84. Martin Hrabina), Dalibor Koštuřík.

KRAJSKÝ PŘEBOR – 2. KOLO (HRANÉ JAKO 1.)

FK MUTĚNICE – FC BOSKOVICE 0:2 (0:0)

Branky: 54. Jan Novák, 65. Jan Stara,

ŽK: Jan Novák (BOS.),

střely na branku: 3:11,

mimo: 5:12,

rohy: 2:6,

řídili: Josef Kučera (Bučovice) – Martin Lazar (Vyškov) a Libor Kunický (Ořechov),

diváků: 151.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

„Chci poděkovat klukům za bojovnost a ten výkon, protože Boskovice jsou kvalitním týmem, což nám i dnes ukázali. Jejich brejky jsou smrtící, ti náběhoví hráči jsou prostě na úrovni. Soupeři gratuluji ke třem bodům. Předpokládám, že náš kádr se dá brzy dohromady, máme tam totiž nějaké zraněné kluky, postupně se to doplní a já věřím, že začneme sbírat body,“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ trenér Mutěnic MARCEL HOUŠKA.

„Jeli jsme sem s velkou pokorou, protože tady je to vždy těžký zápas. Jsme rádi za tři body, start do nové sezony se nám vydařil, ale větší hodnocení si necháme až tak po pátém kole, teď je to příliš brzy,“ hlásil spokojený lodivod Boskovic JAN HAVLÍČEK.

NEJBLIŽŠÍ PROGRAM MUTĚNIC:

V PÁTEK 19. SRPNA 2022 HRAJÍ DUEL NA HŘIŠTI TATRANU ROUSÍNOV S VÝKOPEM V 17:30 HODIN, DOMA SE PAK VINAŘI Z MUTĚNIC PŘEDSTAVÍ VE 4. KOLE (HRANÉ JAKO 3.) V NEDĚLI 28. SRPNA, KDY OD 17 HODIN HOSTÍ FK KUNŠTÁT.