Sport

VELKÝ BOOM PROŽÍVAJÍ NYNÍ FOTBALISTÉ ROHATECKÉHO SLAVOJE. PO 11. KOLE VEDOU 1. A TŘÍDU S NÁSKOKEM TŘÍ BODŮ PŘED KOZOJÍDKAMI!

Pondělí Říjen 16, 2023
1652
Na snímku opora Slavoje Rohatec, záložník Filip Vanda. (Foto: Mikuláš Belžík)

ROHATEC – Vskutku hodně pohodový a záživný fotbal v kombinaci a rychlosti nabízí v současné době fotbalový tým mužů Slavoje Rohatec v krajské 1. A třídě a i proto je přirozené, že borci kolem kouče Zdeňka Horáka se vyhřívají na samém vrcholu tabulky!

Před derby duelem s vnorovským AJAXEM jsem krátce mluvil s Tomášem Ťokem, který hraje velký fotbal v rakouském Mistelbachu a navíc jako doplňkový sport si vybral futsal, kde ve druholigovém celku FC Tango Hodonín patří k oporám, a ten mi řekl: „Dnes si myslím, že půjde o vyrovnaný zápas, vidím to na remízu!“ Bohužel se netrefil, nicméně daleko lepší odhad měl jeden z hostujících fanoušků, který po prvním inkasovaném gólu řekl vedle na tribuně sedícímu kamarádovi: „Tady dnes chytneme pětku!“ Téměř mu to vyšlo, neboť Slavoj se nakonec těšil ze zasloužené výhry v poměru 4:0.

Vnorovy provází v posledním období hodně matné výkony, když ze tří předchozích duelů nebodovali při vysoce pasivním skóre 1:9, naopak Slavoj se veze na vítězné vlně, když naposledy padl ve 4. kole na hřišti Troubska 1:2 (hráno v pátek 25. srpna – pozn. red. webu), od té doby se Rohatec radoval ze sedmi výher v řadě za sebou a tak mu právem nyní náleží prvenství v 1. A třídě (skupina B).

Domácí začali skvěle, když první dva střelecké pokusy na branku protivníka z Veselska skončily v jeho brance! Nejprve po rohu a následném centru Jakuba Tomšeje se pohotovou hlavičkou ke vzdálenější tyči prezentoval Filip Konečný (1:0), aby po patnácti minutách zvyšoval vedení domácího celku po zaváhání vnorovské obrany technickou ranou k levé tyči Jakub Tomšej – 2:0. Hosté dali o sobě vědět až v minutě 24., ale střelecký pokus byl z kategorie jenom propagačních. Mezi deseti minutami (v čase od 26. do 36. minuty) si vzal hlavní slovo domácí útočník Lucian Frolin Tomele, který si nejprve pokopl pracovní nástroj fotbalisty až příliš před sebe, takže ten se pak stal snadnou kořistí pro gólmana Michala Motyčku, aby pak jeho pokus vyrazil strážce vnorovské svatyně před sebe a v dorážce na brankové čáře hasil požár hostující Jiří Motyčka.

V první minutě nastavení si obrana Vnorov počínala nedovoleně v souboji s velice aktivním útočníkem Tomelem a na světě byla penalta. Tu má na starosti v popisu práce u Slavoje záložník Filip Vanda, a protože i tentokráte zachoval při exekuci chladnou hlavu a pevné nervy, domácí se radovali již ze třígólového vedení – 3:0.

Po přestávce již tolik fotbalové krásy na zeleném pažitu k mání nebylo, přesto se přítomný fanoušek nenudil: v 77. minutě mohl skórovat střídající Marek Čech (nastoupil v 62. minutě místo Lukáše Křiváka), ale trefil jen vyběhnuvšího brankáře Vnorov, o minutu později našel hostující Nikola Absolon přesnou přihrávkou spoluhráče Josefa Bittnera, ten však vyšel ze souboje s brankářem Rohatce Martinem Domanským jako poražený a osm minut před koncem jsme viděli pěknou hlavičku Tomáše Čady, jenž dokázal zužitkovat roh od kolegy Jakuba Tomšeje – 4:0.

Za mě naprosto zasloužená výhra Slavoje, který válí a protože mu to tam i padá, je tam, kde je. Hosté ze Vnorov jsou zřejmě hlavně psychicky nyní hodně dolů, ta lehkost a fotbalovost, když jako nováček 1. A třídy naháněli v minulé sezoně svým sokům strach, se vytratily. Určitě to není tak, že by Vnorovy zapomněly hrát fotbal, to snad ani nejde. Je tam prostě nějaký blok a přes něj je potřeba se znovu dostat do rozpoložení, v jakém se tým nacházel v době nedávné!

V dalším kole hraje ROHATEC na Břeclavsku ve Velkých Pavlovicích (NEDĚLE, 22. října, výkop dopoledne v 10:30 hodin), VNOROVY ve velkém derby přivítají doma v NEDĚLI, 22. října od 15 hodin, zeměpisného souseda, tým z Veselí nad Moravou.

KRAJSKÁ 1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 11. KOLO

* TJ SLAVOJ ROHATEC – FK AGRO VNOROVY 4:0 (3:0)

Góly: 7. Filip Konečný, 15. Jakub Tomšej, 45.+1 z penalty Filip Vanda, 82. Tomáš Čada,

žluté karty: Michal Konečný, Filip Vanda, Lucian Florin Tomele – Dominik Zachar, Michal Motyčka,

střely na branku: 8:4,

mimo: 3:4,

rohové kopy: 7:3,

řídili: Lukáš Jurča – Martin Štipčák a Michal Šilhánek,

350 fanoušků.

ŘEKLI PO ZÁPASE

„Potvrdilo se, že hosté budou držet míč ve středu zálohy, kde mají kvalitní hráče, ale dobře jsme je hlídali. Hráli jsme zezadu a na rychlé brejky, protože v útoku máme neskutečně rychlého Lučiana (Lucian Florin Tomele), zatím mu to tam ale bohužel nepadá. Není to teď potřeba, protože branky dávají jiní hráči, ale doufám, že i on se brzy trefí. Jinak zasloužená výhra. Ten můj první gól za Rohatec asi něco stát bude, rozhodne pokladník týmu, Filip Vanda, ale už na pátečním tréninku jsme se bavili, že by mě měli trefit do hlavy a dnes to konečně vyšlo. Jinak jsem tady v Rohatci spokojený, zatím je to hostování do konce první poloviny této sezony a pak si sedneme a řekneme si, co případně dál,“ prohlásil pro web ISLOVÁCKO.CZ střelec čtvrtého gólu Slavoje Rohatec TOMÁŠ ČADA.

„Zápas rozhodly v podstatě tři individuální chyby: první gól jsme dostali ze standardky, nepokryli jsme hráče, opět opakovaná chyba, při druhé brance propadl pravý obránce Radim Vyskočil a domácí borec to pěkně trefil a penalta, to byl zkrat pravého beka a bylo to 3:0. Po přestávce jsme něco zkoušeli, ale soupeř byl dobře organizovaný, podal poctivý a důrazný výkon, za stavu 3:0 ale už byl bez větší chuti hrát. Na nás asi sedla nějaká deka. Rozdělil bych to na dvě části: jedna část – herní projev je dobrý, druhá část – ta finálka tam chybí. Nevím, čím to je, kladu si stejnou otázku, ale nemám na ni odpověď,“ řekl po vysoké porážce kouč Vnorov JAN ONDRA.