Zprávy

VELKÉ ZKLAMÁNÍ NA HODONÍNSKÉ PALUBOVCE. TŘI DRUHOLIGOVÉ BODY UTEKLY TANGU MEZI PRSTY!

Úterý Únor 21, 2023
692
Snímek z posledního domácího zápasu mužů TANGO Hodonín versus Baník Ostrava. (Foto: archiv hodonínského klubu)

HODONÍN – V rámci čtvrtého kola nadstavby ve 2. lize futsalu, skupina Východ, přijel na jih Moravy v neděli navečer ostravský Baník, který ztrácel na druhé místo a tím i svého soka z Hodonína tři druholigové body.

V domácím týmu dostal v brance přednost mladíček Matěj Kůřil, který bude mít letos 15. srpna teprve 16 let a určitě to byl ze strany hodonínských trenérů skvělý tah. Matěj podal perfektní výkon, nebyla na něm vůbec znát nějaká známka nováčkovské nervozity a za inkasované góly určitě nemůže. Navíc měl několik hodně slibných a důležitých zákroků, zejména po obrátce, kdy Baníkovci ze severu Moravy přidali na obrátkách.

Samotný duel byl pro oko diváka zajímavý – měl zápletku, když domácí vedli po poločase jasně 3:0, další tutovky ale „zazdili“ (to je ale bohužel stále stejná písnička, která tým mužů provází v tomto ročníku od samého počátku!) a ještě dvě minuty a devět sekund před první přestávkou za stavu 3:0 kopalo TANGO penaltu za šestý faul hostů, ovšem střelec Tomáš Buršík před gólmanem Martinem Bortlíkem bohužel neuspěl.

Obraz hry se výrazně změnil po obrátce. Domácí měli zprvu dobré možnosti (ve 23. minutě trefil Vojtěch Čech levou tyč ostravské svatyně a pak mezi 25. – 27. minutou měl dvě gólovky na sálovce Čech a jednu Nikola Absolon, který netrefil opuštěnou bránu!), aby ve 24. minutě poprvé udeřili brankově v zápase hosté: po nevinné akci se dostal do zakončení Denis Nieslanik a stav byl z pohledu domácích 3:1. Tři minuty před koncem snížil při hře TANGA bez brankáře na rozdíl jediné trefy Jaromír Frebort, aby dílo zkázy pro TANGO dokonal v čase 38:54 tentýž hráč – 3:3!

V tomto zápase bylo jasně vidět, jak se dá ztratit nemožné – vedení 3:0, další neuvěřitelné kolapsy v koncovce TANGA, a to si pište, že jich nebylo v celém utkání zrovna málo a pak tresty v podobě dvou branek v síti bezmocného mladíka Kůřila, když gólu Baníku na 3:3 předcházely neskutečně promarněné gólovky domácích od Christophera Hynka a Romana Sopůška!

2. FUTSALOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 4. KOLO NADSTAVBY

FC TANGO HODONÍN – FC BANÍK OSTRAVA 3:3 (3:0)

Branky a nahrávky: 7. Nikola Absolon, 12. Tomáš Ťok (Varmuža), 15. Nikola Absolon (Ťok) – 24. Denis Nieslanik (Frebort), 37. Jaromír Frebort (Bortlík), 39. Jaromír Frebort (Bortlík),

žluté karty: Tomáš Varmuža – Karel Šmíra, Lukáš Regec (8. a 40. minuta),

ČERVENÁ KARTA: 40. minuta Lukáš Regec (B.O.),

řídili: Tomáš Slanina a Jan Zapletal,

delegát: Oldřich Závojský,

165 diváků.

„Když můžeme vést, ať to přeženu, 10:0, ale nakonec skončí zápas smírně 3:3, tak co mám na to říct! Několikrát jdeme sami ve dvou na brankáře, ale nedáme gól, urazíš štěstěnu a proto nemůžeš vyhrát. Ale toto my máme každé utkání. Power-play jsme hráli proto, že kluci si chtěli při něm odpočinout, neboť někteří měli v nohách víkendové přípravné fotbalové zápasy na velkém hřišti, ale i při této naší hře jsme měli několik jasných tutovek. V brance jsme dali šanci mladému Matěji Kůřilovi, který odvedl vynikající výkon a za mě pro něj velká pochvala,“ hlásil pro web ISLOVÁCKO.CZ zklamaný kouč TANGA STEFANOS CHADZIDIS.

„V první půli za mě dost na obě strany chybovali rozhodčí, byly tam časté debaty s nimi, kvalitě zápasu to neprospělo. Ve druhém poločase to byl z naší strany vabank, neboť za stavu 0:3 jsme již museli hrát na maximální riziko. Domácí se tak dostali do několika šancí, ale nedali, nám se riskantní hra nakonec vyplatila. Remíza sice nic neřeší, ale nechala nás ve hře,“ řekl kouč Ostravy KAREL MURIN.

TANGO HODONÍN HRAJE V DALŠÍM ZÁPASE OPĚT V DOMÁCÍ HALE TEZA, A TO V NEDĚLI 26. ÚNORA, KDY OD 19 HODIN HOSTÍ CELEK HELAS BRNO B.

(red.)

Štítky:

sport