VELKÉ ROZPAKY NAD VÝSLEDKY HODONÍNSKÝCH NAFTAŘŮ!

Úterý Duben 2, 2024
792
Snímek je z krajské kopané na jihu Moravy. (Ilustrační foto: Milan Dohnálek)

HODONÍN – Třetiligoví fotbalisté z okresního města v tomto roce zatím marně čekají na plný bodový zisk. V krajské 1. A třídě ani ve třetím letošním souboji si rohatecký Slavoj nedokázal udobřit své věrné a trpělivé fanoušky, naopak radost z výhry na Kyjovsku panuje na Podluží ve Starém Poddvorově, který naposledy vyhrál po více jak pěti měsících!

MSFL – 21. KOLO

Velké rozpaky jsou z výsledků Hodonína v tomto kalendářním roce! Po čtyřech prozatím odehraných zápasech (z toho třikrát doma na hřišti „U Červených domků“!) má tým kouče Pavola Švantnera jen tři třetiligové body a k tomu pasivní skóre 2:6. V dalším kole jedou Naftaři na horkou půdu B týmu Karviné, který vede MSFL se ziskem 42 bodů. Na severní Moravě se Hodonín představí v neděli 7. dubna od 10:15 hodin.

PIKOŠKA:

Tým Znojma (momentálně je na páté pozici, i když se loni v soutěži zachraňoval) má ve svém současném kádru v podstatě jen cizince – v posledním utkání jich nastoupilo na hrací plochu všech 11 (!) a do hry se z týmu dostal jediný Čech, 22letý Lukáš Lučko, který přišel na znojemský trávník až v 81. minutě! To je rarita, podobný příklad bychom v našich končinách dnes asi jen těžko hledali!

Výsledky:

* Hodonín – Zlínsko 0:0, ŽK: Martinové Petráš, Holek a Nečas – Martin Krakovčík, Sosthene Gouamene Dano, Marek Kalina, 250 diváků, Uherský Brod – Zlín B 1:1 (1:0), 600 (!), Blansko – Start Brno 1:2 (0:1), 450, Frýdek-Místek – Karviná B 1:2 (0:2), 427, Hranice – Bohunice 1:0 (1:0), 526, Třinec – Slovácko B 2:0 (2:0), 376, Frýdlant nad Ostravicí – Uničov 1:2 (1:0), 212, Baník Ostrava B – Rosice 3:1 (2:0), 339, Znojmo – Hlučín 2:1 (2:1), 280.

DIVIZE E – 19. KOLO

Slovan Bzenec bodoval z poloviny na severu Moravy, ale i jeden bod mu stačil na mírný posun tabulkou nahoru. Ze čtvrté pozice se borci pod patronací zkušeného lodivoda Bohumila Páníka zvedli na třetí místo (36 bodů), první je stále tým ze Strání, který má bodů 45.

* Šternberk – Bzenec 1:1 (0:0), g.: 86. Petr Zifčák – 50. Nikola Absolon, ŽK: 1:0, 285.

KRAJSKÝ PŘEBOR – 19. KOLO

Baníkovci z Ratíškovic padli na hřišti v Kunštátu, ale už mají asi v hlavách největší derby Hodonínska v KP, a to derby se sousedem z Mutěnic. Tahák dalšího kola mezi RATÍŠKOVICEMI a MUTĚNICEMI se hraje v SOBOTU 6. DUBNA od 16:30 hodin!

Výsledky:

* Kunštát – Ratíškovice 2:0 (1:0), br.: 44. Tomáš Bělehrádek, 90.+3 Lukáš Málek, ŽK: 1:0, 150, Mutěnice – Bosonohy 1:0 (0:0), jediný gól dal v 80. minutě 21letý Stanislav Koutský, který přestoupil do Mutěnic 3. 9. 2021 ze Bzence, 150.

1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 17. KOLO

Na konci tabulky je asi rozhodnuto: ČERNÝ PRAPOR by mohli vyvěsit funkcionáři Valtic, neboť jejich tým je jasně poslední. Celek z Břeclavska nezískal zatím ani bod a má tudíž vysoce pasivní skóre 8:101!!!

O to více se tak zájem příznivců fotbalu soustřeďuje na samotné tabulkové čelo, kde jsou nyní na 1. místě Kozojídky (nováček – mají 39 bodů), druhé místo drží Baníkovci z Dubňan (33) a třetí pozici si zabrali po tomto kole fotbalisté z Hroznové Lhoty (31). Boj o první flek je stále zajímavý a otevřený, takže o to více se fotbalový fanda může těšit na další duely, které nás v průběhu tohoto jara ještě čekají.

Výsledky:

* Kozojídky – Nikolčice 4:0 (2:0), Hroznová Lhota – Podolí u Brna 2:4 (2:2), Velké Pavlovice – Vnorovy 2:1 (1:0), Rohatec – Troubsko 1:3 (0:0), Dubňany – Želetice 5:1 (2:1), Vyškov B – Veselí nad Moravou 5:4 (4:0), Šlapanice – Valtice 5:0 (1:0).

1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 17. KOLO

Tady se daří hráčům ze druhého největšího města hodonínského regionu, z Kyjova, kteří v tomto roce sehráli tři mače a ty byly vždy vítězné za aktivního brankového skóre 13:4. V Kyjově se zatím o jarním šlágru se současným druhým týmem, FK Šardice, moc nemluví, ale bude to HODNĚ SLEDOVANÝ FOTBALOVÝ TAHÁK 1. B TŘÍDY! Už teď si to raději poznačte do svého sportovního kalendáře – zápas Šardic s Kyjovem se hraje v Šardicích, a to v sobotu 27. dubna 2024 od 16:30 hodin!

Kyjovskou výhru ve Ždánicích okomentoval kouč Kyjova DAREK OPATŘIL následovně: „Bylo to dobré utkání a musím říct, že náš výkon byl hodně kvalitní. Kvalitu do zápasu ale přinesli i domácí borci, naše výhra je zasloužená. Už v první půli jsme měli dvě možnosti (vždy Matěj Hynčica), po přestávce jsem napočítal další tři tutovky našeho mužstva (Tomáš Riedl, Martin Stříž a Karel Tomek). A jak padaly góly? První branku dal v 73. minutě Petr Eliáš, který si míč navedl na roh velkého vápna a křížnou ranou se prosadil, o tři minuty později po rohu z dorážky zvyšoval na konečných 2:0 Matěj Hynčica.“

Výsledky:

* Ždánice – Kyjov 0:2 (0:0), 300, Blatnice pod Svatým Antonínkem – Velké Bílovice 1:4 (0:2), 120, Kostice – Uhřice 3:0 (3:0), 150, Strážnice – Tvrdonice 0:1 (0:0), 150, Moravská Nová Ves – Milotice 1:3 (1:1), branky vítězů: 2., 60. a 81. Petr Holub, 80, Ratíškovice B – Šardice 0:2 (0:1), ČK: v 56. minutě ji viděl domácí kouč Tomáš Vacenovský do dvou žlutých, 345 (!), Svatobořice-Mistřín – Velké Němčice 0:1 (0:1), ČK: v 66. minutě po druhé žluté ji dostal Jiří Varmuža a v 89. minutě gólman Filip Dvořák za hrubé nesportovní chování (oba SV.), 155.

OKRESNÍ LIGA – 17. KOLO

Radost panuje na Podluží (konkrétně ve Starém Poddvorově), kde místní fotbalisté poznali pocit z výhry 22. října 2023 (doma se těšili z vítězství 4:2 v souboji s B týmem Slovanu Bzenec) a pak dlouho nic. Černou sérii přerušili až na Velký pátek, kdy si zajeli pro tři důležité bodíky na zelený pažit do Vlkoše. První gól zápasu dal hostující Zbyněk Kršek, který penalty má skvěle nacvičené a v podstatě se v této disciplíně nemýlí, na 2:1 z pohledu hostů zvyšoval 45letý (!) Vojtěch Málek, který se vrátil na místo činu do Starého Poddvorova letos 15. března a rozhodující gól dal 29letý Radek Gertner, jenž po téměř čtyřech letech ukončil angažmá v NESYTU Hodonín a znovu se stal hráčem týmu z Podluží.

Výsledky:

* Vlkoš – Starý Poddvorov 2:3 (0:1), 71. z PK Miroslav Čada (49 let!), 90.+3 Luboš Zálešák – 21. z pokutového kopu Zbyněk Kršek, 73. Vojtěch Málek, 80. Radek Gertner, Kněždub – Dambořice 0:5 (0:3), Zarazice – Násedlovice 3:2 (1:1), Hroznová Lhota B – Dubňany B 1:0 (1:0), Velká nad Veličkou – Bzenec B 4:2 (1:0), Vracov – Petrov 5:1 (2:0), Radějov – Bukovany 1:4 (1:1).