TRÁPENÍ SLAVOJE ROHATEC JE LETOS V 1. A TŘÍDĚ NA POKRAČOVÁNÍ!

Neděle Březen 31, 2024
1125
Snímek z krajského fotbalu v rámci jižní Moravy. (Ilustrační foto: Milan Dohnálek)

ROHATEC – Po podzimu měl Rohatec pod palcem pěkné druhé místo v tabulce krajské 1. A třídy, ale stačily tři letošní zápasy a fotbalisté z této obce vedle okresního města Hodonína musí registrovat pád tabulkou o tři pozice! Rohatecký Slavoj totiž třikrát vyšel bodově naprázdno (porážka v Hroznové Lhotě 0:3 a dvakrát na hřišti Cihelny Rohatec – s Vyškovem B 2:4 a s Troubskem 1:3). Start do jarních odvet je nic-moc a nálada v rohateckém klubu je nyní na bodu mrazu. Souboj 17. kola s Troubskem se odehrál již v sobotu, neboť o den později se v místním Kulturním domě pořádal již 60. ročník Výstavy vín a umím si docela dobře představit, že kvalitní vinné nápoje z jihu Moravy moc rohateckým fotbalistům o poslední březnové neděli asi nechutnaly!

Před samotným zápasem jsem se zeptal velkého regionálního sportovníka fanouška, Miroslava Čady ze Skoronic, jehož syn Tomáš nyní hájí barvy Slavoje, jak to vidí: „Vyhrajeme 3:1“, byla jeho strohá odpověď. Výsledek sice trefil, ale z výhry se radoval hostující tým.

Domácí borci se i v tomto souboji na zeleném pažitu jakoby hledali – bylo znát, že hráči mají obavu, aby neudělali nějakou chybu, která by měla výrazný vliv na výsledek, je cítit velká deka na samotných fotbalistech Slavoje, kteří to mají až moc ve svých hlavách, že už prostě musí zabrat a ono to, právě když moc chcete, jaksi nejde. V tomto souboji byl ve 30. minutě stav střel na branku v poměru 0:4, což mluví za všechny komentáře! Čísla nikdy nelžou, což je i tento případ.

Nervozita se dala krájet, přenesla se už i mezi věrné fanoušky, kteří jako viníka našli hlavního arbitra tohoto klání. Na druhou stranu je ale třeba konstatovat, že sudímu sice duel podle předpokladů evidentně nevyšel, ale on nebyl tím, kdo rozhodl o další bodové ztrátě Slavoje. Domácí hráli bojázlivě, záloha neodvedla to, co by jste od tohoto uskupení čekaly a i některé posty nebyly zrovna v komfortním rozpoložení: na pravé záloze se ztrácel rychlonohý Lucian Florin Tomele, na levé záloze zápas nevyšel mladému Samuelovi Netopilovi, přesto odehrál celých 45 minut a pokud jste čekali, že prostor dostane po přestávce střední záložník Filip Vanda, byl to dobrý tip, ovšem domácí borec se dostal na hrací plochu až bohužel v 79. minutě!

Rohatec si v první půli vypracoval v podstatě jednu šanci, a to ve 36. minutě, kdy se dostal do zakončení Marek Čech, ovšem gólman Dominik Páral pomohl balonu na horní brankovou konstrukci. Hosté v první půli zahrozili dvakrát, ale pokus kapitána Nikolase Burčíka ze 33. minuty vytěsnil brankář Martin Domanský na roh a pak střela z kopačky Martina Soukupa ze 38. minuty minula jen o pověstné centimetry pravou tyč rohatecké svatyně.

Gólové úrody se nakonec fanoušci fotbalu dočkali po obrátce: nejdříve po hodině hry rozesmutnil domácí příznivce hlavičkující Nikolas Burčík (0:1), pak vyrobil zcela zbytečně faul na Filipa Mazucha gólman Troubska, po kterém se kopala penalta a tu s přehledem proměnil faulovaný hráč (1:1), ovšem zbývající góly byly již v režii vítězů. Na 2:1 zvyšoval Dominik Musil, když brance předcházely až tři střelecké pokusy protivníka uvnitř velkého vápna Slavoje (!) a ve druhé minutě nastavení po dokonalé rozborce domácí obrany se lehce prosadil Milan Rada – 1:3.

I v dalším utkání se Slavoj znovu představí svým divákům v Rohatci, a to v neděli 7. dubna, kdy soupeřem bude tým z podpalubí tabulky – SK Šlapanice, kterým nyní patří 12. místo za zisk 14 bodů. Důležitý mač startuje v 16:30 hodin!

SESTAVA TÝMU TJ SLAVOJ ROHATEC

Martin Domanský – Adam Oravec (61. Jakub Tomšej), Pavel Konečný, Igor Petrák, David Mlynařík – Lucian Florin Tomele, Lukáš Křivák (79. Filip Vanda), Tomáš Čada, Samuel Netopil (46. Marek Herzán) – Marek Čech, Filip Mazuch.

1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 17. KOLO

* TJ SLAVOJ ROHATEC – TJ SOKOL TROUBSKO 1:3 (0:0)

Góly: 63. z penalty Filip Mazuch – 59. Nikolas Burčík, 68. Dominik Musil, 90.+2 Milan Rada,

žluté karty: Pavel Konečný, Lukáš Křivák – Kristian Lustig, Michal Špánek, David Ryšavý,

řídili: Martin Adler (Luleč) – Martin Lazar (Vyškov) a Roman Kučera (Tíštín),

delegát zápasu: Petr Horák,

120 diváků.

ŘEKLI PO ZÁPASE

První poločas bych asi vůbec nehodnotil, protože to byla prostě nuda! Do druhé půle vstoupil do utkání aktivně Rohatec, ale branku dali hosté po prvním centru do vápna Slavoje. Sice pak domácí z penalty srovnali, byli aktivnější, ale Troubsko mělo tři šance a dalo tři góly, takže si odvezlo domů tři body. Tak to bohužel někdy ve fotbale chodí. O třetí brance se diskutovalo, že šlo o ofsajd hostujícího hráče, ale já to nemůžu posoudit, protože jsem na úrovni akce nebyl. Je to překvapení, že Rohatec po třech zápasech v tomto roce je bez bodu. Má ale dobrý kádr a teď zůstává otázkou, kdy se tým konečně chytne. Dnes rozhodla kvalita v zakončení,“ řekl webu ISLOVÁCO.CZ levý bek Kozojídek, TOMÁŠ PÁLENÍK, který v Rohatci hrál fotbal 9 roků a z této obce pochází jeho přítelkyně.

Bylo to těžké utkání, Rohatec je na špici a už u nás na podzim odehrál velmi dobrý zápas. Byl to především boj, dali jsme tři branky a to rozhodlo. Jestli byly ty tři body zasloužené, o tom by se dalo spekulovat, ovšem fotbal se hraje na góly a těch jsme dali více než soupeř. Domácí mohli dát taky nějaké branky, ale nás podržel brankář, i když „vyrobil“ penaltu. Jsme rádi, že jsme vůbec dali po zdravotní stránce dnes mančaft dohromady. Na nás jako nováčka soutěže není žádný tlak, jsme zachráněni a můžete tak hrát v klidu,“ hlásil po souboji spokojený asistent trenéra z Troubska PETR BURČÍK.