VELIKONOČNÍ POMLÁZKU KOZOJÍDEK PŘIKRÁŠLIL HATTRICKEM LUBOŠ JANÍK!

Neděle Březen 31, 2024
1333
Kapitán Kozojídek, Vlastimil Klimek, na pozápasovém rozhovoru. (Foto: zdroj facebook klubu SK BRITTERM Kozojídky)

KOZOJÍDKY – V neděli dopoledne přijel na Veselsko na hřiště favorita skupiny nepříjemný celek z Břeclavska, který dokázal naplno bodovat třeba v Hroznové Lhotě (2:1) nebo v Rohatci (1:0), a tak se domácí dokonale na tento duel připravili. Proti přírodě ale nic nezmůžete, neboť celý souboj provázel nepříjemný vítr, jenž znemožňoval hru vysokými míči, takže zvítězila pouze a jen kombinační hra, kterou domácí borci mají dobře zmapovanou.

Oba vedoucí góly byly jak přes kopírák, pouze se v brankových situacích měnili hlavní aktéři důležitých minut! Nejprve v 17. minutě dravě pronikl po pravé straně útočník Tomáš Voříšek (bohužel po pauze už pro drobné zranění nemohl nastoupit), z jehož přesné přihrávky mířil do černého Luboš Janík (1:0), aby gólovou tečku první půle udělala 41. minuta, ve které záložník Libor Smištík znovu po pravé straně odcentroval, aby brankáři Vojtěchu Partlovi nedal šanci druhý hroťák Kozojídek, Adam Pollák – 2:0. To byla ve dvou případech přesně ta ukázka, co je třeba hrát za takového větru, který byl přítomen po celých devadesát minut zápasu 1. A třídy ve sportovním areálu v Kozojídkách.

Po přestávce hned v první minutě měl gólovku na své kopačce Pollák, ale míč se mu trochu svezl, takže se nakonec stal dobrou kořistí brankáře soupeře. O Velikonoční neděli měl v Kozojídkách hlavní slovo Luboš Janík, který ke gólu z první půle přidal další dva přesně cílené zásahy, a to v rozmezí čtyř minut, které tak završily jednu Velikonoční pomlázku ve vísce Kozojídky!

Na prvním fleku jsou stále Kozojídky (39 bodů), druhé Dubňany mají o šest bodů méně, na třetím místě je Hroznová Lhota (31 bodů), ta má ale dnešní odpolední mač v domácím prostředí s Podolím u Brna k dobru. Zajímavost – Kozojídky letos zatím neinkasovaly: ve třech zápasech získaly plný počet bodů (9) při vysoce aktivním skóre 8:0!

Po utkání v přátelské besedě komunikovali vzájemně bývalí spoluhráči v dresu Baníku Ratíškovice, který hrál tehdy 2. ligu, a to trenér Kozojídek (Richar Hrotek) a Nikolčic (Pavel Svoboda).

POZVÁNKA:

Jednoznačným tahákem 18. kola bude souboj KOZOJÍDEK s BANÍKOVCI z DUBŇAN, který se bude hrát na Veselsku v NEDĚLI 7. DUBNA OD 10 HODIN. Přijďte včas, neboť se dá očekávat nadstandardní krajská návštěva!

SESTAVA TÝMU SK BRITTERM KOZOJÍDKY

David Marada – Martin Chytka, Vlastimil Klimek, Tomáš Páleník – Libor Smištík, Bohumil „BOB“ Vardan, Jaroslav Zbytek, Dominik Hodonský – Luboš Janík – Tomáš Voříšek (46. Tomáš Kurečka), Adam Pollák (71. Filip Zbytek).

1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 17. KOLO

* SK BRITTERM KOZOJÍDKY – 1FK DRUŽSTEVNÍK NIKOLČICE 4:0 (2:0)

Branky: 17., 65. a 68. Luboš Janík (podle pokladníka týmu Bohumila „BOBA“ Vardana ho vyjde tento třígólový špíl na 500 Kč), 41. Adam Pollák,

žluté karty: Dominik Hodonský, Martin Chytka, Tomáš Kurečka – Adam Čapka, Ivo Nádeníček,

rozhodovali: Simon Vít Nejezchleba (Brno) – Přemysl Kulíšek (Brumovice) a Marek Pavlica (Tasov),

delegátem byl Milan Skočovský (Těšany),

sledovalo 204 diváků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Šli jsme do zápasu s pokorou, jak bývá u nás zvykem. Hosté tam mají zkušeného Šabatu a Čapka, teď udělali stopera ze Startu Brno, takže jsme věděli, že Nikolčice mají dobrý mančaft. Dnes byl obrovskou překážkou ten vichr, který byl a je vždy proti samotnému fotbalu. Byl jsem mile překvapený, že už v první půli proti větru jsme měli náznaky kombinace do trojúhelníku, z naší strany dobré nasazení a bojovnost, to jsou věci, které chci, abychom hráli. Do druhé půle jsme nastoupili obezřetně a hned v první minutě měl šanci Adam Pollák, ale nedal. Měli jsme v této části hry dvě šance, ale definitivně jsme se uklidnili až po třetí brance. Každý soupeř ve skupině je hodně těžký a jsem moc rád, že jsme utkání takto herně i výsledkově zvládli. Kluky musím za výkon pochválit! Znovu jsme nedostali branku, ale je to o tom, že nechceme hrát zanďoura. Šance si vytváříme, ale vše se odvijí od obranné fáze, která nám pracuje výborně. A jak se těším na nedělní šlágr s Dubňany? Je to sice tak trochu klišé, ale já to beru zápas od zápasu. Beru to z toho pohledu, že čekám pěknou diváckou kulisu a přeji si, aby přítomný divák si samotný fotbal užil,“ hlásil trenér Kozojídek RICHAR HROTEK.

Čekali jsme, že kvůli silnému větru to bude těžký zápas, což se potvrdilo. I proti větru jsme v první půli dvakrát skórovali, ve druhém poločase jsme si výsledek již pohlídali. Vydařili se nám dva brejky, měli jsme tam ale i další zajímavé možnosti, ale asi nelze čekat, že každou šanci proměníme. Pro oko diváka to asi nebylo ono, pro náš tým ale 4:0 mluví za vše a je to pro nás do dalších bojů povzbuzující,“ hodnotil třetí výhru v tomto roce domácí kapitán VLASTIMIL KLIMEK.

Ten nepříjemný vítr škodil fotbalu, na ten ale doplatily oba týmy stejně. Podle mě jsme prohráli až moc velkým brankovým rozdílem, bylo to více vyrovnané utkání. Domácí prokázali v koncovce více zkušeností, my jsme hráli jen po vápno, což samozřejmě na možný úspěch nemohlo stačit,“ hlásil webu ISLOVÁCKO.CZ kouč Nikolčic PAVEL SVOBODA.