Zprávy

VACENOVICE BUDOU HRÁT JEN OKRESNÍ LIGU, FOTBALISTÉ Z MORAVSKÉHO PÍSKU SE PŘESUNULI DO OKRESU UHERSKÉ HRADIŠTĚ!

Pondělí Červenec 4, 2022
1057
Ilustrační foto z kopané. (Foto: Jaroslav Kicl)

RATÍŠKOVICE – Ve čtvrtek se konal va Spolkovém domě v Ratíškovicích Losovací aktiv fotbalistů v rámci Hodonínska, který pořádal Okresní fotbalový svaz (OFS) v Hodoníně.

Co nejvíce zaujalo?

Bývalá bašta krajského fotbalu, SK Vacenovice, už dlouhodobě zápasí s nedostatkem fotbalistů a tak není divu, že po třinácté pozici v minulé sezoně v 1. A třídě (skupina B) se funkcionáři z této větší obce (v dnešní době cca 2 200 obyvatel) rozhodli pro start jen v nejvyšší okresní soutěži, tedy v Okresní lize!

„Kvalita našich hráčů není v současné době až na takové úrovni, navíc hned sedm hráčů s věkovým průměrem kolem 40 let (!) se rozhodlo pro ukončení kariéry na této úrovni. My jsme měli samozřejmě nakontaktované nějaké naše hráče, kteří hrají třeba nyní v Ratíškovicích a v Mutěnicích, ale tito nakonec v konečné fázi nabídku na návrat do Vacenovic odmítli, i když předtím jsme od nich měli slib, že se vrátí! Nakonec se ale ukázalo, že není zájem oblékat dres Vacenovic a tak jsme po zralé úvaze ve výboru přihlásili alespoň Okresní přebor. Ten by měli hrát hráči ze stávajícího týmu, doplněni o bývalé hráče B celku, který hrával naposledy okresní soutěž před osmi lety. Myslím si, že se moc nevydařilo mládežnické sloučení tří vesnic pod názvem MIRAVA (Milotice, Ratíškovice a Vacenovice), a tak budeme mít kromě mužů i mladší žáky, kteří budou startovat v Okresním přeboru,“ prozradil webu ISLOVÁCKO.CZ sekretář Vacenovic, rodák ze slovenského Lučence, MARIAN STEINHÜBEL.

Z mapy fotbalu Hodonínska se vytratil klub FC MORAVSKÝ PÍSEK, z.s., který se rozhodl k odchodu do vedlejšího okresu Uherské Hradiště, a kde muži budou startovat ve 3. třídě!
„K tomu nás vedly dva důvody: předně jsme chtěli změnu, neboť už dříve jsme si účast na Uhersko-Hradišťsku zkusili a nebylo to vůbec marné a druhým důvodem byl náš postřeh, neboť poslední dva roky jsme cítili ze strany rozhodčích v některých zápasech (zejména v jarní části sezony) často očividnou nepřejícnost, která zřejmě pramenila z nezkušeností některých arbitrů v rámci Hodonínska. Máme u nás v Moravském Písku málo dětí, tak jsme rádi, že tyto můžou hrát soutěž 7+1, která se ale na Hodonínsku nehraje (tady se hraje v počtu 10+1 – pozn. red.), a proto i žáci se přesunou na Uhersko-Hradišťsko,“ vysvětlil tyto kroky fotbalu v Moravském Písku sekretář klubu PETR ŠTĚPANÍK.
LOSOVACÍ ČÍSLA PRO SEZONU 2022-2023:
OKRESNÍ LIGA -MUŽI
1 – Bukovany, 2 – Hovorany, 3 – Vlkoš, 4 – Petrov, 5 – Dambořice, 6 – Dolní Bojanovice, 7 – Vacenovice, 8 – Dubňany B, 9 – Lipov, 10 – Násedlovice, 11 – Radějov, 12 – Hroznová Lhota B, 13 – KEN Veselí nad Moravou, 14 – Blatnice pod svatým Antonínkem.
3. TŘÍDA – SKUPINA A
1 – Kostelec, 2 – Mikulčice, 3 – Žádovice, 4 – NESYT Hodonín, 5 – Lužice, 6 – Vracov, 7 – Moravany, 8 – Vřesovice, 9 – Vlkoš B, 10 – Milotice B, 11 – Žeravice.
3. TŘÍDA – SKUPINA B
1 – Věteřov, 2 – Čejkovice, 3 – Nenkovice, 4 – Kyjov B, 5 – Sobůlky, 6 – Ždánice B, 7 – Archlebov, 8 – Bohuslavice, 9 – Čejč, 10 – Žarošice, 11 – Lovčice.
3. TŘÍDA – SKUPINA C
1 – Suchov, 2 – Těmice, 3 – Tvarožná Lhota, 4 – Nová Lhota, 5 – Velká nad Veličkou B, 6 – Kněždub, 7 – Domanín, 8 – Vnorovy B, 9 – Bzenec B, 10 – Hrubá Vrbka.
OP – DOROST
1 – Kostelec, 2 – Těmice, 3 – Bukovany, 4 – Milotice, 5 – Čejč, 6 – Žarošice, 7 – VOLNÝ LOS, 8 – KEN Veselí nad Moravou/Vnorovy.
OP – STARŠÍ ŽÁCI
1 – Žarošice/Násedlovice, 2 – FK Hodonín C, 3 – Lipov, 4 – Strážnice, 5 – Starý Poddvorov, 6 – Velká nad Veličkou, 7 – Dubňany/Mutěnice, 8 – Prušánky, 9 – Rohatec, 10 – Milotice.
OP – MLADŠÍ ŽÁCI, SKUPINA A
1 – Čejkovice/Šardice, 2 – FK Hodonín C, 3 – Dolní Bojanovice, 4 – Dambořice B, 5 – Hovorany/Čejč, 6 – Ždánice, 7 – Dubňany/Mutěnice, 8 – Vacenovice, 9 – Ratíškovice B, 10 – Násedlovice.
OP – MLADŠÍ ŽÁCI, SKUPINA B
1 – Hroznová Lhota, 2 – Ježov/Žádovice, 3 – Lipov, 4 – Strážnice, 5 – Kostelec, 6 – Velká nad Veličkou, 7 – Kyjov B, 8 – KEN Veselí nad Moravou, 9 – Rohatec, 10 – Vnorovy.
Současně byl vylosovaný i Okresní pohár, ve kterém se v 1. kole (hraje se v NE 7. srpna od 17:30 hodin) utkají tyto dvojice:
Hrubá Vrbka – Lipov, Nenkovice – Vřesovice, Kostelec – Dolní Bojanovice, Čejkovice – Vracov, Žeravice – Vacenovice, Suchov – Radějov a Bzenec B – Vlkoš.
2. kolo Poháru je na programu ve STŘEDU 31. srpna (výkop v 17:30), semifinále a samotné finále se pak odehraje až v roce 2023!
(red.)

Štítky:

sport