V 1. A TŘÍDĚ SE DAŘILO VÍCE HOSTŮM, O TŘÍDU NÍŽE KRALOVALY DOMÁCÍ CELKY!

Středa Březen 27, 2024
702
Snímek ze třetí ligy – Hodonín (černé trenýrky) hostil Frýdek-Místek. (Foto: Jaroslav Kolísek)

HODONÍN – Stále čekáme na plný bodový zisk hodonínských Naftařů, přidat by ale měli určitě i Vinaři z Mutěnic, kteří si ze hřiště posledního mančaftu odvezli domů jen jeden bod za plichtu 1:1.

MSFL – 20. KOLO

Hodonín se nemůže nějak v tomto roce nakopnout, marně se čeká na první výhru Naftařů v roce 2024.

Výsledky:

* Hodonín – Frýdek-Místek 1:1 (1:0), góly: 44. Adam Dunda – 57. Tomáš Hykel, ŽK: 0:4, 150 diváků, Zlín B – Znojmo 1:0 (1:0), ČK: 43. minuta po druhé ŽK ji viděl domácí Charles Chibuike Samson, 160, Karviná B – Frýdlant nad Ostravicí 2:1 (0:0), 124, Uničov – Třinec 0:0, 217, Rosice – Uherský Brod 4:0 (4:0), ČK: po druhé ŽK v 87. minutě Vladyslav Mazuryk (UB), 130, Start Brno – Hranice 0:3 (0:2), 200, Slovácko B – Baník Ostrava B 1:1 (0:0), 122, Hlučín – Blansko 1:4 (1:2), 315, Zlínsko – Bohunice 0:1 (0:1), 180.

DIVIZE E – 18. KOLO

TJ Slovan Bzenec doma ve skvělé atmosféře (640 diváků!) deklasoval největšího favorita na postup do 3. ligy ze Strání v poměru 4:0 (2:0), které dalo o sobě vědět pouze v prvních dvaceti minutách. Slovanu výrazně pomohl ke klidu gól do šatny z kopačky Nikoly Absolona ve 45. minutě. Hlavní osobou derby-utkání byl ale domácí snajpr Petr Kasala, který dal tři góly a po právu se vyhřívá na prvním místě mezi divizními kanonýry! Bzenec je v tabulce na čtvrté pozici (35 bodů), Strání je i přes porážku první (42 bodů).

KRAJSKÝ PŘEBOR – 18. KOLO

Naplno bodovaly doma Ratíškovice s MS Brno po výsledku 4:1 (1:1), b. Baníku: 34. Tomáš Petrucha, 50. Martin Kordula, 72. Petr Venclík a 84. Tomáš Knotek, ČK: 89. minuta Maxwell Essuon (MS), naopak jen na bod dosáhli Vinaři z Mutěnic (14. místo – 15 bodů) na trávě poslední Lednice (9 bodů) po výsledku 1:1 (0:0). Góly: 68. Vít Kyněra – 56. Marek Mokruša, 100 diváků.

1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 16. KOLO

V tomto kole měli navrch hostující týmy (bilance 1-0-6). Diváci viděli celkem 25 branek (8:17), což je průměr 3, 57 na zápas.

Roli favorita potvrdili hráči Kozojídek v domácím prostředí po výhře 3:0 nad Velkými Pavlovicemi, Vnorovy, které vyhrály 4:1 na půdě posledních Valtic a Dubňany za plný bodový zisk z Podolí u Brna (výhra 4:1). V tomto roce již podruhé zklamali fotbalisté Slavoje Rohatec, kteří doma podlehli B týmu Vyškova v poměru 2:4 (1:3), g.: 38. Lucian Florin Tomele, 72. František Kajánek – 35. a 55. Daniel Chinedu, 7. Jan Wachtel, 30. vlastní (Pavel Konečný), 200 fanoušků.

1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 16. KOLO

Tady je zápasová bilance téměř opačná oproti tomu, co nabídla vyšší 1. A třída – bilance je 5-0-2! Oba lídři (Kyjov, Šardice) si vylepšili své skóre, stále mají starosti borci z Moravské Nové Vsi, kteří si zatím zapsali do tabulky jen tři bodíky za podzimní výhru ve Strážnici v poměru 2:1. Nic totiž nenasvědčuje tomu, že by v tomto klubu na Břeclavsku došlo k rapidnímu zlepšení!

Výsledky:

* Kyjov – Svatobořice-Mistřín 6:1 (3:0), góly: 13., 65. a 71. Matěj Hynčica, 17. a 88. Tomáš Riedl, 37. Lukáš Káňa – 55. Michal Nechvátal, ŽK: 2:1, 254 diváků (zatím největší návštěva v Kyjově této sezony!), Šardice – Blatnice pod Svatým Antonínkem 5:2 (3:2), b.: 7. a 61. (PK) Patrik Bohun, 14. a 39. Stanislav Čížek, 90. František Lamáček – 9. a 45. Patrik Janík, 150, Uhřice – Tvrdonice 0:1 (0:0), 100, Milotice – Strážnice 1:0 (1:0), 150, Velké Bílovice – Ždánice 2:0 (2:0), 100, Kostice – Ratíškovice B 1:2 (0:2), 85, Velké Němčice – Moravská Nová Ves 3:1 (2:1), 94.