TÝM Z PODLUŽÍ SI VEZE DOMŮ DALŠÍ PORÁŽKU V NOVÉ SEZONĚ!

Pondělí Srpen 22, 2022
624
Momentka z regionálního fotbalu od našeho poštorenského fotoreportéra. (Foto: Jaroslav Kicl)

TVRDONICE – Domácí se v loňském ročníku zachránili v nejnižší krajské soutěži až v hodině dvanácté, v tom nastávajícím ale začali dobře, když po dvou zápasech se těší ze čtyř bodů!

To naopak hosté z Podluží jako nováček dostávají pořádné lekce. V tomto utkání haprovala v hostujícím týmu po celý zápas pravá strana defenzivy (začal Tomáš Cupal, ve 46. minutě jej nahradil Ondřej Vacenovský), takže kouč poražených Vojtěch Málek se prostě „netrefil“ do optimální sestavy.

Do vedení šli domácí, když sudí foukl proti hostům hodně přísnou penaltu, vítězové pak navyšovali ve 26. minutě na již hrozivých 3:0. Dvěma slepenými góly se sice hosté vrátili do zápasu (ve 31. minutě svítilo na světelné tabuli 3:2), ovšem další zbytečné zaváhání hostující obrany znamenalo, že v posledních vteřinách první půle dal domácí David Kocák čtvrtou branku, když kompletně „vykoupal“ celou zkoprnělou obranu poražených!

Korunu všemu dal krátce před šedesátou minutou obránce Josef Gertner, který pro oslabení v hostující defenzivě musel jako ofenzivní hráč nastoupit na postu obránce, si dal klasického vlastence a bylo tak v podstatě po zápase. Sedm minut před koncem zmírnil porážku Pavel Bařina, poražení však mají nad čím přemýšlet.

1. B TŘÍDA – SKUPINA C

TJ SOKOL TVRDONICE – TJ STARÝ PODDVOROV 5:3 (4:2)

Góly: 26. a 45. David Kocák, 7. z penalty Luan Mustafa, 22. Jakub Kurial, 58. vlastní (Josef Gertner) – 28. Lukáš Kašík, 31. Stanislav Čížek, 83. Pavel Bařina,

ŽK: Tomáš Uhrinec, David Kocák, Viktor Blažek – Ondřej Štěpanovský, Lukáš Frolec, Adam Horňák, Stanislav Čížek, Lukáš Kašík,

rozhodovali: David Řezník – Martin Půček a Roman Petříček,

100 diváků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Byl to nepříjemný soupeř, nováček, který nevynechal ani jeden souboj, mají bojovný tým. Bylo to důrazné, běhavé. Hrálo se na celkem špatném terénu. My máme nový tým, který si postupně „sedá“, máme za sebou teprve čtrnáct dnů v tréninkových jednotkách. Dnes byla kvalita na naší straně,“ hlásil po souboji pro web ISLOVÁCKO.CZ hrající kouč Tvrdonic JAN DAVID.

„V obraně děláme velké chyby, to je ale stále stejná písnička! Opravdu teď nevím, jak z toho ven. Pro některé kluky je 1. B třída novinka. Je třeba začít sbírat body a musíme přidat ještě více bojovnosti. Směrem dopředu se do šancí dostáváme, ale chybí kvalita v samotném zakončení,“ řekl trenér poražených VOJTĚCH MÁLEK.

A kde budou hrát oba týmy v dalším kole?

TVRDONICE hostí znovu doma Strážnici, STARÝ PODDVOROV přivítá na svém MARAKANÁ Uhřice. Oba zápasy se hrají v NE, 28. SRPNA 2022, VÝKOPY jsou v 17 HODIN!