Sport

TŘETÍ PORÁŽKA DRTIČŮ V ŘADĚ – BOJ O ČTVRTOU TABULKOVOU POZICI DO PLAY-OFF NABÍRÁ NA DRAMATIČNOSTI!

Čtvrtek Leden 25, 2024
497
Středeční domácí duel Hodonín (bílé dresy) ve 2. hokejové lize nezvládl. (Ilustrační foto: zdroj SHKM Baník Hodonín – Adam Krátký)

HODONÍN – Hodonínské Drtiče souží v současné době zdravotní problémy a různé absence v týmu, možná i proto se celku mužů tolik nedaří, když ten si zaknihoval už třetí porážku v řadě za sebou!

Situace je o to horší, že stále nemají hodonínští hokejisté zajištěnou účast pro play-off v TOP 4, protože týmy na prvních čtyřech místech po základní části budou začínat boje v play-off v domácím prostředí, kdy je navíc možnost odehrát před vlastními diváky až dvě utkání.

Tým ze Žďáru nad Sázavou nachytal dokonale v tomto souboji Drtiče a po zásluze si domů odvezl tři druholigové body. Hodonín má tak na čtvrtém místě po 32 odehraných zápasech na svém kontě 50 bodů, o zápas a bod méně má na páté pozici Nový Jičín, který ve středu hodně překvapivě padl na ledě posledního Valašského Meziříčí 0:4 po třetinách 0:3, 0:0 a 0:1!

Poražení v tomto utkání jen dotahovali, v závěru hráli bez brankáře Dominika Pitáka, ale při této hře dostali v 59. a v 60. minutě gól do opuštěné svatyně. Brankově nejvýživnější byla poslední pětiminutovka duelu, ve které padlo celkem pět branek.

POZVÁNKA:

V dalším kole 2. ligy se HODONÍN představí opět doma, a to ve STŘEDU 31. LEDNA, kdy na ledě zimního stadionu Václava Nedomanského v Hodoníně nastoupí od 18 hodin proti poslednímu týmu tabulky – Valašskému Meziříčí.

2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 32. KOLO

* SHKM BANÍK HODONÍN – SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 3:6 (1:1, 0:1, 2:4)

Góly a nahrávky: 15. Denis Zaychyk (Rauš, Novák), 55. Adam Bachánek (Vyrůbalík, Novák), 57. Adam Bachánek (Novák, Vyrůbalík) – 7. Tomáš Chlubna (Gregar), 34. Dominik Dušek, 44. Dominik Dušek (Rohlík), 56. Jiří Půhoný (Dušek), 59. Jiří Půhoný (Pleva), 60. Jiří Půhoný (Pleva, Sejpal),

vyloučení: 3:1,

využití: 0:1,

v oslabení: 0:0,

řídili: Ivan Čuňočka – Kamila Smetková a Dominik Viskot,

810 diváků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Je to špatné, prohráli jsme! Bylo to pro nás těžké utkání, kdy jsme na začátku udělali nějaké chyby, které soupeře dostaly na koně. Těžko jsme se dostávali do pásma, nevěříme si. Nevím, možná je to i těmi zraněními, které nás teď provází. Nehraje nám šest, sedm hráčů základní sestavy, těžko skládáme tým a proto jsme dnes hráli na tři lajny. Ze Zlína si stáhli dva beky, což nám také nepomohlo. Snažíme se s týmem něco udělat, čtrnáct dní jenom telefonujeme a sháníme hráče, ale ta věc je tak daleko, že sem hráči jít nechtějí – buď mají závazky nebo sem pro velkou vzdálenost nechtějí jít, nebo je prostě kluby neuvolní, nechají je dohrát sezonu u sebe, případně mají práci! Výsledkem je, že jsme do deadlinu (termínu – pozn. redakce), aby hráč mohl nastoupit do play-off, sehnali jednoho hráče,“ řekl kouč Hodonína ALEŠ BACHÁNEK.

„Dnes to byl zodpovědný a poctivý výkon od celého týmu. Střídačka už od začátku žila, byly tam emoce, povzbuzování, prostě takhle si to představujeme. Kluci hráli obětavě, hráli jeden za druhého a dnes to mělo parametry, kterými se chceme prezentovat. Máme nějaké marody a zranění, včera z tréninku jsou další zranění, proto jsme dnes k zápasu odcestovali jen s 15 hráči. Dnes nás i výbornými zákroky podržel Sejpy (brankář Martin Sejpal), prostě od začátku jsme si šli za vítězstvím,“ zhodnotil výhru na jihu Moravy asistent trenéra hostů JIŘÍ PLACHÝ.

(red.)

Štítky:

sport