Sport

VINAŘE Z MUTĚNIC ČEKÁ TĚŽKÉ FOTBALOVÉ JARO V KRAJSKÉM PŘEBORU!

Pondělí Leden 29, 2024
1130
Na snímku je Petr Blaha (vlevo) se synem Marianem a současným koučem české fotbalové reprezentace Ivanem Haškem (uprostřed) na loňských červnových oslavách fotbalu ve Svatobořicích-Mistříně. (Foto: archiv Petra Blahy)

MUTĚNICE – V krajském přeboru (KP) má Hodonínsko zastoupení jen dvěma týmy, a to jsou Ratíškovice a Mutěnice. Jako první na otázky webu ISLOVÁCKO.CZ odpověděl předseda klubu z Mutěnic, PETR BLAHA, a tak tady je nyní k dispozici další díl SERIÁLU O FOTBALOVÝCH KLUBECH Z REGIONU.

1/ – Pohled na tabulku Krajského přeboru po podzimní části zrovna moc radosti v mutěnickém týmu asi nezpůsobí, ba právě naopak. Váš tým mužů se evidentně trápil, co s tím míníte udělat do jarních odvet tak, aby se známé vinařské obci vyhnul možný sestup do nižší soutěže?

Odpověď je jednoduchá – co nejlépe přes zimu potrénovat, a připravit se tak na jarní fotbalové boje!“

2/ – Borci z Mutěnic mají nejslabší ofenzivu v celé soutěži (Mutěnice daly na podzim pouze 14 branek) a po poslední Lednici, která inkasovala v 15 zápasech 36 gólů, jste spolu s Ratíškovicemi obdrželi loni na podzim 35 branek. To je asi hlavní důvod momentálního postavení Vinařů, jimž patří 14. pozice (13 bodů), o bod méně má v tabulce brněnská Svratka a poslední je zatím Lednice, která má jen osm bodů. Jak se dostat ze začarovaného záchranářského kruhu, máte už nějakou představu do jarních odvet?

Jednoduše, vyztužit obranu, začít střílet branky a body budou určitě přibývat.“

3/ – Loni 16. listopadu jste se ve vedení klubu rozhodli ukončit spolupráci s bývalým koučem Liborem Snopkem, kterého nahradil prozatím úspěšný lodivod mutěnického dorostu, Jaroslav Munzar, kterému na lavičce pomáhají asistent Jaroslav Joch a vedoucí mužstva Petr Čepil, a z pozice hrajícího asistenta zkušený Dalibor Koštuřík. Neuvažujete případně o změně na postu hlavního kouče a nebo má Jara Munzar nadále vaši důvěru?

Změnu na lavičce jsme provedli po skončení podzimní sezony. Pro další změnu tedy není důvod, výše uvedený realizační tým má plnou důvěru vedení.“

4/ – Prošel jsem si statistiky podzimu a zrovna směrem k Mutěnicím ten pohled nebyl až tak moc dobrý! Mezi střelci máte až na 48. pozici třígólového Václava Rajsigla (odešel do FK Hodonín) a pak už je to jen trio střelců dvou branek, v pořadí Marek Mokruša, Tomáš Jungwirth a stoper Lubomír Kupčík. Nehodláte tudíž posílit váš útok?

Odpovím protiotázkou. Existuje nějaký klub, který by nechtěl posílit svůj útok? My určitě také, rádi si necháme poradit, kde brát. To bohužel nevíme…“

5/ – Dají se čekat v mutěnické kabině mužů nějaké změny? Jsou v plánu odchody či avizujete do jarní části nějaké hráčské posily?

Prozatím jediným novým hráčem v přípravě je Jindra Nedvědický z Milotic. Bohužel jeho příchod je samozřejmě podmíněn souhlasem mateřského oddílu a ten prozatím nemáme. Z našeho podzimního kádru se do přípravy Hodonína vrátil Vašek Raisigl a v brněnské Bystrci začal přípravu další kmenový hráč Hodonína Tomáš Jungwirth.

Samozřejmě pořád živíme naději, že by u nás mohli působit i na jaře. Ale bohužel opět to nezávisí na nás. A prozatím nemůžeme počítat ani s rekonvalescentem Lubošem Kupčíkem, což je pro nás citelná ztráta. Další jména si po předchozích zkušenostech nechám pro sebe. Nerad bych opět funkcionářům „bohatších a ambicióznějších“ oddílů dával tipy na posily.“

6/ – Kdy začala zimní příprava u mutěnických Vinařů a co vše bude její náplní? Kolik přípravných zápasů máte nasmlouváno – s kým, kdy, kde a v kolik hodin?

Příprava začala 17. února 2024. Trénujeme vesměs na naší zbrusu nové umělce 3x týdně a k tomu o víkendu zápas. Rozpis viz. fcb a stránky FK Mutěnice. V domácích podmínkách absolvujeme i krátké soustředění.“

7/ – Jarní část zahájíte doma 17. března soubojem s Rajhradicemi a už tento duel ukáže, jak na tom Muťky vlastně budou. Čím se budete snažit ve druhé polovině této sezony prezentovat a jak vidíte ambice Mutěnic na záchranu v KP? Jsem přesvědčený, že stále není o sestupujících týmech rozhodnuto, takže chce to jen maximálně zabrat přímo na hřišti a pokud možno vypustit případné černé scénáře ze svých hlav!

O sestupujících (nebo sestupujícím) určitě rozhodnuto není. Vše leží na hřišti. Ze sportovního hlediska je nutné to vzít tak, jak to přichází. S klidným svědomím se totiž mohu ohlédnout nad předchozí érou, kdy jsme si zkusili jeden rok divizi a poté se opět zařadili mezi přední celky krajského přeboru. Jak s námi nezamával tehdejší sestup, po kterém nás někteří tzv. odborníci pasovali na adepta okresních soutěží, tak pevně věřím, že by s námi nezamával ani případný sestup do I. A třídy. Věřím, že máme v klubu dostatek charakterních kluků, kteří fotbal dělají rádi a hlavně srdcem! A to je myslím naše největší devíza. Hráči jako Radim Holešinský, Lukáš Koplík, Marcel Čepil, Lubomír Kupčík a samozřejmě legenda klubu Dalibor Košuřík jsou již dnes zapsáni zlatým písmem v kronice mutěnské kopané. A ani případný sestup by na tom nic nezměnil.“

(red.)

Štítky:

rozhovor sport