SUDOMĚŘICE SE STALY VÍTĚZEM 2. HOKEJBALOVÉ LIGY – SKUPINA MORAVA JIH!

Středa Červen 8, 2022
720
Na snímku je vítězný tým 2. hokejbalové ligy – skupina MORAVA JIH – SK Sudoměřice. Foto: facebook SK Sudoměřice

SUDOMĚŘICE – Po letech strávených v nejvyšší hokejbalové soutěži (EXTRALIZE) se v ročníku 2021-2022 chodilo v Sudoměřicích jen na druhou hokejbalovou ligu. Cíl ale byl od počátku zcela jasný – jdeme vyhrát třetí nejvyšší soutěž a dál se uvidí.

Borci kolem duše celého klubu, vedoucího mužstva Jana Kaluži staršího, potvrdili výtečnou formu a ve finálové sérii vyhráli zcela zaslouženě nad svým sokem z Jihlavy 3:1 na zápasy!

FINÁLOVÁ SÉRIE:

1. UTKÁNÍ:

SK SUDOMĚŘICE – HBC FLYERS JIHLAVA 2:1 (za vítěze: Jan Kaluža mladší, Martin Chovanec),

2. UTKÁNÍ:

SUDOMĚŘICE – JIHLAVA 3:2 (Jan Kaluža ml. 2, Dominik Mišík 1),

3. UTKÁNÍ:

JIHLAVA – SUDOMĚŘICE 3:2 po prodloužení (za hosty: Martin Hujsa, Jan Kaluža ml.),

4. UTKÁNÍ:

JIHLAVA – SUDOMĚŘICE 3:7 (za vítěze: Martin Chovanec 2, po jedné Tomáš Balát, Jan Kaluža ml., Martin Hujsa, Tomáš Konderla, Miroslav Polák).

„Ve finále jsme sice první dva zápasy doma vyhráli jen o gól, ale vždy jsme měli viditelně navrch. Měli jsme dostatek šancí na výraznější výhry, ale nějak nám to tam prostě nepadalo. I přesto jsem věřil, že tuto sérii musíme zvládnout, což se nakonec i podařilo. Ve třetím utkání jsme v pohodě vedli na soupeřově hřišti 2:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohlo být z tohoto zápasu nějaké drama. Domácí se ale zvedli a snížili, ve třetí třetině dokonce srovnali a vydařilo se jim i prodloužení, když v sedmé minutě dali vítěznou branku. Po utkání jsme si řekli, že žádné drama již v Jihlavě nebude, což kluci potvrdili náležitě o první červnové neděli, kdy jsme domácí jasně přehráli a zaslouženě se těšíme z prvenství ve druhé hokejbalové lize! Teď nás čekají oslavy, máme mít posezení se starostou obce (pan František Mikéska – pozn. red.) a budeme se domlouvat, co dál s hokejbalem mužů tady u nás v Sudoměřicích. Vše je o hráčích a těch je nyní všeobecně na hokejbalovém trhu velký nedostatek. Do konce tohoto měsíce bychom měli podat přihlášku a já jsem optimista, a věřím, že Suďky budou v dalším ročníku již prvoligové!“ prozradil našemu webu ISLOVÁCKO.CZ stěžejní funkcionář hokejbalového klubu SK SUDOMĚŘICE JAN KALUŽA STARŠÍ.