SLOVAN SICE NA ZÁHORÍ NAPLNO BODOVAL, ALE NA TŘI LIGOVÉ BODY SE HODNĚ NADŘEL!

Pondělí Srpen 14, 2023
927
Ze sobotního ligového zápasu Skalice (bílé trenýrky) se Slovanem Bratislava. (Foto: zdroj – klub MFK Skalica)
SKALICA – Šlágr 3. kola NIKÉ LIGY u našich východních sousedů viděla ve Skalici skvělá divácká kulisa, neboť Letňák (tak se říká fotbalovému areálu ve Skalici – pozn. webu) ve Skalici byl tradičně při souboji s týmem z hlavního města VYPRODANÝ!
Slovan šetřil na veledůležité úterní utkání v Izraeli některé hráče (jedná se o odvetu kvalifikace Ligy mistrů na hřišti týmu Maccabi Haifa – první zápas doma Slovan nezvládl, padl 0:1), a tak se třeba mohli fanoušci na hlavní tribuně vyfotit s Vlado Weissem juniorem, který byl ke všem moc vstřícný, ale chyběl i Juraj Kucka a další hráči ze základu. První gólovku měl na kopačce domácí Yann Michael Yao, ale v 16. minutě napálil svůj střelecký projektil jen do horní brankové konstrukce branky hostů, kterou hájil Adam Hrdina. Favorit se brankově prosadil ve 21. minutě, když po rychlém kontru a přečíslenní 3 na 1 mířil do černého Nino Marcelli – 0:1.
Ve 35. minutě se zaskvěl domácí gólman Martin Junas, který vychytal střelce úvodního gólu – ten střílel po zemi, ale brankář Skalice balon vyrazil pravou nohou do bezpečí. Záhoráci dostali v závěru první půle řádnou sprchu, když ze 17 metrů zamířil přesně Tigran Barseghyan – 0:2.
Po pěti minutách druhé půle mohl přinést definitivní klid do řad Slovanu Čech ve službách mistra Slovenska, nedávný třicátník, Jaromír Zmrhal (narozený 2. srpna 1993), ale ve výhodné pozici napálil pouze horní brankovou konstrukci branky soupeře. O dvě minuty později mohl skórovat domácí Adam Krčík, ale nebyl úspěšný. To se podařilo po hodině hry Oliveru Podhorinovi, jenž po menším obléhání poslal merunu mezi tři tyče Slovanu – 1:2. Hned v dalším minutě mohla Skalica vyrovnat, ale zcela volný Yao poslal kulatý nesmysl z malého vápna vysoko nad! To byla šance jako hrom, ale domácí borec se zřejmě této možnosti srovnat natolik zalekl, že gól se nekonal a Slovan zkušeně až do závěru dokázal odolat možným nepříjemným situacím ve vlastním pokutovém území, a domů si tak odvezl cenné tři ligové body! Navíc v první minutě nastavení měl velkou šanci hostující Sharani Zuberu, ovšem z malého vápna trestuhodně přestřelil. O minutu později při rohu Skalice šel do vápna hostů i domácí gólman, výsledek se ale již nezměnil.
NIKÉ LIGA – 3. KOLO
* MFK SKALICA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 1:2 (0:2)
Góly: 60. Oliver Podhorin – 21. Nino Marcelli, 40. Tigran Barseghyan,
držení míče: 42:58,
ŽK: 90. Cesar Rodolfo Blackman Camarena (SB),
rozhodovali: Boris Marhefka – Adam Jekkel a Matej Zemko,
3 000 fanoušků (VYPRODÁNO)!
TRENÉŘI PO UTKÁNÍ
„My jsme zatím tým poločasu. Máme první velkou šanci, ale gól jsme nedali. Ve druhém poločase jsme snížili na 1:2, měli jsme ale i další šance. Kluky musím za druhou půlku pochválit!,“ řekl domácí lodivod PAVOL MAJERNÍK.
„Přijeli jsme s cílem získat tři body a z tohoto pohledu se nám to podařilo. Za stavu 2:0 musíme „ukončit zápas“, s hrou některých hráčů nejsem zcela spokojený (Zmrhal a celá obrana), musíme hrát tvrději, standardní situace řešit agresivně. Nedokážeme dobře rozehraný zápas zlomit a tak dáme soupeři šanci. Do Izrealu na odvetu o LM letíme už v neděli. Jdeme se do pekla soupeře pobit a pokusit se získat postup, což by byl dosavadní můj největší sportovní úspěch! Mužstvu věřím, máme dobrý tým, pokusíme se překvapit,“ řekl kouč Slovanu VLADIMÍR WEISS.