SLAVOJÁCKÉ DERBY V 1. A TŘÍDĚ ZVLÁDL LÉPE DOMÁCÍ SLAVOJ ROHATEC!

Pondělí Květen 27, 2024
772
Momentka z fotbalového zápasu na Hodonínsku. (Ilustrační foto: Milan Dohnálek)

ROHATEC – Ve 25. kole se konalo v krajské 1. A třídě, skupina B, derby dvou Slavojů, ze kterého vyšli nakonec vítězně domácí bojovníci. Domácí po těsně výhře stále atakují přední příčky tabulky a bude teď záležet jen na tom, zda první tým skupiny po 26 odehraných zápasech (v úvahu přichází buď momentálně první Hroznová Lhota nebo nováček z Kozojídek, kterému patří druhá příčka) se přihlásí v řádném termínu (do 5. června 2024), neboť není jisté, zda by do Krajského přeboru (KP) zrovna TRAUBEN z Hroznové Lhoty chtěl postupovat, když podobnou nabídku dříve již dvakrát odmítl (v roce 2021 a v roce 2022) a nováček z Kozojídek momentálně nemá žádný mládežnický celek, neboť k případnému postupu do KP potřebujete nutně alespoň dva mládežnické celky a nebo případně spojení v rámci mládeže s jiným oddílem v daném regionu, tzv. sdružené družstvo.

Rohatec šel do brzkého vedení, když v šesté minutě zaváhal hostující gólman Karel Němeček, čehož využil domácí štírek Lucian Florin Tomele a bez větších problémů zavěsil do odkryté branky týmu z Břeclavska – 1:0. O minutu později měl vyrovnání na kopačce Petr Bulíček, ovšem skvělým způsobem jej vychytal rohatecký strážce svatyně Martin Domanský. Po čtvrthodince hry zahrávali vítězové rohový kop, po kterém se dostal k hlavičkovému zakončení útočník Tomáš Zelinka a rázem byl stav 2:0. Střelec druhé branky se vrátil po delším zranění konečně na zelený trávník a už v prvním svém vystoupení ve Vnorovech při remíze 4:4 potvrdil své střelecké schopnosti, když dal tři branky a své schopnosti prokázal i v tomto domácím klání s Velkými Pavlovicemi.

Do přestávky jsme už mnoho fotbalové krásy neviděli, domácí dvoubrankové vedení až příliš ukolébalo, takže po přestávce přišel zákonitě trest. V 73. minutě snaživí hostí snížili na rozdíl jediné branky a Rohatec se tak až do samého konce strachoval o nejtěsnější vedení. V 55. minutě si „vychutnal“ svého strážce Romana Vejvančického kanonýr Tomele, jehož střelecký pokus pod břevno vytáhl gólman na roh, což celá rohatecká tribuna ocenila zaslouženým potleskem a jasný gól měl na své noze domácí Tomele, kterého pokus z 89. minuty vytěsnil brankář Velkých Pavlovic jen na pravou tyč!

Jedna nepříjemná událost byla k vidění po hodince hry, kdy do souboje o míč na malém vápně Rohatce šel domácí brankář a hostující hráč Petr Bulíček, jenž zůstal otřesený a později pro něj raději přijela sanitka pro podezření na možný otřes mozku. Hráči Bulíčkovi přejeme samozřejmě především brzké uzdravení a rychlý návrat na zelený trávník!

Jinak po minulé remíze ve Vnorovech skončil na lavičce rohateckého Slavoje asistent trenéra Roman Zicho a podle zdrojů z kuchyně Rohatce tak učinil z osobních důvodů.

V tabulce je nyní ROHATEC na třetím místě (46 bodů), o tři body méně mají Dubňany, kterým patří nyní čtvrtá pozice, ale Baníkovci z Dubňan mají o zápas méně. Souboj 25. kola Troubsko versus Dubňany byl po bouřce a silně podmáčeném terénu odložený a bude se tudíž hrát v novém termínu, a to v pátek 31. května od 18 hodin!

VELKÉ PAVLOVICE jsou v tabulce na 11. místě, borci z Břeclavska získali v tomto fotbalovém ročníku zatím 33 bodů.

V dalším kole jede rohatecký Slavoj do Nikolčic (NE, 2. června, výkop v 17:30 hodin), Velké Pavlovice přivítají doma tým z Veselí nad Moravou – NE, 2. 6., začátek utkání je v 17 hodin.

SESTAVA TÝMU TJ SLAVOJ ROHATEC:

Martin Domanský – Pavel Konečný, Igor Petrák, Tomáš Čada, David Mlynařík (85. František Kajánek) – Marek Herzán, Jakub Tomšej, Filip Vanda, Marek Čech (90. Samuel Netopil) – Tomáš Zelinka, Lucian Florin Tomele. Trenér: Zdeněk Horák.

1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 25. KOLO

* TJ SLAVOJ ROHATEC – TJ SLAVOJ VELKÉ PAVLOVICE 2:1 (2:0)

Góly: 6. Lucian Florin Tomele, 15. Tomáš Zelinka – 73. Ján Vrablic,

žluté karty: Tomáš Zelinka – Jan Kamoj,

řídili: Jan Skoupý (Bílovice nad Svitavou) – Klára Suchá (Vysoké Popovice) a Jiří Krchňák (Brno),

140 diváků.

Pro nás velice důležitý zápas! Bodově a hlavně do klidu v kabině jsme chtěli doma konečně uhrát nějaké body. Chtěli jsme to mít s nulou na kontě, což se nepovedlo, ale to nevadí. V první půli jsme soupeře dobře napadali, častěji jsme byli na balonu, pokud si dobře pamatuji, Velké Pavlovice měly v této fázi zápasu jen jednu střelu, my jsme měli více ze hry. Ve druhém poločase jsme se více soustředili na defenzivu, ze které jsme se snažili vycházet do brejků a hledali jsme našeho rychlíka Lučiana (Tomeleho). Za mě to byl dobrý soupeř, nepříjemný, kousavý tým, velký respekt k němu. Ve druhém poločase jsme trochu polevili, hlídali jsme si to dvoubrankové vedení. Tři body jsou doma, to se počítá a za výhru jsme samozřejmě rádi,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kapitán Rohatce PAVEL KONEČNÝ.

Vůbec jsme nechytili začátek zápasu. Pak jsme se sice do toho dostali, ale to už jsme prohrávali 0:2. Trápí nás v každém utkání neproměňování gólových příležitostí, na branky se až moc nadřeme. Dvě kola před koncem jsme již zachráněni, takže teď to chceme už jen dohrát pokud možno bez zranění,“ hlásil po souboji hostující hráč a kapitán v jedné osobě DAVID HAVLÍK.

Zaplať pán Bůh za tři body! Prvních 15 minut dobrých, to dali domácí dva góly, ale jinak naprosto nepovedené utkání. Nelíbilo se mi to, bylo to bez náboje, bez jiskry. Nepochopím hráče Rohatce, kteří v každém zápase dostávají branky po standardních situacích. Loni na podzim Rohatec šlapal, hrál se parádní fotbal, mělo to šťávu, prostě všechno, ale letos na jaře je to naprosto nepovedená část této sezony. I když se Rohatec drží na třetím místě, velkým přínosem pro mužstvo je snad jen návrat zraněného útočníka Tomáše Zelinky, který po třech brankách minule ve Vnorovech skóroval i dnes, když zvyšoval vedení Slavoje na 2:0,“ podíval se za utkáním velký fotbalový příznivec regionu a pražské Sparty MIROSLAV ČADA, jehož syn Tomáš hraje za Rohatec ve stoperské dvojici.