SKVĚLÁ ATMOSFÉRA VE VNOROVECH, KDE V SOBOTU NAPLNO BODOVAL TRAUBEN Z HROZNOVÉ LHOTY!

Pondělí Červen 12, 2023
2533
Hostující kapitán Aleš Radmil (bílé tričko) bojuje o míč s dvojicí hráčů Vnorov. Ze zápasu Vnorovy versus Hroznová Lhota (1:4). (Foto: Peter Macko)

VNOROVY – Poslední kolo v krajské 1. A třídě (skupina B) nabídlo o druhém červnovém víkendu atraktivní derby šlágr, ve kterém nastoupil domácí nováček (v konečné tabulce nakonec dosáhl na skvělé třetí místo!) a zkušený Sokol z Hroznové Lhoty, kterému se už po několik desetiletí říká v našem regionu TRAUBEN!

Ze zasloužené výhry se nakonec radovali hosté, kteří tak berou konečné druhé místo za zisk 59 bodů a s ním i naději, že budou jako tým ze druhého místa s vyšším počtem bodů oproti celku ze skupiny A (tím je po 26. kole FC Moravský Krumlov, který získal „jen“ 55 bodů) snad dodatečně osloveni, aby si v nastávající sezoně zahráli krajský přebor. Dají se čekat do začátku Losovacího aktivu (LA) JmKFS (ten se uskuteční v pondělí 26. června 2023 od 17 hodin v hotelu Avanti v Brně) ještě nějaké „šachy“ co se týká možných přesunů v jednotlivých soutěžích, ale tady bych byl trpělivý a vyčkal až na samotný LA!

Samotný zápas měl výborný náboj a kulisu, o což se rovným dílem zasloužily oba fanouškovské tábory, které po celé utkání povzbuzovaly své miláčky, a což bylo důležité, že v naprosté slušnosti, což se na českých stadionech zrovna často NEVIDÍ! Oba tábory tak dokázaly, že když se chce a je vůle, slušnost musí být vždy na prvním místě, takže za mě pro fanoušky AGRA a TRAUBENU za jejich sobotní vystoupení velký palec nahoru! Ještě musím zmínit pěkné gesto domácího spíkra, který pustil ke svému pracovnímu náčiní hostujícího hlasatele, aby povzbudil svůj TRAUBEN pokřikem „TRAUBEN DO LIGY!“, což mělo samozřejmě velký ohlas mezi hostujícími fanoušky.
Abych ale jen nechválil – našla se i kaňka na derby zápase, a to v samém závěru, když domácí gólman Michal Motyčka neudržel nervy na uzdě a ve vypjatých emocích dostal od hlavního arbitra ČK za použití pohoršujících, urážlivých nebo ponižujících výroků nebo gest. Urážka rozhodčího slovy (citují ze Zápisu o utkání): „Ty ču….!“, když vyloučení předcházela žlutá karta za kritiku sudího slovy – „Pískej to!“.
Zápas rozhodl v podstatě již první poločas, ve kterém dal TRAUBEN tři góly a nebylo dále co řešit: ve 26. minutě se z penalty za faul brankáře Michala Motyčky na Zbyňka Smetku prosadil kapitán Aleš Radmil, po fotbalové parádě zvyšoval na 2:0 pro hosty Martin Matyáš, aby snový první poločas zakončil kanonýr Ondřej Březina, jenž skóroval ve 40. minutě. Domácí sice do konce prvního dějství snížili (trefil se Radim Vyskočil), ale to nakonec na možný bodový zisk nestačilo!
Po obrátce se hosté přirozeně zatáhli na svoji polovinu s cílem bránit dostatečný náskok, a i když AGRO začalo více zlobit (proč tak ale nečinilo již od samého začátku?), hosté svoji zodpovědnou hrou v defenzivě již nedovolili další góly ve vlastní brance a naopak v závěru znechutili totálně druhý červnový víkend zkušenému gólmanovi AGRA Michalu Motyčkovi, kterého pokořil podruhé v tomto zajímavém a určitě ne nudném souboji Martin Matyáš.
KRAJSKÁ 1. A TŘÍDA, SKUPINA B – POSLEDNÍ (26.) KOLO
* FK AGRO VNOROVY – TJ SOKOL HROZNOVÁ LHOTA 1:4 (1:3)
Góly: 42. Radim Vyskočil – 34. a 79. Martin Matyáš, 26. z PK Aleš Radmil, 40. Ondřej Březina,
žluté karty: Jan Růžička, 89. Michal Motyčka – Filip Gazárek, Martin Matyáš, Ondřej Březina, Miroslav Falešník,
rozhodovali: Radek Bábíček – Erik Jünger a Patrik Klepáček,
delegát: Ladislav Kundelius,
432 diváků (+ mládež a ženy volný vstup), takže derby vidělo cca 580 diváků!
ŘEKLI PO UTKÁNÍ
„Zápas hodně ovlivnila situace z cca 10. minuty, kdy po naší pěkné akci šel Michal Kočiš sám na gólmana, hostující stoper ho v tom náběhu nezachytil, takže ho sestřelil křižující hráč! Za mě jasný faul a ČK. Do té 25 minuty jsme byli jasně lepší s tím, že jsme tam měli 2-3 šance, ale nedali jsme branku. Soupeř má svoji kvalitu, byl v první půli efektivnější než my. Ve druhém poločase se hrálo na jednu branku, oni čekali, co my uděláme. My jsme se tam nedostali, soupeř dobře bránil. Ten závěr v podání našeho zkušeného brankáře – je to ostuda, já si to nepřeji, takové chování! Je to spíš o tom, že se zachoval s prominutím jak debil a podle mě úplně nesmyslně. To si musí ten hráč sám odůvodnit, je to zkušený borec, má již něco za sebou. A co říkám na osobku na našeho Nikola Absolona? Nikola je bezesporu šikovný fotbalista, ale nikdy jsem to nestavěl tak, že Vnorovy jsou Absolon! Samozřejmě, že nám dává nějakou kvalitu, přišel loni ze 3. ligy (Slovácko B – pozn. webu), na podzim nám pomohl, ale letos na jaře pro zranění už tolik nehrál. My chceme být především silní týmově. Dnes tam ale kromě dvou střel již nic neměl, proč tam neměl další šance je spíš otázka na něj,“ hlásil těsně po porážce domácí lodivod JAN ONDRA.
„Ten začátek byl z obou stran opatrný, oba týmy čekaly, kdo udělá chybu. My jsme měli od počátku více štěstí, dvakrát jsme se tam dostali a dali dvě branky. Důležitý fakt – nejlepší střelec soutěže, Ondra Březina, se obětoval pro mužstvo tím, že si vzal na starost domácího dispečera hry Nikolu Absolona, a toho si velmi cením. To dělá hráče hráčem. Ondra tu roli splnil velmi dobře, ale všichni naši kluci podali nadstandardní výkon! Jak se zachováme, pokud dojde od KFS Brno nabídka na postup do krajského přeboru ze druhého místa? V pondělí večer bychom si jako výbor k tomu sedli a pak se rozhodli, zda do toho jít! Jinak samotný zápas byl oboustranně vysoce korektní, přítomní diváci vytvořili velmi dobrou atmosféru a tak by to mělo vypadat,“ dal svůj pohled na derby-mač kouč TRAUBENU JAROSLAV BÍLA.