Sport

STŘÍPKY Z REGIONÁLNÍ KOPANÉ!

Úterý Červen 13, 2023
740
Momentka z posledního kola této sezony v rámci Okresního fotbalu v Radějově, kde se představil Vlkoš (2:2). (Foto: Jiří Frola)

HODONÍN – Fotbal jihu Moravy je již u konce, vyjma MSFL (3. liga) a krajského přeboru, kde se o nastávajícím víkendu bude hrát ještě poslední kolo sezony 2022-2023.

* Nerozumím vůbec tomu, že poslední kolo v Okresní lize Hodonínska, kde se minimálně ve dvou zápasech hrálo o všechno, nebylo ze strany OFS Hodonín nařízeno v jeden den a stejný čas! To je totiž dobrý zvyk a obrana na čistotu fotbalu proti případným zákulisním manévrům. Tak se mohlo tedy v rámci Okresní kopané Hodonínska stát, že první dva týmy (FK Blatnice pod Svatým Antonínkem a FK Vlkoš) hrály vždy v jiný den: Blatnice hostila doma v sobotu 10. června Vacenovice (výhra 4:0), o den později hrál Vlkoš o vše venku v Radějově, kde uhrál remízu 2:2, která ho posunula jen na druhou příčku. Za nás tedy PALEC DOLŮ pro OFS Hodonín, který toto nějak opomněl!

* Delší dobu se spekuluje ve fotbalových končinách našeho regionu o tom, zda se vítěz Okresní ligy sezony 2022-2023 (FK BLATNICE pod SVATÝM ANTONÍNKEM) do nejnižší krajské 1. B třídy vůbec přihlásí. Přitom tým z Horňácka po domácí porážce s Vlkošem 4:6 ztrácel na největšího favorita skupiny z obce na Kyjovsku již osm bodů (!), ovšem borci kolem zkušeného kouče Miroslava Čady silně nezvládli zejména druhou část jarních odvet, aby po zbytečných ztrátách nezvládli ani rozhodující, tedy poslední krůček, který bývá zejména ve sportu zpravidla nejtěžší!

Dnes dopoledne jsem zavolal hrajícímu předsedovi klubu z Horňácka, Davidu Vaňkovi, který pro web ISLOVÁCKO.CZ řekl:

Rozhodneme se definitivně o tom, zda postupovat do 1. B třídy nebo zůstat v Okresní lize i nadále v pátek odpoledne na hřišti, kde se uskuteční setkání VV (Výkonného výboru) našeho klubu a hráčů vítězného týmu právě skončené sezony v nejvyšší okresní soutěži. Nechci nějak předbíhat, ale teď to vidím tak 50 na 50. V sobotu se mi ozvite, řeknu definitivně, jak jsme se nakonec v Blatnici rozhodli!“

* Ve středu 7. června byla na programu fotbalové 3. B třídy okresu Hodonín dohrávka 21. kola, ve které k derby zápasu nastoupili domácí borci z Čejče a hosté z vedlejších Čejkovic. Pro pořádek, výsledek byl nakonec 4:1, ale co mě zaujalo, byl počet diváků, který hlavní arbitr Miroslav Chromek z Hodonína, uvedl do Zápisu o utkání – celkem 5 fanoušků! Toto číslo je naprosto na takový zápas neadekvátní a proto jsem kontaktoval sekretáře klubu SK Čejč, Radka Peše, který řekl: „No přiznám se, že o této cifře nevím, nicméně to určitě není pravda! Na samotný zápas přišla cca stovka fanoušků, jen naše menší tribunka byla téměř zaplněna, takže nevím, jak se počet diváků 5 v Zápisu o utkání objevil. Jinak fotbal u nás na Čejči se trochu pozvedl, muži skončili v základní skupině nakonec na páté pozici z 11 týmů, do nové sezony jsme je už přihlásili i do Okresního poháru. Na mládežnické bázi bychom chtěli do budoucna spolupracovat s fotbalovým klubem z Hovoran, děláme nábory pro mládež, takže věřím, že náš fotbal půjde dopředu!“

(red.)

Štítky:

sport