SAHALY PO BODU, ALE V ZÁVĚRU DUELU SE SLOVENSKOU ŠAĽOU HODONÍNSKÉ HRÁČKY ODPADLY!

Pondělí Leden 8, 2024
1027
Z MOL ligové házené žen v Hodoníně, kde nastoupil v sobotu Hodonín (černé dresy) proti Slovenkám ze Šaľy. (Foto: Jaroslav Kolísek)

HODONÍN – V prvním utkání Nového roku hostily házenkářky Hodonína slovenskou Šaľu. Hala TEZA viděla v sobotu zajímavý duel, ve kterém se nedařilo obranám na obou stranách palubovky, takže i proto viděli diváci až nečekaný ranec gólů – celkem 73! Domácí daly 34 branek, což je zatím nejvíce v tomto MOL ligovém ročníku, předtím to bylo nejvíce 28 branek, a to v Písku při porážce 28:41 a na palubovce Poruby, kde Jihomoravanky padly po výsledku 28:31.

Pro menší silniční vzdálenost (cca 100 kilometrů) tak zavítali do Hodonína i fanoušci ze Šaĺy, kteří byli ve výrazné povzbuzovací přesile a tak stále si říkám, že Hodonín zřejmě natrvalo zůstane především tím HOKEJOVÝM městem.

Přitom MOL liga je nejvyšší házenkářská liga žen v Česku a sousedním Slovensku, ale rozumím tomu tak, že v dnešní době je pro sportovního fanouška obrovský výběr možností na jakékoliv sporty jak u nás, tak i v zahraničí, a v neposlední řadě je to i o pohodlnosti, neboť gaučový sport je stále ten, který v boji o případného fanouška bohužel příliš často vítězí.

Hodonínské hráčky se sice snažily, to jim nelze určitě upřít, ale znovu vyrobily v tomto duelu velké množství technických chyb, za které je Šaľanky nekompromisně dokázaly trestat. Navíc vázla střelba z křídelních prostorů, ve které naopak vynikaly hostující hráčky, a to zejména z jejich pravé strany. V první půli vedly hostující házenkářky už rozdílem šesti gólů (ve 20. minutě to bylo 7:13), do poločasu to ale dokázal Hodonín alespoň stáhnout na stále přijatelných 17:20.

Možná rozhodující moment se zrodil ve 46. minutě, kdy domácí za stavu 31:34 nedokázaly z pravého křídla skórovat, aby se naopak z rychlého protiútoku trefila hostující Mária Diana Vargová – 31:35! V samém závěru si tým ze západní části Slovenska důležité vítězství pohlídal, Hodonín je tudíž stále přikovaný na posledním (12.) místě ligové tabulky. Má nyní 2 body, o dva bodíky více má na 11. fleku Poruba, šest bodů vlastní házenkářky Zlína (10. místo) a o jeden bod navíc má tým ze západu Čech (Plzeň), který drží devátou pozici v MOL ligové tabulce.

POZVÁNKA:

I v dalším kole MOL ligy hraje HK HODONÍN doma, a to v sobotu 13. ledna, kdy od 16:30 hodin přivítá v hale TEZA na Lipové aleji tým DHC Plzeň!

HÁZENÁ, ŽENY – MOL LIGA, 12. KOLO

* HK HODONÍN – HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA 34:39 (17:20)

Nejvíce branek: Laura Víchová 9/2, Nikola Kalinová 6/2, Sára Drexlerová 5 – Olívia Ščípová 10/4, Mária Diana Vargová 8, Katarína Pócsíková 6/1,

sedmimetrové hody: 5/4 – 5/5,

vyloučení: 4:3,

rozhodovali: Jiří Králíček a Milan Letev,

delegátem na utkání byl Daniel Douda,

přítomno 205 diváků.

TRENÉŘI PO ZÁPASE

„Zhodnotil bych to pozitivně v útočné fázi, tam si myslím, že jsme hráli velmi dobře, naopak jsme absolutně pohořeli v obranné činnosti. Hráli jsme přesilovku, ale přesto jsme dostali 5-7 gólů od soupeře, který hrál v oslabení! Navíc jsme nepokryli první vlnu co se týče rychlého rozehrání, kdy jsme dostali 4-5 branek a místo, aby jsme Šaĺu zatlačili, dostali jsme zpátky branku my. Ve druhé půli už se nedařilo dostávat do tlaku spojek, aby jsme donutili bránící křídla se posunout ke spojkám a tím otevřeli prostor pro naše křídla. Pro nás jsou v této sezoně ale důležitá především utkání s Porubou, Zlínem a s Plzní, kterou přivítáme už v sobotu 13. ledna v této hale, a já věřím, že přijde hodně fanoušků, kteří nás v důležitém klání budou po celých šedesát minut povzbuzovat,“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ domácí kouč JIŘÍ HAVLÁT.

„V první řadě jsem rád, že máme dva body! Myslím si, že jsme zahráli výborně v útoku, proměňovali jsme šance a 39 branek za zápas je dobré číslo. Jednoznačně jsme to uhráli v útoku. Jinak klobouk dolů před Hodonínem, vydržel s námi běhat a pokud bude takto pokračovat i nadále, určitě ještě nějaké body získá. Má nového trenéra, který tady odvedl zatím kus dobré práce. Pro diváky to byl pěkný zápas, pro nás trenéry ale už tolik ne (úsměv),“ řekl trenér vítězek PETER PČOLA.