ROHATECKÝ SLAVOJ PŘEDČASNĚ ROZDÁVAL JEŽÍŠKA, STEJNĚ SI VEDLI I DOMÁCÍ FOTBALISTÉ V SOUBOJI S TÝMEM Z BŘECLAVSKA!

Úterý Říjen 31, 2023
1267
Slavoj Rohatec (žluté dresy) nezvládl poslední domácí duel v tomto kalendářním roce, když padl v souboji s Nikolčicemi 0:1. (Foto: Mikuláš Belžík)

ROHATEC – Rohatečtí funkcionáři se chtěli pěkně rozloučit s letošním rokem, a i proto v posledním domácím duelu mužů v krajské 1. A třídě (skupina B) chtěli udělat radost svým věrným fanouškům: ke vstupnému byl zdarma zpravodaj, který jinak stojí 20 Kč, 50 příznivců se mohlo těšit na klobásek zdarma (poukaz na něj byl uvnitř padesáti zpravodajů) – jinak stojí tento klobás stovku, pro příchozí děti bylo připraveno ohniště se špekáčky k opékání, maskot Pedra rozdával náhodným fanouškům pamlsky a hlavním lákadlem nedělního odpoledne byl ve sportovním areálu U Cihelny poločasový los o dvakrát čtyři vstupenky na zápas české fotbalové reprezentace letos v Olomouci a hlavní cenu, kterou byl televizor Samsung v hodnotě 10 000 Kč, který si nakonec domů odvezla fanynka z Nikolčic!

Ještě než začal samotný duel, tak vedení Slavoje Rohatec popřálo dvěma funkcionářům (bývalý předseda Lukáš Hřebačka a funkcionář Lukáš Vyslužil) k jejich čtyřicátinám vše nejlepší a každý obdržel velkou dárkovou kazetu.

Soupeř z Břeclavska k tomuto zápasu měl šňůru šesti duelů bez porážky, Slavoj se pyšnil osmi zápasy, ve kterých nenašel přemožitele, a tak se všeobecně čekalo, že domácí tuto skvělou sérii potvrdí i o páté říjnové neděli. Opět se potvrdilo, že ve sportu nelze nic plánovat, a ne vždy se musí předzápasové prognózy naplnit.

Domácí tento mač nezastihl v optimální formě a snad nejlépe to vyjádřil na tribuně sedící fanoušek Rohatce, který směrem ke svému kamarádovi řekl: „Dnes bychom nedali branku ani kdyby se hrálo do půlnoci!“ Slavoj se jen těžko prosazoval, nic mu nevycházelo a protože hostující obrana s gólmanem Vojtěchem Partlem chybu nevyrobila, domácí své fans hodně zklamali, neboť poprvé v této sezoně neskórovali! Přitom tlak poražených byl ve druhé půli velký, ale ve finále ve všech situacích Rohatec totálně selhal, takže nakonec se ze tří bodů těšil tým kolem kouče Pavla Svobody (58 let), který hrával ve slavné éře Ratíškovic (od roku 1998 do roku 2002) druhou ligu a jako obránce dal za Baník šest gólů!

A teď k samotnému zápasu. Do první větší šance se dostali domácí až ve 22. minutě, ale David Mlynařík nedokázal prostřelit hostujícího brankáře, který balon vyrazil levou nohou do bezpečí. O čtyři minuty přišel velký šok pro domácí barvy, když po prvním rohu hostů a první střele mezi tři tyče branky, kterou hájil Jakub Hazlinger, se dostal se štěstím k odraženému míči Jakub Šabata a protože zamířil přesně po zemi k pravé tyči, byl stav 0:1. Domácí tento moment hodně rozhodil a v podstatě do konce prvního dějství již nic kloudného směrem k soupeřově brance nedokázali vymyslet.

Po obrátce bylo zřejmé, že hosté se přirozeně soustředí na dokonalou defenzivu a budou nejtěsnější vedení bránit všemi deseti! Rázem byl tým z Břeclavska pod velkým tlakem a už ve 49. minutě měl vyrovnání na kopačce Marek Čech, ale v koncovce zamířil svůj střelecký pokus jen do dobře vyběhnuvšího brankáře hostů. V posledsní čtvrthodince se tlak Slavoje navýšil a vše odstartoval v 75. minutě pokus Čecha do opuštěné hostující klece, ten však stačil brankář Nikolčic před lajnou ještě spacifikovat. O tři minuty později pálil po zemi stoper Tomáš Čada, k dorážce se dokonce dvakrát dostal Filip Konečný, ovšem vždy jako vítěz vyšel z tohoto souboje nikolčický brankář. Hned po několika sekundách měl šanci domácí Lucian Florin Tomele, ale z úhlu se mezi tři tyče netrefil. Deset minut před koncem se z ojedinělého útoku dostal do velké šance hostující Petr Starý, ale těsně před brankovou čarou zachraňoval hlavičkující Igor Petrák. Dvě minuty před koncem nebylo zrovna při narůstajícím tlaku Slavoje rozumné, že se na straně časomíry použily dýmovnice v kombinaci barev modrá a bílá, a tak hlavní arbitr pro špatnou viditelnost musel duel na několik minut přerušit. Přesto ve třetí minutě nastavení měl velkou šanci domácí Marek Herzán, ale neuspěl stejně jako o minutu později Tomele, jehož střela z hranice velkého vápna prošla těsně u pravé tyče do autu. Rohatec tak ukázal, jak se dá bodově neskutečně prohospodařit zápas, ve kterém měl po většinu míč pod svou kontrolou.

ZAJÍMAVOST:

Mezi tři nejlepší střelce Rohatce patří v tomto rozehraném ročníku jen 19letí Lucian Florin Tomele (7 gólů), František Kajánek a Marek Čech (oba 4), u hostí ale převládá na těchto postech zkušenost a stáří, neboť šestibrankový Miroslav Záblacký má 34 let, autor pěti branek, Adam Čapka, je 30letý a čtyřbrankový Petr Starý má 36 roků!

Situace se na čele tabulky po nečekané domácí porážce Rohatce ještě více zdramatizovala, takže dva týmy, první KOZOJÍDKY a druhý ROHATEC mají nyní 27 bodů, třetí jsou DUBŇANY, které získaly 24 bodů. O polovičním mistrovi této soutěže se tak rozhodne až v posledním kole – 1. dohrávané – kdy v sobotu 4. listopadu od 14 hodin nastoupí ke třaskavému derby Dubňany doma proti Rohatci a vedoucí Kozojídky cestující na hřiště posledních Valtic.

KRAJSKÁ 1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 13. KOLO

* TJ SLAVOJ ROHATEC – 1FK DRUŽSTEVNÍK NIKOLČICE 0:1 (0:1)

Gól: 26. Jakub Šabata,

žluté karty: Jakub Hazlinger, Jakub Tomšej – Vojtěch Partl, Ivo Nádeníček, Miroslav Záblacký, Tomáš Rabovský, Patrik Nasadil (šest karet bylo uděleno v 90. minutě!),

střely na branku: 15:2 (!),

mimo: 8:5,

rohy: 4:6,

řídili: František Chabiča – Radek Kubec a David Záleský,

sledovalo 400 diváků (!).

ŘEKLI PO ZÁPASE

„Co k tomu říct? První půlka byla ze strany Rohatce prostě prohospodařená, hrál se profesorský fotbal, pořádně jsme nezatlačili na zkušený mančaft, který hrál všechno odzadu. Po domluvě od trenéra došlo ve druhém poločase ke zlepšenému výkonu, ale nebylo to úplně ideální. Vytvořili jsme si opravdu drtivý tlak a myslím si, že tam byly i velké šance, abychom zápas otočili. Soupeři výborně zachytal gólman a byl to zápas, kdybychom asi branku nedali ani kdyby se hrálo do zítřejšího dne. Je to nezasloužená výhra Nikolčic, které se zaměřily především na obranu. Doufám, že kluky vrátí tato porážka trochu na zem, vrátí se k pokoře a na tento zápas musíme zapomenout. Bilance našich osmi duelů v řadě bez porážky v této soutěži je nevídaná a už teď se všichni těšíme na sobotní velký šlágr 1. A třídy, kdy cestujeme na derby utkání do Dubňan,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ předseda rohateckého Slavoje ROSTISLAV TOMŠEJ.
„Je to naše šťastné vítězství. Děkuji klukům za odmakaný mač, ve kterém jsme se hlavně po přestávce soustředili na bránění. Domácí sice měli ve druhé půli velké možnosti na korekci výsledku, nás ale podržel skvělý gólman Vojtěch Partl. V Rohatci se nebude jen tak vyhrávat, proto nás o to více tato výhra těší,“ řekl po souboji PAVEL SVOBODA, kouč Nikolčic.