REPORT – KOPANÁ – POSLEDNÍ LETOŠNÍ KOLO 1. B TŘÍDY – SKUPINA C

Pondělí Listopad 7, 2022
974
Momentka z regionálního fotbalu jižní Moravy. (Ilustrační foto: Jaroslav Kicl)

POOHLÉDNUTÍ ZA POSLEDNÍM DĚJSTVÍM V NEJNIŽŠÍ KRAJSKÉ FOTBALOVÉ SOUTĚŽI V TOMTO ROCE!

HODONÍN – Krajská fotbalová 1. B třída, skupina C, měla o víkendu na programu poslední kolo v tomto kalendářním roce, aby šel fotbal na této úrovni k zimnímu spánku a na jaře v březnu v roce 2023 znovu hurá na krajský fotbal!

Třináct kol poměrně dost napovědělo o možných ambicích jednotlivých týmů, my se ale krátce podíváme jen na čelo a samotné podpalubí tabulky v 1. B třídě (skupina C).

V ČELE jsou s náskokem šesti bodů SK KOZOJÍDKY (získaly 34 bodů), které prohrály pouze jednou, a to nečekaně doma s Kyjovem 1:2. Jinak svěřenci kouče Richarda Hrotka předváděli vesměs velmi kvalitní sportovní podívanou, o čemž výrazně vypovídá i skóre z podzimní části – 50:12! Největším konkurentem týmu z Veselska budou zřejmě borci z mužstva TJ BANÍK ŠARDICE (mají 28 bodů), kteří v půl sezoně čtyřikrát remizovali (přičemž tři plichty si zaknihovali v prvních třech duelech této sezony!) a jednou odešli v roli poraženého celku, a to ve 12. kole ve Ždánicích, kde v neděli 23. října 2022 padli 0:1 po trefě domácího Františka Snášela z 80. minuty hry. Dalším týmem z velké trojky je klub TJ VELKÉ BÍLOVICE, který ale krutě nezvládl derby duel v Tvrdonicích o první listopadové sobotě, kde dostal šest banánů a v průběžné tabulce je na třetí pozici se ziskem 26 bodů.

O ZÁCHRANU si to v jarních odvetách rozdají pravděpodobně čtyři celky, a to poslední (14. místo) nováček FK MORAVSKÁ NOVÁ VES, která získala čtyři body pouze v prvních dvou soubojích a pak již vždy vyšla bodově naprázdno a další novic soutěže – 13. TJ STARÝ PODDVOROV (6 bodů), který má nejhorší skóre ze všech týmů soutěže a to 17:53, a navíc se „pyšní“ šesti vyloučenými hráči (Karel Růžička, Tomáš Cupal, gólman Vojtěch Ševela, Lukáš Kašík a hned dvakrát šel předčasně z hrací plochy obránce Dalibor Lukáč – vždy dostal červenou kartu po dvou žlutých)!!! Dvanácté místo patří po podzimní části družstvu TJ JISKRA STRÁŽNICE (10 bodů) a k poslednímu do kvarteta nejvíce ohrožených celků patří TJ KORDÁRNA VELKÁ NAD VELIČKOU, kde bojují o holé bytí a nebytí v nejnižší krajské třídě již několik let!

1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 1. KOLO (HRANÉ JAKO 13.)

* TJ BANÍK ŠARDICE – SK SPARTAK SVATOBOŘICE-MISTŘÍN 4:1 (2:1)

Derby dvou sousedních obcí (od začátku Svatobořic-Mistřína od Dubňan po kraj Šardic jsem naměřil pouhé 3 kilometry) v sobotu odpoledne fotbalově příliš nenadchlo, ale určitě se nenudil hlavní arbitr, Martin Ťok, který rozdal 9 ŽK (poměr byl 4:5) a v 89. minutě dokonce i ČK, kterou po právu viděl hostující Michal Nechvátal za hrubé nesportovní chování! Domácí zachraňoval třígólový střelec, 25letý David Šimánek, který přestoupil do Šardic letos v létě ze Slavoje Rohatec.

Góly: 15., 45. a 90. David Šimánek, 87. Patrik Bohun – 27. z penalty Dalibor Adamec, ČK: 89. Michal Nechvátal (SM), 155 diváků.

Zápas sledoval i dlouholetý hráč a bývalá opora Šardic, 38letý ROMAN ŠTOS, který strávil v Šardicích deset sezon a dnes žije v Dubňanech. K samotnému utkání nám řekl: „První půle byla ještě vyrovnaná, domácím hodně pomohla druhá branka v samém závěru první půle. Po přestávce už měly Šardice derby pod kontrolou a nakonec si zaslouženě připsaly tři body. Jako fanoušek domácího týmu jsem spokojený za tři body!“

A jak hodnotil duel nejlepší hráč domácího Baníku, střelec tří branek, DAVID ŠIMÁNEK? „Je to zásluha celého týmu ty moje branky, kluci mně dali výborné nahrávky a jsem rád, že jsme to takto zvládli. A jak padaly ty góly? Při prvním jsem šel do skluzu, brankář vyběhl a naštěstí to tam padlo, při druhé brance jsem šel sám od půlky a pak přehazovačka hostujícího brankáře a ten třetí gól byla již třešnička na dortu! No dnes to bude asi hodně drahé, uvidím, s čím přijde za mnou klubový pokladník Radek Benešovský. Jinak jsou naše ambice stále stejné, chceme vyhrávat a o první místo se s Kozojídkami ještě určitě popereme. Hodně důležitý bude zápas na jaře v Kozojídkách, který napoví o možnostech obou celků!“

* FK MORAVSKÁ NOVÁ VES – SK KOZOJÍDKY 2:4 (0:1)

Favorit neponechal nic náhodě a po zodpovědném výkonu, i když by se daly najít i hluchá místa ve hře hostů, si odvezl domů v neděli na Veselsko ze hřiště posledního celku zaslouženě tři mistrovské body. Střelecký apetýt měl u vítězů útočník LUBOMÍR JANÍK (autor hattricku!), který žije s rodinou a třemi dětmi ve Tvarožné Lhotě a k zápasu řekl: „Těžký zápas s houževnatým soupeřem, ve kterém jsme byli šťastnější a trochu i fotbalovější. Udrželi jsme si náskok před dotírajícími týmy, takže jsme za to spokojeni. A co bude stát můj dnešní hattrick? To rozhodne náš pokladník (Bohumil BOB Vardan), doufám, že mě bude šetřit (smích). Jinak doufám, že přes zimu ještě více potrénujeme a bude to na jaře 2023 ještě lepší než teď na podzim 2022. Nám v podstatě nevyšel jen jeden souboj, a to ten domácí s Kyjovem, kdy jsme prohráli 1:2, i když jsme si vytvořili několik čistých brankových příležitostí,“ pro web ISLOVÁCKO.CZ.

Branky: 63. Tomáš Křivánek, 84. z PK Tomáš Zlámal – 6., 51. a 73. Lubomír Janík, 62. Tomáš Páleník, ŽK: 2:1, 80.

* TJ JISKRA STRÁŽNICE – FK BANÍK RATÍŠKOVICE B 1:2 (0:0)

Hostující nováček získal důležité body, o které se zasloužil autor obou gólů – David Sukup, který se trefil v 55. a 75. minutě. ŽK: 4:3, 150.

* TJ KOVO ŽDÁNICE – SK UHŘICE 1:2 (0:0)

Nečekana domácí bodová ztráta! Skórovali: 67. Lukáš Marčík – 54. Radim Šnejdar, 93. Miroslav Trčka, ŽK: 3:1, 90.

* TJ KORDÁRNA VELKÁ NAD VELIČKOU – FC KYJOV 1919 1:8 (0:4)

Hokejový výsledek se k nelibosti domácích příznivců zrodil v sobotu na Horňácku. Tým kolem hrajícího kouče Dušana Macka tak má přes zimní přestávku nad čím přemýšlet – Kordárna je namočena v pásmu sestupu a až jaro 2023 rozhodne, zda se na Horňácku bude hrát 1. B třída i v další sezoně!

Góly: 59. Jan Maňák – 7., 22., 45. (PK) a 69. Petr Eliáš, 4. Matěj Hynčica, 52. Tomáš Riedl, 72. David Rotrekl, 89. Radek Žandovský, ŽK: 2:1, 100.

* TJ SOKOL VELKÉ NĚMČICE – TJ STARÝ PODDVOROV 5:1 (3:1)

Nepříjemnou nakladačku si zaknihoval tým z Podluží,  který jako nováček soutěže moc radosti svým fanouškům nenabídl! Mluvil jsem po porážce s kapitánem týmu poražených, LUKÁŠEM KAŠÍKEM, který chce po této sezoně s aktivním hraním skončit a ten řekl: „Situace není sice dobrá, ale my se na Podluží nevzdáváme! Vše se rozhodne až na jaře příštího roku a já určitě nechci být podepsaný pod případným sestuperm. Věřím, že se v 1. B třídě nakonec zachráníme!“

Poražení prohrávali ve třetí minutě již 0:2, jedinou branku hostů dal ve 24. minutě Ondřej Štěpanovský. ŽK: 2:4, 50.

* TJ SOKOL TVRDONICE – TJ VELKÉ BÍLOVICE 6:0 (2:0)

Nečekaný výsledek přišel v sobotu z Břeclavska. V derby utkání zklamali hosté z Velkých Bílovic, kteří utrpěli třetí porážku v tomto ročníku a nakonec přezimují na třetí pozici. Na demolici hostů se třemi přesnými zásahy podílel Luan Mustafa, když třetí branka padla z pokutového kopu. ŽK: 1:4, 128.