Zprávy

PRVNÍ PŘÍPRAVNÝ DUEL FOTBALISTŮ HODONÍNA V TOMTO ROCE SKONČIL PLICHTOU!

Pondělí Leden 16, 2023
788
Snímek z podzimního zápasu fotbalistů FK Hodonín (pruhované dresy) ve 3. lize. (Ilustrační foto: Jaroslav Kolísek)

HODONÍN – V sobotu před obědem nastoupil třetiligista z Hodonína ke svému prvnímu zápasu v tomto kalendářním roce v rámci zimní přípravy ve Stupavě, kde má své tréninkové centrum taktéž třetiligový Inter Bratislava. Na umělé trávě se hrál vyrovnaný mač, který nakonec skončil zaslouženým smírem.

Do vedení šel brzy po začátku souboje Inter, Jihomoravané ale srovnali Smékalem na 1:1 a v první půli měli další dvě šance (Mihál a Langer), ale ty už nedokázali proměnit.

Druhá půle byla vyrovnaná, hosté v ní zaslouženě srovnali na konečných 2:2, když po přihrávce Burace se trefil mezi tři tyče Mazuch.

Do Hodonína na přestup ze Senice přichází brankář Markus Adamec, který do tohoto utkání nastoupil ve druhém poločase, na zkoušku z Lanžhotu (jinak odchovanec senického fotbalu) je u Naftařů 23leý záložník Norbert Mihál, dále se zkouší útočník Josef Čtvrtníček (32), naposledy hráč Znojma, jinak z Vyškova, který má i ligové zkušenosti (Baník Ostrava, 1.FC Slovácko nebo Zbrojovka Brno) a z Lanžhotu Erik Burac (21). K dispozici jsou i nadějní dorostenci z vlastní fotbalové líhně – Lukáš Hamrle (17), Martin Mišík (18), Tomáš Jungwirth (18), Marek Čech (18) a Filip Mazuch (19).
ZÁKLADNÍ SESTAVA FK HODONÍN:
Martin Petráš – Milan Kadlec, Petr Kyselka, Adam Dunda, Ondřej Sukup – Norbert Mihál, Tomáš Langer, Petr Bohun, Radek Smékal, Tibor Jáger – Josef Čtvrtníček.
PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ:
INTER BRATISLAVA (3. LIGA -SR) – FK HODONÍN 2:2 (2:1)
Góly za Hodonín: Radek Smékal, Filip Mazuch.
„Na první přípravný zápas byla cítit u kluků únava z tréninkového procesu, ale borci odehráli dobré utkání. Myslím si, že remíza je nakonec zasloužená,“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ kouč Hodonína PAVOL ŠVANTNER.
Druhý přípravný duel sehraje FK HODONÍN doma na umělce „U Červených domků“ již tento pátek (20. ledna) od 18 hodin. Soupeřem Naftařů bude tým HS Kroměříž.