PRVNÍ PORÁŽKA STOLNÍCH TENISTEK Z HODONÍNA V EVROPSKÉ SOUTĚŽI PŘIŠLA AŽ V SEDMÉM ZÁPASE!

Pátek Listopad 24, 2023
721
Domácí Natalia Partyka (vzadu) nestačila v tuhém boji na soupeřku Danielu Monteiro Dodean, které podlehla v pěti setech 2:3. (Foto: Jaroslav Michal)

HODONÍN – Ve čtvrtečním souboji na hodonínském stole v Lize mistryň ve stolním tenisu žen byl favoritem tým z Francie, který nakonec vyhrál 3:0, ale tento výsledek zcela průběhu zápasu zrovna neodpovídá. Zejména totiž souboje číslo 2 a 3 byly více jak vyrovnané a v nich často rozhodovaly jen malé detaily. Byly to patrné hlavně v utkání domácí Jee Minhyung s francouzskou Camille Lutz, která si často pomáhala nechtěnými „prasátky“, což byly pro ni důležité bodíky v jednotlivých setech jinak vyrovnaného duelu, který se hrál stejně jako zápas Natalie Partyky s Danielou Monteirou Dodean až na pět setů!

Nejkratší utkání bylo hned to první (hrálo se celkem 27 minut), ve kterém domácí Ukrajinka Solomiya Brateyko zaspala tak trochu první dva sety, druhý zápas trval 38 minut a nejdelší mač byl třetí v pořadí (opět ve skvělé atmosféře hráno 43 minut), ve kterém domácí Jee Minhyung sice vedla již 2:0 na sety, ale pak se jakoby zalekla možné výhry a z duelu nakonec odcházela v roli poražené.

Na Hodonín ještě čeká odveta ve Francii (7. prosince), kdy v případě, že chce obsadit první flek v základní skupině, musí bezpodmíněčně vyhrát (nejlépe 3:0 a s lepším skóre z jednotlivých soubojů než doma v Hodoníně) a nebo věřit v malý zázrak, že Francouzsky padnou v duelu se Španělkami! Už teď je ale jistotou, že Hodonín jde dál v soutěži a bude pokračovat v Lize mistryň ve čtvrtfinále.

LIGA MISTRYŇ, SEZONA 2023-2024, 2. FÁZE

* SKST PLUS HODONÍN – TT SAINT QUENTIN 0:3

Solomiya Brateyko – Linda Bergström 1:3 (-2,-7,8,-5),

Natalia Partyka – Daniela Monteiro Dodean 2:3 (8,-8,-4,13,-1),

Jee Minhyung – Camille Lutz 2:3 (6,9,-10,-12,-1).

Určitě favoritem utkání byly Francouzsky. Myslím si ale, že prohra 0:3 je příliš krutá vzhledem k vývoji utkání. Mrzí mě, že jsme to nezvládli. Štěstí se trochu přiklonilo na strana hostujícího týmu, to jsme ale měli pro změnu my ve španělské Cartageně při výhře 3:2. Nyní je šance na vyhrání skupiny B čistě teoretická – museli bychom vyhrát v prosinci ve Francii 3:0 a mít lepší skóre z jednotlivých soubojů než soupeř tady v Hodoníně, protože je málo pravděpodobné, že by Francouzsky nezvládly ještě duel s Cartagenou,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ hodonínský kouč JAROSLAV MIKESKA.