Sport

PŘED STARTEM NOVÉHO FOTBALOVÉHO ROČNÍKU 2024-2025!

Úterý Červen 18, 2024
1268
Momentka z fotbalu na jihu Moravy. (Ilustrační foto: Jaroslav Kicl)

HODONÍN – Nabízíme vám postupy a sestupy fotbalových soutěží v rámci jihu Moravy za nedávno skončenou sezonou 2023-2024. Výrazná změna nás čeká od další sezony, a to v novém názvosloví jednotlivých soutěží, kde se blížíme k tomu, co již nějaký čas funguje u našich východních (Slovensko) a jižních (Rakousko) sousedů.

* MSFL – nově 3. LIGA:

Postup – Baník Ostrava B,

sestup – Hranice, Bohunice a Frýdlant nad Ostravicí.

Nováčkem skupiny jsou týmy Hlubina, Strání, Zbrojovka Brno B a celek Kroměříže, který sestoupil ze 2. ligy.

Naše Hodonínsko má v soutěži zastoupení jedním týmem, a tím jsou fotbalisté FK HODONÍN. Třetí liga startuje nový ročník 1. kolem, které je na programu 4. srpna s výkopem v 17 hodin. Poslední kolo (16.) se hraje 17. listopadu se začátkem ve 14 hodin.

Pohár FAČR startuje letos 1. předkolem, a to 21. července 17:30, 2. předkolo se hraje o týden později (výkop znovu v 17:30), 1. kolo je na programu 21. srpna 16:30, na 2. kolo se půjde 25. září (oficiální výkop je v 16) a v tomto kalendářním roce půjde fanoušek naposledy na pohárový duel v rámci 3. kola, které by se mělo odehrát 30. října 2024!

Losovací aktiv pro Moravu (patří sem MSFL i všechny divizní skupiny) se uskuteční ve čtvrtek 20. června v hotelu Flora v Olomouci.

* DIVIZE D – nově 4. LIGA:

Postup – Zbrojovka Brno B,

sestup – Pelhřimov, Stará Říše.

Z Krajských přeborů (KP) postoupila mužstva SK FŠ Třebíč a FC Kuřim, navíc po sestupu ze 3. ligy bude novým celkem tým z Bohunic.

Divize D startuje stejně jako Divize E a 3. LIGA 4. srpna od 17 hodin, na poslední kolo (15.) se půjde 10. listopadu, výkop je ve 14 hodin.

* DIVIZE E – nově 4. LIGA:

Postup – Strání,

sestup – Přerov.

Tady má Hodonínsko zastoupení v mužstvu TJ SLOVAN BZENEC. Z KP postoupily Kvasice, z MSFL vypadl tým Hranic a z divizní F skupiny se přesunuly do E skupiny mužstva Šumperku a Valašského Meziříčí ( do skupiny F se naopak přihlásily celky Rýmařova a Nového Jičína).

* KRAJSKÁ KOPANÁ:

KRAJSKÝ PŘEBOR – NOVĚ 5. LIGA

Postup – Kuřim,

sestup – Mutěnice.

Soutěž začíná 2. kolem, které je na pořadu 11. srpna (výkop v 17:30), poslední kolo (s číslem 15.) se letos odehraje v neděli 10. listopadu od 14 hodin. Fanoušek fotbalu může jít v tomto kalendářním roce třikrát na Krajský pohár – na předkolo (31. července od 17:30), na 1. kolo (v NE, 4. srpna od 17:30) a na kolo druhé (ST, 4. září s výkopem v 17 hodin).

1. A TŘÍDA, SKUPINA B – NOVĚ 6. LIGA

Postup – NIKDO,

sestup – Valtice.

V této soutěži vše začne druhým kolem dne 11. srpna (výkop je v 17:30), poslední kolo (1.) se sehraje v NE, 3. listopadu s úředním začátkem ve 14 hodin.

PIKOŠKA:

V 1. A třídě, skupina B, všechny čtyři týmy z tabulkové vedoucí čtyřky (Hroznová Lhota, Kozojídky, Dubňany a Podolí u Brna) účast v KP odmítly!

1. B TŘÍDA, SKUPINA C – NOVĚ 7. LIGA

Postup – Kyjov,

sestup – Blatnice pod Svatým Antonínkem, Moravská Nová Ves.

Tady je termínová listina totožná s tou, podle které se budou řídit mužstva hrající o soutěž výše, tedy po novém 6. LIGU!

* DOROST – 1. TŘÍDA, SKUPINA C

Postup – Dambořice a mimořádný postup – Hustopeče,

sestup – Hovorany/Čejkovice.

* STARŠÍ ŽÁCI – 1. TŘÍDA, SKUPINA B

Postup – Hustopeče,

sestup – Dambořice, Křenovice/Újezd a Velké Bílovice/Zaječí.

Losovací aktiv JmKFS Brno se koná dne 27. června od 17 hodin v hotelu Avanti v Brně!

* OKRESNÍ KOPANÁ:

OKRESNÍ LIGA HODONÍNSKA

Postup – Bukovany (zároveň i vítěz Okresního poháru za rok 2024!),

sestup – Vlkoš, Petrov a Zarazice (předtím TJ KEN Veselí nad Moravou).

Vítězi 3. tříd (skupiny A, B a C) se staly týmy Vacenovic, Kyjova „B“ a Suchova, které postoupily do Okresní ligy na Hodonínsku.

Novým týmem v základní, 3. třídě (nově 9. liga), je rezerva rohateckého Slavoje a poslední celek z minulé sezony ve 3. B třídě, Ždánice B, se vrací znovu pod křídla klubu TJ Sokol Želetice,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ sekretář OFS Hodonín VLASTIMIL POLÁK.

8. LIGA na Hodonínsku (dříve Okresní přebor) startuje nový ročník 2. kolem 11. srpna s výkopem v 17:30 hodin, poslední kolo (1.) se sehraje 3. listopadu od 14 hodin.

9. LIGA (dříve 3. třída) začíná sezonu 2024-2025 3. kolem, které se bude hrát 18. srpna, poslední duely v tomto kalendářním roce uvidí fotbalový fanoušek 27. října, kdy se hrají zápasy 2. kola ve třech skupinách v hodonínském regionu.

Předkolo Okresního poháru se odehraje ve dnech od 26. do 31. července (s výkopem v 18 hodin), 1. kolo má hrací den 4. srpen (17:30) a čtvrtfinále tohoto poháru (3. kolo) se hraje ve středu 28. srpna se začátkem v 17:30 hodin.

Losovací aktiv OFS Hodonín se uskuteční v pátek 28. června od 18 hodin ve Spolkovém domě v Ratíškovicích!

Velkým překvapením okresního fotbalu Hodonínska byl propadák mužů z celku FK Vlkoš. Tento tým v předminulé sezoně ztratil díky jediné chybějící vstřelené brance (!) šanci na postup do krajské 1. B třídy, aby naopak v právě skončené sezoně bral v nejvyšší okresní soutěži jen 12. místo, které v tomto ročníku znamenalo sešup do základní třídy! Proč k tomu došlo vysvětlil předseda klubu FK Vlkoš PAVEL VRÁNA: „Byl to asi přirozený důsledek toho neúspěchu, když nám dvakrát po sobě utekl postup v posledních kolech a jakási motivace hráčů se jakoby vytratila. Výkony v této sezoně byly takové rozpačité, odehráli jsme sice několik výborných zápasů, ale třeba v dalších soubojích se slabšími týmy jsme propadli. Letos jsme chtěli hrát do šestého místa, byly tady ale nemoci, častá zranění, nedisciplinovanost (ČK) a pracovní zaneprázdnění a to si myslím, že se promítlo do toho konečného výsledku. Umístění v Okresní lize a pád do základní třídy je pro nás svým způsobem zklamáním, ale pokud se chceme ode dna odrazit, musíme něco proto udělat. O odchodech se u nás nemluví, kádr chceme doplnit nějakými mlaďochy z dorostu a k tomu máme vytipované nějaké hráče, ovšem je to zatím vše v jednání, takže jména určitě nyní ode mě neočekávejte. Každopádně chceme u nás ve Vlkoši zachovat to klubové pojetí tak, aby celý mančaft správně fungoval!“

(red.)

Štítky:

sport