POLOČAS SNŮ, NAKONEC ZASLOUŽENÉ TŘI BODY PRO DOMÁCÍ BANÍK!

Pátek Květen 12, 2023
760
Momentka ze zápasu kopané na jihu Moravy. (Foto: zdroj – facebook FK Baník Ratíškovice)

RATÍŠKOVICE – Fotbalisté Ratíškovic potřebovali ve 23. kole nutně bodovat, a že se jim to nakonec povedlo, rozhodla zejména první půle. To byl skvělý fotbal v podání domácích borců, ve kterém převažovala rychlost, fotbalové myšlení a častá střelba, když hostující gólman Ivo Loukota musel za prvních 45 minut tahat hned čtyři balony ze své sítě!

Zápas na domácí lavičce vedl „náhradní kouč“ Zdeněk Koch, protože hlavní lodivod Baníku Petr Zemánek starší byl v trestu za ČK, kterou dostal od arbitra Dáriuse Brezániho v předchozím souboji v Rousínově, kde Ratíškovice nakonec uhrály v pátek 28. dubna remízu 2:2. Červenou kartu dostal Zemánek po skončení zápasu za – teď přesně cituji ze Zápisu o utkání: „Druhé napomenutí během utkání, 1 žlutá karta za nesportovní chování bez hanlivých výroků – „To si děláš srandu, tam byly ruce“, 2 žlutá karta-ČK kritika trojice rozhodčích po skončení utkání se slovy „Vy jste teda ubožáci“!
Domácí duel začali Baníkovci ve velkém stylu, když v sedmé minutě hlavičkoval Tomáš Petrucha je do pravé tyči, to ho však nemuselo až tak trápit, neboť o sedm minut později šli domácí do vedení 1:0, když ve vápně Kunštátu zahrál jejich hráč Marek Sehnal rukou a z nařízené penalty se nemýlil David Marcián. O dvě minuty později po dalším závaru zvýšil na 2:0 Tomáš Petrucha, GALA představení Ratíškovic ale pokračovalo i nadále: ve 36. minutě se mezi tři tyče hostující svatyně trefil Jakub Nedorostek, aby domácí poločasovou kanonádu zakončil v závěru prvního dějství útočník Lukáš Kočiš – 4:0. Domácí fandové byli u vytržení, tleskali a ještě stále nemohli pochopit, proč jejich miláčci se musí strachovat v tomto soutěžním ročníku o záchranu v soutěži!
Ve druhé půli již vítězové znatelně ubrali z plynového pedálu, takže do hry se dostal i sok z malého města (cca 2 800 obyvatel) v okrese Blansko, aby drtivou prohru částečně zmírnil přesným zásahem Tomáš Bělehrádek – 4:1.
SESTAVA TÝMU RATÍŠKOVIC:
Jiří Chromý – Martin Kordula, Petr Zemánek, Tomáš Petrucha, Michal Ševčík – Martin Lacko (82. David Sukup), Jakub Nedorostek (72. Tomáš Knotek), Robin Dobeš, David Antoš – Lukáš Kočiš, David Marcián (88. Sebastian Toman).
KRAJSKÝ PŘEBOR – 23. KOLO
FK BANÍK RATÍŠKOVICE – FK KUNŠTÁT 4:1 (4:0)
Branky: 14. z PK David Marcián, 16. Tomáš Petrucha, 36. Jakub Nedorostek, 44. Lukáš Kočiš – 74. Tomáš Bělehrádek,
ŽK: Petr Zemánek, Jakub Nedorostek, Martin Kordula – Marek Sehnal, David Macko, Tomáš Prokeš, Lubomír Stejskal,
rozhodovali: Radek Bábíček – Jakub Ryba a Lukáš Jurča,
delegát: Miroslav Strouhal,
184 náramně spokojených příznivců ratíškovického Baníku.
ŘEKLI PO ZÁPASE
„Očekávali jsme hodně těžké utkání. My jsme se v něm dostali do hry tím, že jsme dali brzy první gól a tím jsme se chytili. Celý tým se zvedl a makali jsme jeden za druhého. Speciální motivace před samotným zápasem nebyla, neboť naším hlavním cílem zůstává záchrana krajského přeboru pro Ratíškovice,“ řekl trenér na jedno utkání, domácí ZDENĚK KOCH.
„V prvním poločase to byla z naší strany ostuda! Nechali jsme si zápas utéct, když domácí měli spoustu standardních situací, které dobře zahrávali a po kterých šli zaslouženě do vedení. Ve druhém poločase domácí výsledek jen drželi, ale my jsme dali aspoň čestnou branku a tuto část zápasu jsme vyhráli 1:0. Jinak to byl jednoznačně náš nejhorší výkon v této sezoně, jsem moc zklamaný,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ trenér Kunštátu VLADAN HORÁK.