Zprávy

POHLEDNÝ FUTSAL SE TŘEMI BODY PRO DOMÁCÍ TANGO Z HODONÍNA!

Pondělí Leden 9, 2023
601
Na snímku situace před hostující svatyní po jedné ze šesti branek v síti celku Helas Brno B. Z utkání 2. futsalové ligy FC TANGO Hodonín versus Helas Brno B. (Foto: archiv klubu FC TANGO Hodonín)

HODONÍN – Domácí borci potvrdili dobrou formu z posledního období a po zásluze si zaknihovali další druholigové vítězství. Nyní jsou po odehraných 12 zápasech v tabulce na 2. místě se ziskem 25 bodů, první je ex-ligista Žabinští Vlci Brno (34 bodů), na prozatímní bronzové příčce se nachází futsalisté z Baníku Ostravy.

Samotný duel s rezervou brněnského Helasu měl solidní náboj, diváci viděli v hale TEZA Hodonín celkem deset branek, když poslední dva góly domácích v síti Marka Konečného potřebovaly časový úsek pouhých devíti sekund!

Opět podal velmi dobrý výkon domácí kapitán Sopůšek, ale v tomto duelu mu nebylo dopřáno se radovat z branky – měl tak radost alespoň ze tří gólových asistencí.

TANGO šlo do kabin po prvním poločasu za stavu 3:1, ovšem tým z krajského města jihu Moravy dokázal do 26. minuty srovnat skóre na 3:3. Definitivní pojistu na zaslouženou výhru přidali pak domácí bojovníci ve 35. minutě, kdy se trefili postupně Beneš a Hynek, pro kterého to byl vůbec první gólový zářez v dresu hodonínského celku.
2. FUTSALOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 12. KOLO
FC TANGO HODONÍN – HELAS BRNO B 6:4 (3:1)
Góly: 20. a 28. David Šebesta, 4. Tomáš Ťok, 19. Filip Vanda, 35. David Beneš, 35. Christopher Hynek – 19. Petr Táborský, 26. René Jašek, 27. Vladislav Mrázek, 28. Zbyněk Špička,
rozhodovali: Michal Gasnárek a Tomáš Slanina,
delegátem na utkání byl Lubomír Rek,
sledovalo na 170 spokojených fandů hodonínského TANGA.
SESTAVA TÝMU FC TANGO HODONÍN:
Milan Nedvědík (Ján Jankovič) – Filip Vanda, Christopher Hynek, Tomáš Ťok, Roman Sopůšek, David Šebesta, Tomáš Varmuža, David Beneš, Petr Bohun.
ŘEKLI PO UTKÁNÍ
„Z obou stran si myslím, že dnes panovala se hrou spokojenost. My jsme byli v klidu, ale přesto stále se o tom bavíme, že nedáváme jasné šance. My máme vést do poločasu 4:0 nebo 5:0, ale nakonec jdeme do kabiny jen s dvoubrankovým náskokem. Takže za mě je toto snad jediný mínus zápasu, jinak jsem opět klukům v kabině za výkon i nasazení poděkoval. Dnes se střelecky trápil náš kapitán Sopůšek, který chce v každém zápase moc skórovat, ale dnes mu to tam nepadlo. Měl však lví podíl na výhře, neboť na tři branky svým spoluhráčům nahrál a zejména jeho podíl na čtvrtém gólu ze sálovky Šebesty byl moc důležitý. Jinak jsem rád, že se konečně trefil Hynek, který do týmu dobře zapadl, ale střelecky mu to nevycházelo. Dnes to skvěle zakončil obloučkem od vzdálenější tyče do čeřenu brněnské svatyně a já věřím, že začne přidávat postupně další góly,“ zhodnotil duel pro web ISLOVÁCKO.CZ kouč hodonínského TANGA STEFANOS CHADZIDIS.
„TANGO prokázalo větší zkušenost z 1. i 2. ligy. My máme v kádru kluky, kteří si jen přijdou zahrát. Myslím si, že dnes pro diváky to byl docela dobrý futsal a můžu říct, že my jsme spokojeni,“ hlásil po souboji hostující trenér ROMAN PYROCHTA.
„Dnes jsme mohli dát i více gólů, ale jinak jsem spokojený! Jsem rád, že konečně mi to tam padlo – míč jsem dobře trefil pravačkou dloubákem ke vzdálenější tyči. Pro mě je velký fotbal na prvním místě (Hynek jej hraje v divizní Břeclavi – pozn. red.), ale jako doplňkový sport je futsal dobrá volba. Věřím, že ještě první tým 2. ligy (Žabinští Vlci Brno) dokážeme ve zbytku této sezony potrápit,“ řekl střelec prvního gólu v dresu TANGA CHRISTOPHER HYNEK, jenž začíná zimní fotbalovou přípravu v Břeclavi 19. ledna.
POZVÁNKA NA NEJBLIŽŠÍ UTKÁNÍ TÝMU FC TANGO HODONÍN:
TO HRAJE ZNOVU DOMA, A TO V PÁTEK 13. LEDNA 2023, KDY OD 20:30 HODIN HOSTÍ V HALE TEZA V RÁMCI 13. KOLA HAVLÍČKŮV BROD!
(red.)

Štítky:

sport