OKRESNÍ FINÁLE V KOPANÉ V ROHATCI SE HRÁLO VE SKVĚLÉ ATMOSFÉŘE!

Čtvrtek Květen 23, 2024
814
Poražený finalista z Okresního poháru v kopané – SK Dolní Bojanovice. (Foto: zdroj – facebook SK Dolní Bojanovice)

ROHATEC – Po právu dostal fotbalový klub TJ Slavoj Rohatec šanci se ještě více zviditelnit, neboť OFS Hodonín spolu s Komisí mládeže při OFS v Hodoníně se rozhodly, aby finálový špíl obstaral jako spolupořadatel právě rohatecký Slavoj. Ten nelehký úkol zvládl s grácií a jen tak potvrdil, že zdejší zkušení funkcionáři jsou na potřebné úrovni a dokážou si vždy poradit.

Do finále se probojoval lídr Okresní ligy Hodonínska, tým TJ DRUŽBA BUKOVANY, který vede nejvyšší okresní soutěž s dvoubodovým náskokem před Dambořicemi a překvapivě i účastník 3. A třídy Hodonínska – SK DOLNÍ BOJANOVICE. Jako domácí celek byl oficiálně v Zápisu o utkání uveden tým z Podluží (Dolní Bojanovice), který se bránil od první minuty lavinovitým útokům protivníka. Favorit šel do vedení v 11. minutě, když po centru zleva z kopačky Lukáše Červenky mířil lehce do odkryté branky neobsazený Jaroslav Julian Bajko – 0:1.

Ve 24. minutě našel hostující Mikuláš Křešťák na malém vápně volného Petra Horňáka, který se nemýlil – 0:2. O osm minut později utekl téměř od půlky zkoprnělé obraně soupeře štírek Mikuláš Křešťák, aby nakonec po impozantním sólu poslal balon do sítě bezmocného Jana Bílíka – 0:3. Místní hlasatel po tomto gólu vyzval fanoušky Dolních Bojanovic k ještě vyšší aktivitě, což ihned našlo odezvu na zeleném trávníku rohateckého Slavoje. Tým z Podluží podnikl ve 33. minutě konečně jeden z prvních vážnějších útoků na soupeřově polovině, ze kterého se brankově prosadil Dominik Pink – 1:3. Ještě v první minutě nastavení první půle měli poražení náznaky dvou zajímavých příležitostí, ale gól nepadl.

Klid na kopačky favorita přinesla 48. minuta, ve které se gólově prosadil Radek Vykouk (1:4) a definitivní uklidnění se pak ukázalo v 63. minutě, kdy zkušený harcovník Rudolf Jelínek poslal kulatý nesmysl po zemi k levé tyči – 1:5. To již bylo zřejmé, že pohár pro vítěze včetně finanční odměny ve výši 20 000 Kč si domů do vísky nedaleko Kyjova odvezou borci z Bukovan, pro poražené Dolní Bojanovice byl připravený finanční bonus ve výši 10 000 Kč.

Sympatické bylo, že poražení ani za stavu 1:5 sportovní zbraně nesložili, a za tuto snahu byli po právu odměněni: nejprve v 72. minutě po rychlém a přesném protiútoku přesně zacílil Vladimír Blaha (2:5), aby gólovou tečku udělal suverénně proměněnou penaltou Ondřej Salajka, která byla nařízena za faul hostujícího Tomáše Netíka právě na samotného exekutora pokutového kopu v poslední minutě – 3:5.

Spokojenost panovala v táboře Bukovan, kde již třetím rokem sype nemalé penízky regionální podnikatel a jinak velký znalec a fanoušek fotbalistů FC Barcelona MAREK FRIC. Ten měl samozřejmě velkou radost ze zisku Okresního poháru pro úspěšného finalistu z ročníku 2023-2024, ale už se dívá na nejbližší a hodně důležitý souboj svých BOYS, neboť právě první Bukovany (66 bodů) cestují v neděli na hřiště druhých Dambořic s výkopem v 16:30 hodin (64 bodů), které na podzim 21. října 2023 v Bukovanech vyhrály nečekaně 2:0. Bude to určitě třaskavý mač, který možná hodně napoví, kdo nakonec postoupí do krajské 1. B třídy!

FINÁLE OKRESNÍHO POHÁRU V KOPANÉ – SEZONA 2023-2024

* SK DOLNÍ BOJANOVICE – TJ DRUŽBA BUKOVANY 3:5 (1:3)

Branky: 33. Dominik Pink, 72. Vladimír Blaha, 90. z penalty Ondřej Salajka – 11. Jaroslav Julian Bajko, 24. Petr Horňák, 32. Mikuláš Křešťák, 48. Radek Vykouk, 63. Rudolf Jelínek,

žluté karty: Patrik Geschwandtner – Tomáš Netík,

řídili: Luděk Vrbovský – Zdeněk Jahoda a Ladislav Kukula,

finále poháru sledovalo 300 diváků,

hráno na kvalitně připraveném pažitu TJ Slavoj Rohatec.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

V první řadě bych chtěl týmu Bukovan k úspěchu gratulovat. Potvrdila se role favorita, ale jsme rádi, že to pro nás nebyl žádný debakl! Ukázala se kvalita soupeře, na kterého jsme byli sice nachystaní, ale nešlo to prostě bránit a z těchto situací jsme dostali čtyři branky. Do zápasu zasáhli i dlouhodobě zranění hráči a za to jsem rád. Škoda, že jsme dostali ten rychlý první gól. Co uděláme s penězi za druhé místo v poháru? O tom jsme se zatím nebavili, spíš to vidím na to, že zaplatíme tím posily pro nastávající sezonu,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kouč Dolních Bojanovic DAVID BOHUN.

V první půli to byla naše dominance, o přestávce jsem to prostřídal, aby se síly před důležitým nedělním zápasem v Dambořicích rozložily a hlavně jsem rád, že se nikdo nezranil. Kluci po semifinálové výhře 1:0 nad „B“ mužstvem Bzence se na finále moc těšili, užili si to a po právu se radujeme z výhry. Co uděláme s vyhranými penězi? To vůbec zatím nevím, ale potřebujeme balony a takové věci kolem fotbalu, takže 20 000 Kč se bude hodit. Jinak co říct k nejbližšímu souboji v Dambořicích? Ten tým jsem nedávno viděl, je to zkušený mančaft, doufám, že se bude hrát kvalitní fotbal a nebude to jen nějaká nakopávaná! Máme to ve svých rukou, máme dva body náskoku, takže uvidíme,“ hlásil spokojený lodivod Bukovan VIKTOR LINHART.