NOVÁČEK Z KOZOJÍDEK STÁLE DÝCHÁ NA ZÁDA TÝMU Z HROZNOVÉ LHOTY!

Úterý Květen 28, 2024
798
Kozojídský záložník Jaroslav Zbytek (vpravo) před pozápasovým rozhovorem pro web ISLOVÁCKO.CZ. (Foto: zdroj – SK BRITTERM Kozojídky)

KOZOJÍDKY – Nováček krajské 1. A třídy, skupiny B, SK BRITTERM KOZOJÍDKY, se stále drží v popředí tabulky. Tým kouče Richarda Hrotka po minulé porážce v derby s Veselím nad Moravou (1:3) zvládl v neděli domácí duel s nepříjemným celkem z Brněnska, a to mužstvem FC Renocar Podolí u Brna, když do dvacáté minuty vedly Kozojídky 2:0 a zdálo se, že zápas dovedou borci z vísky na Veselsku do zdárného konce.

V závěru prvního dějství ale nečekaně gólově udeřili hosté, když po úniku po levé straně zakončil přesnou ranou ke vzdálenější tyči Tomáš Kunc – 2:1. V 67. minutě se do zajímavého zakončení dostal domácí bek Tomáš Páleník (prožívá mimořádně dobrou sezonu, zřejmě zatím jeho nejlepší v kariéře!), ale hosté se ubránili jen za cenu rohového kopu ve prospěch Kozojídek. Přítomní fandové nechtěli nějaké drama až na samý konec tohoto mače, o čemž definitivně rozhodla 80. minuta, ve které útočník Adam Pollák vybojoval skvěle míč pro spoluhráče Dominika Hodonského, který svůj projektil zamířil nechytatelně po zemi ke vzdálenější tyči branky, kterou hájil gólman Tomáš Hoda – 3:1.

Zbývá sehrát ještě dvě kola do konce sezony 2023-2024, stále ale není jasno, kdo se bude radovat z případného postupu do Krajského přeboru z této skupiny 1. A třídy. Ve hře je několik variant, takže buďme trpěliví, až další dny a týdny nám ukážou realitu postupujícího celku či celků! Stále je ve hře šest mistrovských bodů, takže nějaké možnosti se už nyní sice rýsují, ale vesměs se jedná jenom o neoficiální spekulace.

Jinak v Kozojídkách si další měsíc připomenou OSLAVY FOTBALU 70. LET od založení kopané v této malebné obci na Veselsku, které se budou konat v sobotu 8. června 2024 s tímto programem:

pro pozvané to bude slavnostní oběd v sále Obecního úřadu v Kozojídkách od 11:30 hodin, ve 14:30 hodin ve sportovním areálu přátelský zápas Veteránů Kozojídek a Kněždubu a od 17:30 hodin nastoupí místní muži v posledním duelu této sezony v 1. A třídě proti beznadějně poslednímu týmu z Valtic. Po skončení obou zápasů pak bude pokračovat v Hospůdce na hřišti přátelské posezení při dobrém jídle a pití! Na účast se těší pořadatelé těchto oslav a Výbor klubu SK BRITTERM KOZOJÍDKY!

KRAJSKÁ 1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 25. KOLO

* SK BRITTERM KOZOJÍDKY – FK RENOCAR PODOLÍ u BRNA 3:1 (2:1)

Branky: 9. Jakub Linek, 20. Bohumil „BOB“ Vardan, 80. Dominik Hodonský – 45. Tomáš Kunc,

střely na branku: 8:5,

mimo: 5:4,

rohové kopy: 6:4,

žluté karty: Tomáš Páleník – Jakub Mičko, trenér Zdeněk Polák (2x),

ČK: 72. minuta po druhé žluté ji viděl kouč z Podolí u Brna Zdeněk Polák,

řídili: Přemysl Kulíšek (Brumovice) – David Pátek (Hustopeče) a Jiří Jäger (Slušovice),

sledovalo 150 diváků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Hráli jsme dobře, ale nezvládli jsme to tak nějak fyzicky. Měli jsme tam hodně šancí, které jsme mohli proměnit. Soupeř byl dobrý, měl také nějaké příležitosti, které ale nedal. Dnes jsme byli šťastnější při koncovce, myslím si ale, že jsme vyhráli zaslouženě, i když to celé ukazovalo na fifty-fifty. Byl to týmový výkon a za stávající druhé místo v tabulce jsem rád, protože s tím nikdo před samotným startem této sezony nepočítal! A proč inkasujeme často v závěru prvního poločasu? To sice nevím, ale zřejmě už se vidíme předčasně v kabině a soupeř toto dokáže využít. Musíme si na to dávat pozor,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ záložník Kozojídek JAROSLAV ZBYTEK.

Nepřijeli jsme sem prohrát, ale věděli jsme, že domácí hrají o postup, i když letos na jaře již párkrát zaváhali. Nějak nám to ale nevyšlo – počasí, brzký budíček, měli jsme tam sice tlak a nějaké šance, ale ty jsme nedali. Žlutou kartu jsem dostal za to, že po faulu na našeho hráče sudí nepískl porušení pravidel a já jsem mu něco řekl, poté jsem třískl ve vzteku do lavičky a sudímu jsem řekl něco peprného a ten užalovaný pomezní to hned hlásil hlavnímu, který mi dal druhou žlutou a tudíž i ČK,“ řekl po porážce kouč týmu z Podolí u Brna ZDENĚK POLÁK.