NEVÍDÁNO, NESLÝCHÁNO – TO BYLO NEDĚLNÍ DOPOLEDNE V KOZOJÍDKÁCH!

Pondělí Duben 15, 2024
1225

KOZOJÍDKY – Před přípravou tohoto materiálu k fotbalovému mega šlágru JARA 2024 v krajské 1. A třídě, skupina B, mě ihned napadl titulek, který jsem si „půjčil“ z francouzské filmové černobílé komedie z roku 1958, protože to, co se dělo ve sportovním areálu v Kozojídkách o druhé dubnové neděli stojí minimálně za tenší knihu!

Domácí fotbalisté (v soutěži první místo) nastupovali v roli mírného favorita, navíc asi i pod dojmem, že když se na hřišti Traubenu vyhrálo loni na podzim 4:1, nic mimořádného se teď nestane. Ale nakonec z toho bylo neskutečné trápení BRITTERMU, který už ve druhém utkání v řadě nedokázal skórovat, navíc se v tomto derby mači prezentoval velmi špatným výkonem, ale postupně.

DOMÁCÍ:

Sázka na gólmana Lukáše Maňáka, jak nabídlo 90 minut fotbalové bitvy, se ukázala jako velký omyl a propadák, neboť brankář Kozojídek se výrazně podepsal na brankostroji Traubenu, když na čtyřech brankách má svůj podíl. Obrana Kozojídek stála tentokráte na hodně tenkých nožičkách a co negativního obranná trojka stačila za celý špíl vyprodukovat, bylo až k nevíře. Marně pátrám v paměti, kdy tento tým naposledy předvedl takový slaboučký výkon. Záložní formace těžce utrpěla tím, že pro nemoc nenastoupil Bohumil „BOB“ Vardan, takže toto fotbalové soukolí silně haprovalo a tak dvojice útočníků (Adam Pollák s Tomášem Voříškem) se s balonem v podstatě ani nepotkala! U domácího souboru stojí za zaznamenání jen dalekonosný pokus záložníka Jaroslava Zbytka ze druhé půle, který trefil spojnici břevna a pravé tyče, a to bylo fakt neskutečně málo. Poražení v samém závěru už na hrací ploše jakoby ani nebyli, byla citelně znát jejich bezmoc a rezignace, když v posledních dvou minutách si ještě nechali dát dva banány. Domácí tak odcházeli ze hřiště jak zpráskaní psi po debaklu, na který si ani ve zlém snu nepomysleli. Kozojídky mají tak nyní o čem přemýšlet, protože forma týmu šla po podzimu rapidně dolů a bohužel to nezměnilo ani toto MEGA DERBY!

HOSTÉ:

Ke svému sousedovi přijeli v naprosté pohodě, navíc jim hodně pomohl brzký gól z kopačky Martina Chrenčíka, který lehce prošel domácí dálnicí, aniž by ho kozojídská obrana alespoň trochu obtěžovala. Druhý gól zaznamenal dravý Zbyněk Smetka, který z úhlu poslal kulatý nesmysl po hrubici domácího brankáře k bližší tyči. To už se začalo ukazovat, že současné Kozojídky zbraň na zvrat v tomto utkání dnes těžko najdou! Trauben tak bez většího vypětí dokráčel k jasné výhře a jsem přesvědčený, že ani ten největší optimista v hostujícím táboře takový průběh tohoto mače neočekával.

POZVÁNKY:

V neděli 21. dubna se KOZOJÍDKY představí opět doma, a to od 10 hodin, kdy přivítají „B“ tým z Vyškova.

TRAUBEN z Hroznové Lhoty cestuje v neděli 21. dubna k dalšímu velkému derby na hřiště Vnorov, kde souboj začíná v 16:30 hodin!

Do sportovního areálu v Kozojídkách musely přijet hned dvě sanitky: ta první dávala před začátkem druhé půle po zdravotní stránce do pořádku hostujícího trenéra gólmanů Karla Zavadila a po třech minutách druhého poločasu odpadl i věrný domácí fanoušek, 89letý František Kozumplík. Oběma přejeme především brzké uzdravení!

1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 19. KOLO

* SK BRITTERM KOZOJÍDKY – TJ SOKOL HROZNOVÁ LHOTA 0:6 (0:2)

Branky: 75. a 89. Ondřej Březina, 7. Martin Chrenčík, 21. Zbyněk Smetka, 67. Martin Matyáš, 90. Miroslav Falešník,

ŘEKLI PO ZÁPASE

Na jednu stranu pro nás až kruté, na druhou stranu ale zasloužené. Pokud ale chcete uspět proti tak kvalitnímu a výbornému soupeři, musíte předvést nadstandardní výkon, náš výkon byl ne podprůměrný, ale přímo mizerný! Přitom Hroznovka dnes nemusela vyvinout nějaké větší úsilí, z těch šesti branek jsme jim čtyři připravili jak na podnosu. Nám dnes nefungovalo vůbec nic. Je to samozřejmě velké zklamání, přitom jsem si byl vědom, že takový podobný zápas jednou přijde. Pokud chceme hrát ofenzivní fotbal, nemůžeme nahrávat soupeři, pokud si nepřihrajeme míč, tak nemůžeme pomýšlet na branky v síti soupeře. Teď se musíme dát dohromady hlavně v hlavách a určitě už nesmíme zopakovat takový výkon,“ hlásil webu ISLOVÁCKO.CZ hodně rozčarovaný domácí lodivod RICHARD HROTEK.

Od začátku jsme šli na plac s tím, že zhustíme střed a budeme využívat rychlosti našich útočníků (Zbyněk Smetka a Ondřej Březina), to se nám dařilo. Po stranách jsme soupeře přehrávali, tady je hřiště úzké a z brejkových situací jsme dávali branky. Po taktické stránce jsme to velice dobře zvládli, samotná soutěž je tím pádem stále zajímavější. Vyhráli jsme zaslouženě, možná je to pro Kozojídky kruté, ale oni měli pouze jednu šanci, kdy za rozhodnutého stavu 0:6 trefili břevno,“ řekl k výhře trenér Hroznové Lhoty JAROSLAV BÍLA.

Řekl bych, že tady bylo krásné počasí a skvělá atmosféra díky přítomným divákům. Soupeři chyběli klíčoví hráči, ale samozřejmě příprava byla úplně stejná. Řekli jsme si, že nesmíme vypustit žádný souboj, nebylo to vůbec jednoduché. Kdybychom z první šance nedali branku, byl by to úplně jiný zápas. Utkání psychicky ovlivnily ty dvě smutné události ze začátku druhého poločasu (náš kouč gólmanů Karel Zavadil a pan František Kozumplík z Kozojídek). Zahráli jsme dnes podobný zápas jako Kozojídky u nás loni na podzim (tehdy výhra hostů v poměru 4:1 – pozn. webu), domácí dělali chyby v obraně, my naopak ne a to rozhodlo. Jinak Kozojídky mají stabilnější výkony než my, a i proto jsou v tabulce na prvním místě,“ zhodnotil souboj nejlepší střelec 1. A třídy, skupiny B, hostující útočník ONDŘEJ BŘEZINA, který dal už 24 branek.

Podrobná reportáž z tohoto zápasu je navíc k přečtení i na webových stránkách TJ Sokol Hroznová Lhota!