Sport

NEJLÉPE ODBRÁNĚNÝ ZÁPAS HODONÍNSKÉHO TANGA ZA POSLEDNÍ ROKY. OPĚT MIZERNÉ VYSTOUPENÍ ARBITRŮ!

Pondělí Únor 12, 2024
696
Druholigový futsalový tým FC TANGO Hodonín. (Foto: zdroj – FC TANGO Hodonín)

HODONÍN – V pátek vyhrál tým Vysokého Mýta v Jeseníku 4:2 (0:0), takže pokud chtěli hodonínští futsalisté držet z ex-ligistou z východu Čech krok (jakože určitě chtěli), museli o 24 hodin později naplno bodovat ve Vyškově. To se nakonec i podařilo, když ve Vyškově se zrodil stejný výsledek jak předtím v souboji na Jesenicku!

TANGO přijelo s cílem zaměřit se na obranu a protože tým z jihu Moravy byl dosti sestavově okleštěný (chyběli Vojtěch Čech – hory, Filip Vanda – v týdnu se radoval z narození druhého syna Filipa: celé rodině Tomáše Vandy a především nyní druhorozenému synovi Filipovi přeje klub a samotní hráči především hodně zdraví!, přestal chodit Nikola Absolon, který se snaží dostat do divizního týmu velkého fotbalu Slovan Bzenec, Slovák Krištof Krchňavý, který byl celý týden nemocný a Roman Sopůšek, po operaci kolena bude zřejmě dlouhodobě mimo – to je VELKÁ ZTRÁTA pro celé TANGO!), dalším úkolem bylo použít hru bez gólmana, kterou má hodonínský tým zdaleka nejlépe sehranou a nacvičenou z celé druhé ligy, což se znovu potvrdilo i na palubovce vyškovského Amoru.

Hostující realizák si velmi váží postoj špičkového hráče svého týmu, Tomáše Ťoka, který přijel k zápasu z velkého fotbalu z Vídně, v nohách kolem 200 kilometrů za volantem auta a dorazil do sportovní haly základní školy Purkyňova přesně v 19 hodin! Na hřišti byl moc vidět, dal druhý gól vítězů a na třetí a čtvrtou branku svým spoluhráčům nezištně přihrál.

2. FUTSALOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 15. KOLO

* SK AMOR KLOBOUČKY VYŠKOV – FC TANGO HODONÍN 2:4 (1:2)

Branky a přihrávky: 4. Milan Ševčík (Pešta), 29. Michal Handlíř – 11. Tomáš Varmuža, 12. Tomáš Ťok (Janulík), 33. Tomáš Janulík (Ťok), 35. David Beneš (Ťok),

žluté karty: Vít Aujeský – Tomáš Varmuža, Tomáš Ťok, Tomáš Buršík (dvakrát ve 29. minutě),

ČERVENÁ KARTA: 29. minuta Tomáš Buršík (HO),

řídili: Jan Kliner a Marek Klečacký,

delegát utkání: Kamil Bednář,

200 diváků.

SESTAVA TÝMU FC TANGO HODONÍN:

Matěj Kůřil – Tomáš Janulík, Pavel Krajča, Tomáš Buršík, Tomáš Ťok, David Beneš, František Lamáček, Tomáš Varmuža.

POZVÁNKA:

V dalším kole se hodonínské TANGO představí doma, v SOBOTU 17. ÚNORA, kdy od 20:30 hodin hostí v hale TEZA v Hodoníně tým AC Gamaspol Jeseník. Přijďte povzbudit naše bojovníky v cestě za důležitými druholigovými body!

Od nás to bylo velmi kvalitně odehrané utkání a jsem přesvědčený, že konečný výsledek pro nás v poměru 4:2 je pro domácí Vyškov ještě hodně lichotivý! Kdyby to skončilo 10:1 nebo 10:2 pro nás, nikdo z přítomných by se nemohl vůbec divit. Znovu jsme totiž neproměnili několik jasných tutovek a co mě strašně mrzí, tak je ztráta vykartovaného Tomáše Buršíka, který je bezkonkurenčně nejlépe bránícím futsalistou celé 2. ligy a nám bude hodně chybět v sobotním domácím souboji s Jeseníkem. A zastavím se bohužel znovu u rozhodčích: sudí to dokáží našim klukům hodně znepříjemnit, což znovu platilo i ve Vyškově. Uráží mě jejich neskutečná arogance, jejich řeč – Z mýho pohledu – na každou herní situaci už je směšná a když na polovině hřiště soupeř evidentně zfauluje našeho špílmachra Tomáše Ťoka a přitom se nic nezapíská, tak tomu prostě nerozumím a hlava to nebere. Jsem přesvědčený, že by se ze zásady měli chránit všichni hráči, a ti dobří především, neboť u nás to kluci hrají především zadarmo, mají své rodiny, práci, futsal milují a dělají pro to maximum. Arbitři za zápas poberou své peníze, které jim vůbec nezávidím, ale na palubovce odvedou často hodně AMATÉRSKOU PRÁCI a mívám z toho pocit, že někteří delegáti rozhodčí tak trochu i kryjí! Sudí pískají opravdu v této druhé lize špatně, a já už to vnímám tak, že to je z jejich strany tendenční! Jsou to amatéři, kteří za to berou jakési peníze a pro mě je to často k pláči. Neberte to prosím jako nějaké mé naplákání, ale mluvím z několika letých zkušeností u futsalu a vidím, že stále není v této záležitosti udělaný patřičný posun, bohužel na úkor kvality samotného futsalu! Byl to dnes nejlépe odbráněný zápas TANGA za posledních x let a ještě musím hluboce smeknout před Tomášem Ťokem, který po dlouhé cestě v autě odvedl na vyškovské palubovce neskutečný výkon! Samozřejmě, že to nebylo jen o Tomášovi, celý mančaft famózně bojoval po celých čtyřicet minut a už v kabině po prvním poločase jsme si řekli, že jdeme přece bojovat za tři body, což se nakonec i povedlo,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ po duelu ve Vyškově hodonínský funkcionář a kouč TANGA STEFANOS CHADZIDIS.

(red.)

Štítky:

sport