NAKONEC Z TOHO BYLA KRUTÁ PORÁŽKA!

Středa Listopad 30, 2022
1535
Na snímku je Polka v dresu Hodonína, Natalia Partyka. (Foto: web ping-pong.cz)

HODONÍN – Po příchodu do haly stolního tenisu jsem nejprve pátral po tom, zda přiletěla i posila domácího týmu z Japonska, Sakura Moriová, ale po informaci, že o víkendiu hrála svoji soutěž, takže v Hodoníně není, jsem nabyl dojmu, že to bude příliš těžký duel s Francouzskami!

Domácí hráčky musely bodovat, pokud chtěly uvažovat ještě o možném postupu v Lize mistryň, ale nakonec z toho byla porážka 1:3. Hodonín vedl 1:0, když se skvěle prezentovala Polka v dresu Jihomoravanek, Natalia Partyka, která lehce bez ztráty setu přehrála Chasselinovou 3:0. V další dvouhře zabrala hostující Rumunka Diaconuová, která taktéž bez ztráty setu vybojovala pro francouzský tým první bod po výsledku 3:0 – 1:1.

Nejkvalitnější zápasy byly k vidění v solidně zaplněné hale v Hodoníně až na konci, kdy v obou rozhodujících duelech se rozhodovalo až při zkrácené hře do šesti míčků v pátých setech! V tom prvním mači podala skvělý výkon domácí obranářka Ševčíková, která hodně statečně odolávala Němce čínského původu Jiaduo Wu, podobný scénář měl duel Polky Partyky s Rumunkou Diaconuovou, která byla nakonec pilířem francouzského celku.

Diváci se více jak dvě hodiny skvěle bavili, nicméně odcházeli domů s vědomím, že domácí stolní tenistky nechaly za zeleným stolem své maximum, za což byly právem od spokojených fanoušků odměněny potleskem na otevřené scéně.

Šance na případné čtvrtfinále je pro Hodonín nyní minimální, ale pokud tato existuje, dá se očekávat, že holky se o ni zdravě poperou!

Poslední zápas této skupiny čeká na Hodonín již ve ČTVRTEK, 1. PROSINCE, kdy znovu DOMA hostí družstvo z Nového Sadu. Začátek utkání je v 18 hodin!