NAFTAŘI ZAČALI VÝHROU KRÁTKOU LETNÍ PŘÍPRAVU!

Pátek Červenec 14, 2023
668
Ilustrační foto z přípravné kopané fotbalistů FK Hodonín (pruhované dresy). (Foto: Jaroslav Kolísek)

ŠARDICE – První přípravný duel letní přípravy 2023 čekal na fotbalisty z Hodonína v Šardicích, kam si pozvali nováčka 2. ligy na Slovensku – Dynamo Malženice. Tým je z menší obce v okrese Trnava (má cca 1 560 obyvatel) a na jižní Moravě se ukázal v dobrém světle až po přestávce, kdy lavička Naftařů výrazně pozměnila složení mužstva oproti tomu, které zasáhlo do hry v první půli.

Do vedení šel Hodonín po šesti minutách, kdy hostující obrana za cenu faulu zastavila ve vlastním pokutovém území útočníka Martina Holka a sám faulovaný hráč proměnil nařízenou penaltu – 1:0. Ve 26. minutě napřáhl ke střele po zemi ke vzdálenější tyči Milan Kadlec a Naftaři se podruhé v zápase radovali z gólu v síti soupeře – 2:0. Dobrou první polovinu duelu z pohledu vítězů potvrdil v první minutě nastavení Martin Holek, který svůj pokus poslal po zemi k pravé tyči – 3:0.

Po přestávce se konečně probudil i soupeř ze západní části Slovenska, a to hned po třech minutách, když přesně zacílil Filip Tomovič – 3:1. Nováček druhé slovenské ligy vycítil šanci a dvacet minut před koncem snížil na rozdíl jediné branky, když mezi tři tyče hodonínské svatyně se přesně trefil Nikolas Kurej – 3:2.

POZVÁNKA:

DRUHÝ ZÁPAS V LETNÍ PŘÍPRAVĚ SEHRAJE FK HODONÍN V SOBOTU, 15. ČERVENCE VE SVATOBOŘICÍCH-MISTŘÍNĚ, KDE OD 11 HODIN NASTOUPÍ PROTI DRUHOLIGISTOVI ZE SLOVENSKA – TÝMU ŠK SLOVAN BRATISLAVA B.

PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS,

HRÁNO V ŠARDICÍCH

* FK HODONÍN – DYNAMO MALŽENICE 3:2 (3:0)

Góly: 6. (PK) a 45.+1 Martin Holek, 26. Milan Kadlec – 48. Filip Tomovič, 71. Nikolas Kurej,

bez ŽK,

řidil Luboš Drozdy (Bzenec),

100 diváků.

ŘEKL PO UTKÁNÍ

„Trénujeme jen krátce (start letní přípravy byl v pondělí 10. 7. – pozn. webu), navíc k zápasu jsme přijeli z plného tréninku. Kluci to odehráli s chutí, vydali se a hlavně první poločas měl z našeho pohledu velice dobré parametry. Pro mladé hráče je to velice dobrá škola. Hodnotím to jako výbornou prověrku s kvalitním soupeřem, který ukázal něco ze svého fotbalového umění zejména ve druhém poločase. Výhra s takovým soupeřem samozřejmě potěší a je to pro nás taková vzpruha do další práce,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ trenér vítězů PAVOL ŠVANTNER.