NA NESYTĚ KRALOVAL TŘÍGÓLOVÝ STŘELEC JAKUB BŘEZINA!

Středa Květen 22, 2024
588
Fotbalový celek mužů z okresního města – FC NESYT Hodonín. (Foto: zdroj – facebook FC NESYT Hodonín)

HODONÍN – V sobotu 18. května přijel na hřiště hodonínského NESYTU tým z Kyjovska, který na dobré fotbalové časy může už jen vzpomínat. I v Moravanech totiž místní fotbalisty „doběhla“ generační výměna, klub nemá bohužel žádný mládežnický oddíl, o fotbal už zdaleka není takový zájem, jak bývalo zvykem v předchozích letech a tak třeba do okresního města přijel Slavoj Moravany jen s jedním náhradníkem! Proto není divu, že fotbalisté z Moravan se plácají v tabulce základní třídy na deváté pozici, což z 11 celků není zrovna číslo, nad kterým by se mělo nějak jásat.

Lépe začali domácí, ale přehazování hostujícího gólmana Ondřeje Malíka po pokusu domácího kanonýra Jakuba Březiny skončilo jen rohovým kopem pro NESYT (hned v první minutě), o deset minut později pak v úniku pálil domácí Tomáš Buček jen do vyběhnuvšího brankáře soupeře. A jak to tak často bývá, brankově udeřilo na opačné straně hrací plochy, když trestný kop Luďka Tomana za přispění gólmana NESYTU Davida Jüstela skončil k překvapení všech v domácí svatyni – 0:1!

O sedm minut později se ale NESYT stačil vrátit do utkání, neboť ze 24 metrů vymetl pravou šibenici David Snášel – 1:1. Po půl hodině hry už byl stav 2:1 – po rychlé akci na pravé straně ušmudlanou střelou po zemi k levé tyči se prezentoval domácí kanonýr Jakub Březina, který ve druhé půli přidal další dva gólové zářezy. Určitě se ale líbil domácím fandům gól s pořadovým číslem 4, když po pěkné fotbalové akci zakončoval úspěšně střelou po zemi k pravé tyči Tunisan v dresu NESYTU Moez Elfetoui.

POZVÁNKY

Ve 13. kole hraje NESYT znovu v domácím stánku, a to v SO, 25. května proti Lužicím. Výkop je v 17:30 hodin!

Moravany cestují na hřiště prvních Vacenovic, kde se hraje v NE, 26. května se začátkem v 17:30 hodin.

3. A TŘÍDA – 22. KOLO

* FC NESYT HODONÍN – TJ SLAVOJ MORAVANY 5:1 (2:1)

Góly: 31., 71. a 88. Jakub Březina, 24. David Snášel, 82. Moez Elfetoui – 17. Luděk Toman,

žluté karty: Jakub Kořínek, Marcel Bimka, Adam Ruszkowski – Adam Šeďa,

řídili: Luděk Vrbovský – laici Lukáš Král a Jiří Lučan,

80 spokojených diváků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Neumíme si dát balon v klidu a vůbec hrát v klidu, to je naše bolest proti slabším soupeřům. První půle kromě té hostující standardky a neproměňování šancí byla dobrá, ale začátek druhého poločasu byl z naší strany hrozný! Uklidnilo se to po třetím gólu a byl to až do konce právě ten výkon, který chceme našim fanouškům nabízet,“ řekl k jasné výhře kouč NESYTU HODONÍN PETR CHRAMOSTA.

Přijeli jsme v 11 lidech, chyběli nám bohužel čtyři hráči ze základní sestavy. Ještě v první půli jsme odehráli celkem dobré utkání, po přestávce se ale ukázala síla NESYTU, domácí nás přehrávali a nám prostě odešla kondička. Klukům chci poděkovat za dobrý výkon a věřím, že v dalším utkání na hřišti prvních Vacenovic budeme hrát již v plnějším složení a nakonec uhrajeme u lídra skupiny dobrý výsledek,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ vedoucí mužstva Moravan MARTIN MACHÁČEK.