Sport

LÍDR 1. B TŘÍDY Z KOZOJÍDEK JE NA NEJLEPŠÍ CESTĚ K POSTUPU DO KRAJSKÉ 1. A TŘÍDY!

Úterý Květen 9, 2023
662
Lídr 1. B třídy z Kozojídek (pruhované dresy) si v neděli před obědem poradil doma s rezervou ratíškovického Baníku (2:0). (Ilustrační foto: archiv klubu SK Kozojídky)

KOZOJÍDKY – V obci na Veselsku jsou všichni, co se motají kolem zdejšího fotbalu hodně obezřetní, a i když muži jasně kralují v nejnižší krajské soutěži (nyní mají Kozojídky desetibodový náskok před Šardice, a k tomu ještě k dobru dohrávku 18. kola doma s Uhřicemi!), přesto tady panuje opatrnost a na slova o postupu jen vyhýbavě odpovídají s tím, že přece „Zajíci se počítají až po honu!“

Já si ale troufnu říct, že letošní postup Kozojídkám již nikdo „nevyfoukne“, i když balon je kulatý a může se stát cokoliv!

V nedělním dopoledni se v Kozojídkách představil rezervní tým z bývalé druholigové bašty, a to z Ratíškovic, a za statistiku čísel z první půle se určitě hosté pyšnit nebudou – střely na branku: 7:0, mimo: 7:0 a rohové kopy: 5:0! Čísla nelze ošidit, domácí měli v této fázi zápasu velkou herní převahu, ale pouze v jednom případě mířili do černého. Navíc skvělý výkon podal hostující gólman Zdeněk Dohnálek, který svými zákroky přiváděl domácí chasníky často do zoufalství. Smůlu v domácím celku měl především útočník Tomáš Voříšek, jinak rodák z Ratíškovic, který ale žije se svou rodinou nyní v Hodoníně: ten sám měl v první půli hned tři gólovky, ale ani v jednom případě nemířil dobře!
Definitivní uklidnění na domácí kopačky přinesla až 73. minuty, kdy se prosadil Lubomír Janík – 2:0. Zaregistroval jsem zvýšený zájem fanoušků o zdejší fotbal, takže nabízím k tomu i vysvětlení: hraje se o postup, tým kolem zkušeného kouče Richarda Hrotka baví přítomné technickým fotbalem, kterému až na vyjímky nechybí koření fotbalu, tedy branky, o čemž i nejlépe vypovídá současné vysoce aktivní skóre 81:13, což znamená, že borci z Kozojídek mají jednoznačně v soutěži nejlepší útok (na 2. místě dal Kyjov jen 65 gólů) a taktéž i obranu, když brankáři Roman Grombíř s Davidem Maradou inkasovali v dosavadním průběhu soutěže jen 13 krát!
V DOHRÁVCE 18. KOLA SE SK KOZOJÍDKY UTKAJÍ V RÁMCI ANGLICKÉHO TÝDNE JIŽ VE STŘEDU, 10. KVĚTNA, NA SVÉM HŘIŠTI S TÝMEM SK UHŘICE. VÝKOP JE V 17:30 HODIN!
VE 22. KOLE PAK JEDOU UŽ V SOBOTU, 13. KVĚTNA, KOZOJÍDKY NA HRACÍ PLOCHU TÝMU Z VELKÝCH BÍLOVIC (HRAJE SE OD 17 HODIN) A FK BANÍK RATÍŠKOVICE B SE PŘEDSTAVÍ DOMA SVÝM VĚRNÝM FANOUŠKŮM V NEDĚLI, 14. KVĚTNA, KDY BUDE JEJICH SOUPEŘEM CELEK Z KYJOVA. V RATÍŠKOVICÍCH SE ZAČÍNÁ TENTO DUEL JIŽ V 15 HODIN!
KRAJSKÁ 1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 21. KOLO
SK KOZOJÍDKY – FK BANÍK RATÍŠKOVICE B 2:0 (1:0)
Branky: 25. Bohumil Vardan, 73. Lubomír Janík,
žluté karty: Bohumil Vardan – Martin Bohun, Sebastian Toman, Tomáš Koplík,
střely na branku: 9:0,
mimo: 7:3,
rohy: 5:2,
rozhodovali: Hynek Rodinger – David Večeřa a Marek Pavlica,
200 fanoušků.
HLASY PO UTKÁNÍ
„Máme za sebou další těžké utkání, ale abych řekl pravdu, tak jsem čekal od „B“ týmu Ratíškovic více. Loni na podzim v Ratíškovicích to byl velmi vyrovnaný zápas, kvalitní z obou stran (konečný výsledek byl 3:2 pro Kozojídky – pozn. red.). Dnes jsme si zápas udělali těžším i tím, že sice jsme byli v první půli dominantní, ale chyběla nám kvalita v zakončení, možná i díky povětrnostním podmínkám, a tak místo 2:0 nebo 3:0 byl poločasový stav pouze 1:0. Zápas vyřešil až druhý gól, samozřejmě jsem za tři body spokojený. Myslím si, že hodně napoví tento týden – pokud zvládneme doma středeční dohrávku 18. kola s Uhřicemi a v sobotu mač ve Velkých Bílovicích, jednou nohou již budeme v 1. A třídě,“ řekl domácí kouč RICHARD HROTEK.
„Bylo to těžké, před zápasem jsem byl i trošku nervózní. Věděl jsem, že kluci budou důrazní a jako lídr tabulky jsem předpokládal, že budeme fotbalovější s větším držením míče. Já sám jsem měl v první půli tři tutovky, ale chybělo to pověstné sportovní štěstí, nebylo mi prostě přáno! Navíc skvěle zachytal Ratíškovicím gólman Dohnálek. My máme široký a zkušený kádr, nálada je v kabině dobrá, já osobně se tady cítím velmi dobře,“ hlásil po souboji webu ISLOVÁCKO.CZ domácí útočník TOMÁŠ VOŘÍŠEK.
Pokud postrádáte hlas z hostujícího tábora, tak vězte, že chyba není na naší straně, ale kouč „B“ týmu Ratíškovic TOMÁŠ VACENOVSKÝ zaujal pozici mrtvého brouka, neboť odmítl prostě zápas bez dalšího vysvětlení okomentovat!
(red.)

Štítky:

sport