LÍDR 1. B TŘÍDY Z KOZOJÍDEK JE NA NEJLEPŠÍ CESTĚ K POSTUPU DO KRAJSKÉ 1. A TŘÍDY!

Úterý Květen 9, 2023
684
Lídr 1. B třídy z Kozojídek (pruhované dresy) si v neděli před obědem poradil doma s rezervou ratíškovického Baníku (2:0). (Ilustrační foto: archiv klubu SK Kozojídky)

KOZOJÍDKY – V obci na Veselsku jsou všichni, co se motají kolem zdejšího fotbalu hodně obezřetní, a i když muži jasně kralují v nejnižší krajské soutěži (nyní mají Kozojídky desetibodový náskok před Šardice, a k tomu ještě k dobru dohrávku 18. kola doma s Uhřicemi!), přesto tady panuje opatrnost a na slova o postupu jen vyhýbavě odpovídají s tím, že přece „Zajíci se počítají až po honu!“

Já si ale troufnu říct, že letošní postup Kozojídkám již nikdo „nevyfoukne“, i když balon je kulatý a může se stát cokoliv!

V nedělním dopoledni se v Kozojídkách představil rezervní tým z bývalé druholigové bašty, a to z Ratíškovic, a za statistiku čísel z první půle se určitě hosté pyšnit nebudou – střely na branku: 7:0, mimo: 7:0 a rohové kopy: 5:0! Čísla nelze ošidit, domácí měli v této fázi zápasu velkou herní převahu, ale pouze v jednom případě mířili do černého. Navíc skvělý výkon podal hostující gólman Zdeněk Dohnálek, který svými zákroky přiváděl domácí chasníky často do zoufalství. Smůlu v domácím celku měl především útočník Tomáš Voříšek, jinak rodák z Ratíškovic, který ale žije se svou rodinou nyní v Hodoníně: ten sám měl v první půli hned tři gólovky, ale ani v jednom případě nemířil dobře!
Definitivní uklidnění na domácí kopačky přinesla až 73. minuty, kdy se prosadil Lubomír Janík – 2:0. Zaregistroval jsem zvýšený zájem fanoušků o zdejší fotbal, takže nabízím k tomu i vysvětlení: hraje se o postup, tým kolem zkušeného kouče Richarda Hrotka baví přítomné technickým fotbalem, kterému až na vyjímky nechybí koření fotbalu, tedy branky, o čemž i nejlépe vypovídá současné vysoce aktivní skóre 81:13, což znamená, že borci z Kozojídek mají jednoznačně v soutěži nejlepší útok (na 2. místě dal Kyjov jen 65 gólů) a taktéž i obranu, když brankáři Roman Grombíř s Davidem Maradou inkasovali v dosavadním průběhu soutěže jen 13 krát!
V DOHRÁVCE 18. KOLA SE SK KOZOJÍDKY UTKAJÍ V RÁMCI ANGLICKÉHO TÝDNE JIŽ VE STŘEDU, 10. KVĚTNA, NA SVÉM HŘIŠTI S TÝMEM SK UHŘICE. VÝKOP JE V 17:30 HODIN!
VE 22. KOLE PAK JEDOU UŽ V SOBOTU, 13. KVĚTNA, KOZOJÍDKY NA HRACÍ PLOCHU TÝMU Z VELKÝCH BÍLOVIC (HRAJE SE OD 17 HODIN) A FK BANÍK RATÍŠKOVICE B SE PŘEDSTAVÍ DOMA SVÝM VĚRNÝM FANOUŠKŮM V NEDĚLI, 14. KVĚTNA, KDY BUDE JEJICH SOUPEŘEM CELEK Z KYJOVA. V RATÍŠKOVICÍCH SE ZAČÍNÁ TENTO DUEL JIŽ V 15 HODIN!
KRAJSKÁ 1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 21. KOLO
SK KOZOJÍDKY – FK BANÍK RATÍŠKOVICE B 2:0 (1:0)
HLASY PO UTKÁNÍ
„Máme za sebou další těžké utkání, ale abych řekl pravdu, tak jsem čekal od „B“ týmu Ratíškovic více. Loni na podzim v Ratíškovicích to byl velmi vyrovnaný zápas, kvalitní z obou stran (konečný výsledek byl 3:2 pro Kozojídky – pozn. red.). Dnes jsme si zápas udělali těžším i tím, že sice jsme byli v první půli dominantní, ale chyběla nám kvalita v zakončení, možná i díky povětrnostním podmínkám, a tak místo 2:0 nebo 3:0 byl poločasový stav pouze 1:0. Zápas vyřešil až druhý gól, samozřejmě jsem za tři body spokojený. Myslím si, že hodně napoví tento týden – pokud zvládneme doma středeční dohrávku 18. kola s Uhřicemi a v sobotu mač ve Velkých Bílovicích, jednou nohou již budeme v 1. A třídě,“ řekl domácí kouč RICHARD HROTEK.
„Bylo to těžké, před zápasem jsem byl i trošku nervózní. Věděl jsem, že kluci budou důrazní a jako lídr tabulky jsem předpokládal, že budeme fotbalovější s větším držením míče. Já sám jsem měl v první půli tři tutovky, ale chybělo to pověstné sportovní štěstí, nebylo mi prostě přáno! Navíc skvěle zachytal Ratíškovicím gólman Dohnálek. My máme široký a zkušený kádr, nálada je v kabině dobrá, já osobně se tady cítím velmi dobře,“ hlásil po souboji webu ISLOVÁCKO.CZ domácí útočník TOMÁŠ VOŘÍŠEK.
Pokud postrádáte hlas z hostujícího tábora, tak vězte, že chyba není na naší straně, ale kouč „B“ týmu Ratíškovic TOMÁŠ VACENOVSKÝ zaujal pozici mrtvého brouka, neboť odmítl prostě zápas bez dalšího vysvětlení okomentovat!