KOZOJÍDKY JSOU V TRHÁKU!

Úterý Říjen 25, 2022
939
Momentka z regionálního fotbalu na jihu Moravy. (Ilustrační foto: Jaroslav Kicl)
REGION – V tomto hodnocení se podíváme blíže na víkendové, v pořadí 12. kolo fotbalové krajské 1. B třídy (skupina C), ve kterém se do trháhu dostal lídr skupiny, tým SK Kozojídky (nyní je první s 28 body), které v malém derby deklasovaly Strážnici. Překvapivě naopak ztráceli fotbalisté Šardic a protože Tvrdonice doma jenom s Kyjovem remizovaly, na druhé místo se dostaly Velké Bílovice (mají 23 bodů), na bronzovém podstavci se vyhřívají borci ze Šardic s jednobodovou ztrátou.
Bilance 12. kola: 2-2-3, padlo celkem 22 gólů, což je průměr 3,14 branky na jedno utkání. Na sedm zápasů se vypravilo dohromady 925 fanoušků, což dělá průměr 132 diváků na jeden špíl.
* TJ JISKRA STRÁŽNICE – SK KOZOJÍDKY 1:6 (0:3)
Góly: 90. Tomáš Rybár – 27. a 33. Adam Pollák, 40. Jaroslav Zbytek, 64. Martin Chytka, 67. Tomáš Páleník, 70. David Doležel,
žlutá karta: Jiří Mašina (Str.),
řídili: Ilona Koryčanská (Bučovice), na čarách ji asistovali laici Petr Helísek (Str.) a Otakar Březina (Koz.),
150 diváků.
Hosté potvrdili na hřišti ve Strážnici v neděli odpoledne, že to s postupem do vyšší soutěže myslí opravdu vážně. Již po půlhodině hry vedli 2:0, další branky přidali po přestávce, když jedinou branku inkasovali až v samém závěru po chybě stopera Vlastimila Klimka. Přítomným divákům se asi nejvíce líbila branka na 6:0 z pohledu Kozojídek, kdy po pravé straně založil akci Bohumil Vardan, přesnou přihrávkou našel Lubomíra Janíka, který vybídl ke skórování střídajícího spoluhráče Davida Doležela.
Stínem zápasu bylo zranění hostujícího hráče Davida Doležela, který utrpěl výron hlezenního kloubu. Hráno za pěkného slunečního podzimního počasí.
„Ač jsme vedli do poločasu 3:0, nelíbilo se mi na naší straně množství zbytečných přihrávek, z čehož pramenily nevynucené chyby. S druhou půlí a konečným výsledkem jsem nakonec spokojený,“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ kouč vítězů RICHARD HROTEK.
* TJ STARÝ PODDVOROV – TJ VELKÉ BÍLOVICE 0:2 (0:1)
Branky: 41. a 50. Milan Skoupil,
žluté karty: Kryštof Škodák – Oleh Dyshuk, Rok Mohorko, Dominik Šmída, Ondřej Zabloudil,
ČERVENÁ KARTA: 12. Lukáš Kašík (SP),
střely na branku: 5:11,
mimo: 6:4,
rohové kopy: 7:6,
rozhodovali: Petr Malík (Svatobořice-Mistřín) – laici Jaroslav Majzlík (Nový Poddvorov) a Ondřej Gábor (Velké Bílovice),
175 fanoušků.
Zápas ovlivnila 12. minuta, ve které dostal domácí kapitán Kašík za hrubost ČK! Přesto si domácí tým do poločasu vypracoval dvě tutovky, ale ve 28. minutě trefil pouze levou tyč Zbyněk Kršek, aby pak o tři minuty později vychytal Stanislava Čížka hostující brankář Ondřej Zabloudil. Favorit se prosadil v závěru první půle, kdy po centru Dominika Šmída hlavičkoval přesně Milan Skoupil – 0:1. Tentýž hráč krátce po obrátce po úniku zprava využil otevřenou defenzivu domácího celku a lehce poslal míč do odkryté branky – 0:2.
TRENÉŘI PO UTKÁNÍ
„Utkání ovlivnila dvanáctá minuta – souboj, za mě tam nebyl žádný úmysl, takže dost přísná ČK i podle dalších návštěvníků tohoto utkání. Paradoxně jsme si v deseti hráčích vytvořili dvě čisté šance, ale branku jsme nedali. To naopak hosté po akci z ničeho v závěru poločasu skórovali a šli do vedení 1:0. Ve druhé půli soupeř držel míč, my jsme se ho snažili napadat, ale po brejku jsme dostali druhou branku a hosté si to dokázali už potom pohlídat. Nevím, jestli vyhráli zaslouženě, ale jednoznačně rozhodl ten moment ze 12. minuty,“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ kouč domácích VOJTĚCH MÁLEK.
„Já jsem dnes rád za tři body, ale s výkonem nejsem vůbec spokojený. Za zraněného střelce Ondřeje Gábora nastoupil v nouzi Milan Skoupil, a hned se dvakrát brankově prosadil. Druhý poločas už byl lepší, bylo to ale takové nervozní utkání, ke kvalitě zápasu nepřispělo ani nekvalitní hřiště. Kromě střelce Gábora nám chyběl i zraněný tvořivý záložník David Dvořáček, takže nás může těšit jen plný bodový zisk z tohoto duelu. Červená karta pro domácího kapitána byla podle mě naprosto jasná, ten našeho hráče doslova sestřelil,“ měl jasno hostující lodivod PŘEMYSL KOVÁŘ.
* FK MORAVSKÁ NOVÁ VES – SK SPARTAK SVATOBOŘICE-MISTŘÍN 0:2 (0:2)
Branky: 9. Pavel Měsíček, 35. Jiří Kačer, ŽK: 1:1, 80 diváků.
Domácí jsou v herní a výsledkové krizi, i proto jim patří poslední příčka nejnižší krajské soutěže v rámci jihu Moravy.
* TJ SOKOL TVRDONICE – FC KYJOV 1919 3:3 (2:2)
Góly: 1. Ondřej Polách, 32. Tomáš Janulík, 72. David Rebenda – 35. a 50. Martin Dufek, 12. Petr Eliáš, ŽK: 2:1, 120.
Drobné zakopnutí týmu z Břeclavska, který byl v zápase favoritem, ale nakonec si zaknihoval pouze bod za remízu 3:3.
* TJ KOVO ŽDÁNICE – TJ BANÍK ŠARDICE 1:0 (0:0)
Jedinou branku dal domácí František Snášel v 80. minutě, ŽK: 4:4, 200 (nejvyšší návštěva kola).
Baníkovci výsledkově duel nezvládli, z jejich bodové ztráty mají určitě radost ve Velkých Bílovicích a v Kozojídkách.
* TJ SOKOL VELKÉ NĚMČICE – FK BANÍK RATÍŠKOVICE B 2:0 (0:0)
Branky: 78. Michal Frank, 86. Dominik Kotala, ŽK: 1:4, 150.
Hostující nováček 1. B třídy inkasoval až v závěru zápasu.
* TJ KORDÁRNA VELKÁ NAD VELIČKOU – SK UHŘICE 1:1 (0:0)
Branky: 63. Jan Maňák – 55. Tomáš Galia, ŽK: 3:1, 50.
Utkání dvou týmů ze druhé poloviny tabulky nedohráli dva hráči – u domácích dostal ČK Petr Janda (90. minuta), u hostí uviděl červený kartonek ve 22. minutě Petr Kramář.