JIHOMORAVANKY PORAZILA V PODSTATĚ ONE WOMAN (JEDNA ŽENA) V DRESU PLZNĚ, A TO 17 GÓLOVÁ STŘELKYNĚ VERONIKA FENCLOVÁ (ZA SVOBODNA GALUŠKOVÁ)!

Pondělí Leden 15, 2024
852
Domácí čtyřblok proti nejlepší střelkyni duelu, 17gólové Veronice Fenclové (číslo 66) z Plzně. Z utkání MOL ligy Hodonín versus Plzeň. (Foto: Jaroslav Kolísek)

HODONÍN – K veledůležitému zápasu nastoupila v sobotu na palubovce TEZA Hodonín děvčata z klubu HK Hodonín, který stále drží poslední, dvanáctou, příčku MOL ligové tabulky. Na jih Moravy přijel západočeský celek z krajského města Plzně a o výsledku rozhodla de facto jediná hráčka vítězek, Veronika Fenclová (za svobodna Galušková), která si v Hodoníně doslova otevřela soukromou střelnici!

Dala celkem 17 branek a pokud se dostala do zakončení, mířila buď nekompromisně do pravé šibenice a nebo dávala lekci domácím brankářkám po nečekaných střelách po zemi. Tato hráčka byla prostě k neudržení, o to více je tedy zarážející, že domácí hráčky nehrály na ni důraznou a potřebnou osobku, zřejmě to nepovažovaly za patřičnou nutnost. BOHUŽEL!

Domácí házenkářky vedly v první půli o gól (4:3, 5:4 a 7:6), ale taktéž o dvě branky (8:6, 9:7 a 13:11), přesto do kabin odcházely spokojenější Západočešky, které po vyrovnané první půli vedly 15:14.

Opět musela rozhodovat druhá půle a tak jak se stalo v předchozím domácím klání se slovenskou Šaľou, i zde se ukázala současná velká slabina Hodonína – velké množství naivních a přitom nevynucených technických chyb, mizerná střelecká bilance (v časovém úseku od 49. do 60. minuty daly poražené jen žalostné čtyři góly!) a okénka, vlastně přímo VRATA v domácí obraně, což dokonale nahrávalo Západočeškám z Plzně, které nakonec bez větších problémů dokráčely k jasné výhře.

Třináctka, to bylo pořadí hraného kola MOL ligy, byla nakonec šťastným číslem pro hostující hráčky, které braly dva ligové body naprosto zaslouženě.

V dalším kole cestuje Hodonín (12. příčka a k tomu 2 ligové body) na Hanou do Olomouce, kde na něj čeká tým DHK Zora Olomouc (v průběžné tabulce na 9. pozici s 9 body). Hraje se v sobotu 20. ledna se začátkem v 17:30 hodin.

HÁZENÁ, ŽENY – MOL LIGA, 13. KOLO

* HK HODONÍN – DHC PLZEŇ 30:39 (14:15)

Nejvíce branek: Sára Drexlerová 7/2, Bára Krejčíková 7, Nikola Kalinová 6/2 – Veronika Fenclová (Galušková) 17/3 (!), Simona Schreibmeierová 6, Tereza Panošková 4, Linda Galušková 4, Dominika Galušková 4,

rozhodovali: Petr Kichner a Michal Vacula,

delegátem na utkání byl Marek Bečička,

145 diváků.

„Nebyli jsme schopní ubránit tempo a jedinou hráčku Plzně! Brankářka nemá šanci, když tam není kontakt a nebo nějaký dvojblok. Přitom jsme viděli před zápasem na videu hned dvě utkání Plzně, ale nepomohlo to. První půle byla z naší strany dobrá, pak jsme ale začali ztrácet. Nebyli jsme schopni tu Fenclovou ubránit, ale žádný ze systémů, které jsme použili včetně osobní obrany na ni bohužel neplatil!,“ hlásil těsně po porážce přímo na palubovce hodonínské haly domácí kouč JIŘÍ HAVLÁT.

„Čekali jsme dnes těžký zápas, což se potvrdilo. V první půli jsme se tahali o každou branku, ale ve druhém poločase naší trpělivou hrou hlavně v obraně a dobrou koncovkou jsme to utkání nakonec zvládli. Dokázali jsme být efektivní, což rozhodlo. Hodonín se prezentoval výborným výkonem už doma se Šaľou, proto jsme sem jeli s respektem. O záchranu v MOL lize by se mělo hrát jen v módu play-out, to jsem zaslechl, ale bude záležet na činovnících Svazu házené, co nakonec bude platit,“ řekl spokojený lodivod Plzně RICHARD ŘEZÁČ.

„V první půli jsme viděli vyrovnané utkání, oba týmy jsou zhruba na stejné úrovni. Ve druhém poločase to již bylo ze strany Plzně zlepšení útočné hry ze strany jejich spojek, což nakonec rozhodlo o výhře hostujícího týmu. A jakou má Hodonín šanci na to, aby se odpoutal z poslední příčky? Musí zvládnout dva stěžejní zápasy (se Zlínem a doma s Porubou) a čekat, že tyto dva celky budou taktéž výsledkově ještě někde klopýtat! Jinak já jsem začal tuto sezonu v brněnských Bohunicích, prvotní myšlenka byla něco tady budovat, ale brzy (hned po prvním utkání žen v 1. lize) jsme se rozdílově rozešli. Momentálně žádné angažmá nemám, mám svoji práci a dělám navíc pro RTVS Šport spolukomentátora pro MOL ligu žen a slovenskou 1. ligu mužů. Žiju tak půl na půl mezi Veselím nad Moravou a Bratislavou,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ bývalý kouč veselských Panenek, 55letý rodák z Detvy, ĽUBOŠ HUDÁK.