Sport

DALŠÍ VÝHRA ŽEN TANGA HODONÍN POSUNULA LIGOVÝ TÝM Z JIHU MORAVY TABULKOVĚ NA OSMOU POZICI!

Úterý Leden 16, 2024
730
Ligový futsalový celek žen z klubu FC TANGO Hodonín. (Foto: archiv klubu FC TANGO Hodonín)

HODONÍN – Ligové futsalistky z klubu FC TANGO Hodonín se v sobotu představily ve Sportovní hale v pražském Edenu, kde na palubovce domácí Slavie Praha sehrály dvě utkání v rámci 6. kola. Současně se hrálo šesté ligové kolo i v Plzni, všechny výsledky pak najdete v tomto článku!

VÝSLEDKY TÝMU FC TANGO HODONÍN:

1. UTKÁNÍ

* SK SLAVIA PRAHA – FC TANGO HODONÍN 3:0 (3:0)

Góly a nahrávky: 5. Denisa Skálová (Lébrová), 7. Denisa Skálová (Folprechtová), 20. Denisa Skálová (Pitulová),

řídili: Tomáš Vaněk a Petr Šenkýř,

delegát: Michal Chyba,

30 diváků.

Pátý celek ligové tabulky si povinnou výhru zajistil již v prvním dějství, ve kterém v domácím dresu kralovala autorka hattricku Denisa Skálová!

V zápase jsme nebyli horším týmem, ale znovu jsme vyrobili zbytečné chyby, které zkušený soupeř v osobě tříbrankové střelkyně Skálové tvrdě potrestal! Ve druhém poločase jsme změnili přeskupení na palubovce, takže domácí Slavia už se nedokázala střelecky prosadit. Vítězky byly na míči zkušenější a důraznější. Na co jsme si stěžovali, byla velká kosa v hale v Edenu, ovšem topení jelo údajně naplno, ale při nižších teplotách se prostě hala řádně nevytopila,“ řekl po návratu domů vedoucí týmu TANGA Hodonín MIROSLAV „BARY“ BARTYZAL.

2. ZÁPAS

* TECHNIKA PRAHA – FC TANGO HODONÍN 0:1 (0:1)

Rozhodovali: Věra Soukupová a Tomáš Vaněk,

třicet diváků.

O jedinou branku se v týmu Jihomoravanek zasloužila v 15. minutě Tereza Kubicová, kterou našla spoluhráčka Klára Horáčková. TANGO si tak s posledním celkem ligové tabulky zaknihovalo druhou výhru v této sezoně, která družstvo z jihu Moravy posunula nyní na osmou pozici s bilancí 2-2-7, při skóre 13:35 a se ziskem 8 ligových bodů. Na deváté pozici je Baník Ostrava (4 body), poslední příčku drží celek Techniky Praha, který získal 3 body.

Dobře jsme věděli, že se Slavií se budou body těžko získávat, což se i potvrdilo. Proto jsme se více soustředili na duel s pražskou Technikou, kdy o třech bodech pro náš celek rozhodla trefa Terezy Kubicová z devíti metrů, kdy propálila ještě v prvním poločase domácí gólmanku. Jinak to byl vyrovnaný zápas, ve kterém nás podržela brankářka Silvie Aujeská, která ve dvou případech zachovala klid a pevné nervy, takže říkám, zaplať pán Bůh za ty tři body,“ hlásil webu ISLOVÁCKO.CZ vedoucí družstva žen z jihu Moravy MIROSLAV „BARY“ BARTYZAL.

SESTAVA CELKU FC TANGO HODONÍN:

Silvie Aujeská – Zdenka Hladká, Monika Strmisková, Sabina Pavková, Tereza Kubicová, Hana Svobodová, Kateřina Ivičičová, Ivona Aujeská, Klára Horáčková. Trenér Michal Brovják.

* Další výsledky z haly v pražském Edenu:

Technika Praha – Nástěnky Brno 1:3 (1:1), Slavia Praha – Nástěnky Brno 1:1 (0:0) a Slavia Praha – Technika Praha 5:1 (3:0).

* Výsledky z haly Lokomotivy Plzeň (hráno taktéž o druhé lednové sobotě) mají tuto podobu:

SK Interobal Plzeň – DFK Bohemians Praha 1905 2:0 (1:0), Plzeň – AC Gamaspol Jeseník 3:1 (2:0), FC Praha – Bohemians 1905 4:1 (2:0) a FC Praha – Jeseník 2:3 (2:2).

POZVÁNKA NA DOMÁCÍ TURNAJOVÉ KLÁNÍ V RÁMCI 8. KOLA:

V sedmém kole mají futsalistky FC TANGO HODONÍN volný los, představí se tudíž až v kole osmém, a to doma, ve víceúčelové hale TEZA na Lipové aleji v sobotu 2. února. Od 14 hodin nastoupí TANGO proti brněnským Nástěnkám, v 15:50 hostí hodonínské hráčky Bohemians 1905 a v 17:10 si to TANGO rozdá s týmem z Jeseníku!

(red.)

Štítky:

sport