JEN JEDNA VYDAŘENÁ TŘETINA NEMOHLA STAČIT NA BODOVÝ ZISK. DRTIČI TAK ODJELI Z DERBY VE VYŠKOVĚ S PRÁZDNOU KAPSOU!

Čtvrtek Leden 18, 2024
831
Hodonínští hokejisté (černé dresy) padli v derby utkání ve Vyškově. (Ilustrační foto: zdroj SHKM Baník Hodonín – Adam Krátký)

HODONÍN – Po první třetině ve středu ve Vyškově se zdálo, že hosté v derby jihu Moravy můžou relativně bodovat, ale druhá a třetí část již byla pod patronací domácích hokejistů, kteří si nakonec připsali dosavadní nejvyšší výhru v derby dvou měst z jižní Moravy.

Drtičům vyšlo první dějství, ve kterém gólman Vyškova Tobiáš Synek dvakrát lovil puk ze své svatyně. Pokořili ho Matějové Mach a Novák, který se prosadil 13 sekund před první sirénou, což bylo pro hosty ze střeleckého rejstříku kompletně uzavřeno!

Domácím výrazně pomohly dva góly během tří minut a když do konce druhé části brankář poražených Dominik Piták šel ještě dvakrát pro sportovní nástroj do svého čeřenu, bylo zřejmé, že možný bodový zisk se hostům začíná rapidně vzdalovat.

Tuto předpověď potvrdila i poslední třetina, ve které se během druhé tříminutovky trefili do černého Vlastimil Lekeš a Matěj Tomanko. Hodonín si tak porážkou zkomplikoval situaci v tabulce, neboť padl ze třetí na čtvrtou pozici (nyní má ze 30. duelů na svém kontě 49 bodů), na záda mu ale silně dýchají Slezané z Opavy, kteří nasbírali prozatím bodů 48, ale potřebovali k tomu o jedno utkání méně. Důležité je začít v play-off na domácím ledě, kde vás pak čekají minimálně dva zápasy před svými fanoušky, ale k této metě musíte být po základní části nejhůře do čtvrtého místa!

Drtiči se v dalším kole (31.) základní části představí na ledě sedmého Šumperku, který ve středu padl doma s Novým Jičínem po výsledku 3:4 (2:1, 0:3, 1:0). V Šumperku se hraje v sobotu 20. ledna od 17 hodin.

2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 30. KOLO

* HOKEJ VYŠKOV – SHKM BANÍK HODONÍN 6:2 (0:2, 4:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Vlastimil Hefka (Holemý, Sebera), 25. David Štefka (Kořenek, Jan Štefka), 32. Tomáš Komínek (D. Štefka), 40. Adam Studený (Komínek, J. Štefka), 48. David Lekeš (Tomajko, Janeček), 50. Matěj Tomajko (Lekeš) – 14. Matěj Mach (Novák, Sajdl), 20. Matěj Novák (Mach),

vyloučení: 5:6 (poměr v poslední třetině byl 4:4),

využití: 0:0,

v oslabení: 0:1,

řídili: Kapitanov – Konvička a Klimek,

přítomno 125 diváků (!),

ŘEKLI PO DERBY UTKÁNÍ

Nezačali jsme vůbec špatně, ale neproměnili jsme šance. Soupeř pak dvakrát potrestal náš trochu laxní přístup k defenzivě, a asi zaslouženě šel do vedení. O přestávce jsme si řekli, že to takhle hrát nemůžeme a myslím si, že od té druhé třetiny jsme hráli velice dobře. Byli jsme trpěliví a po zásluze jsme výsledek otočili na naši stranu. Po Novém roce nám to šlape, narostlo nám sebevědomí, mezi svátky jsme dobře potrénovali a na ledě jde to vidět! Kluci bruslí, jsou v pohybu a já mám hlavně velkou radost z toho, že máme čtyři naprosto vyrovnané pětky, přičemž každá z nich může rozhodnout zápasy,“ řekl vyškovskému webu spokojený domácí trenér MICHAL KONEČNÝ.

V první třetině jsme přesně hráli to, co jsme tady chtěli hrát. Měli jsme soupeře dobře pokryté a povedly se nám dát i dvě branky. V podobné hře jsme chtěli pokračovat i v dalším průběhu, ale to se nám vůbec nepodařilo. Po přestávce se nám to zhroutilo, soupeř nás dohrával a nám se nedařilo dostávat puky do středního pásma, čímž jsme sami sebe dostávali pod velký tlak! Zlomové byly ty dva rychlé góly, kterými soupeř srovnal na 2:2. To jej dostalo na koně a nás to naopak srazilo,“ zhodnotil duel hostující asistent trenéra TOM POLÁK.