Zprávy

Hodonínští si pochvalují krásnou vánoční výzdobu ve městě

Neděle Prosinec 13, 2020
684
Foto: JK

HODONÍN – Koho by nepotěšila v nejkrásnějších svátcích roku při procházce městem či obcí očím lahodící pěkná vánoční výzdoba. Bývalé okresní město se letos může pochlubit opravdu aranžérsky vydařeným počinem a je to vidět výrazně v okolí radnice na Masarykově náměstí a na Národní třídě. Už v minulých letech si místní lidé pochvalovali vzestupnou úroveň při vánočních trzích a doplňkovém kulturním programu.    

Letošní hodonínský zářící vánoční strom je vysoký téměř čtrnáct metrů a pochází z nedalekého Rohatce od dárce pana Webera. 

Jeho rozsvícení se muselo obejít bez hromadné účasti a odpočítávání přihlížejícími jako tomu bývalo v minulosti, ale ani tak o předvánoční atmosféru a výzdobu města hodonínští nepřijdou.

„Už loni jsme chtěli hodonínský vánoční jarmark podstatně posunout v kvalitě – nové stánky, adventní průvod, bohatý program, důstojné prostředí Masarykova náměstí a samozřejmě výzdoba. Letos v „době koronavirové“ jsme alespoň vylepšili právě vánoční výzdobu v osvětlení radnice až po špici, rozšíření výzdoby na sloupech veřejného osvětlení v centru. Zájem veřejnosti bude určitě o nový prvek pro fotografování na selfíčka-sáně se spřežením místo loňského anděla,“ informuje NOVÉ SLOVÁCKO Ladislav Ambrozek, místostarosta města.  

Z předvánoční atmosféry nezmizí úplně ani možnost nákupu na trhu, který bude upraven do podmínek právě probíhající covidové doby.  

„Jarmark samozřejmě bude, ale bez kulturního programu. Počítáme s volnějším rozmístěním stánků na větší ploše v širším centru města,“ doplnil Ambrozek.

Obyvatelé Hodonína si počin radnice pochvalují.

„Stromek je elegantní. Líbí se mně i ty velké ozdoby, které pasují ke „světelné chobotnici“. Mezi kostelem a radnicí není také špatné umístění stromku, je takové komornější, útulné. Taky mě těší, že výzdoba nehýří barvami, světýlka ladí s radnicí i kostelem,“ říká spokojeně k výzdobě dvaasedmdesátiletá seniorka Miluše Chvapilová. Jak nám dále zdůraznila, zajímá se nejen o dění ve městě v tuto sváteční dobu, ale celoročně.    

„Klobouk dolů! Opravdu je to letos krásné. Už se těším na večerní procházku,“ sdělila při několika chvályhodných diskuzních příspěvcích na facebookové stránce města, Hana Novotná.

(Antonín Vrba)