HODONÍNŠTÍ DRTIČI SAHALI VE VYŠKOVĚ PO BODU, NAKONEC ALE ODJELI S PRÁZDNOU!

Čtvrtek Říjen 19, 2023
454
Branka Drtičů v síti Opavy z předchozího druholigového klání v Hodoníně. (Ilustrační foto: zdroj SHKM Baník Hodonín – Jakub Formánek)

HODONÍN – Ve středečním utkání 2. hokejové ligy byli hosté z Hodonína blízko jednoho bodu, nakonec ale gól z hokejky Matěje Nováka bohužel neplatil!

Domácím se vydařilo první dějství, když útočníci Vojtěch Krejčiřík a Dominick Vašíček našli recept, jak překonat výborného brankáře Dominika Pitáka. Stalo se tak v závěru první třetiny, přičemž druhá branka padla devět sekund před první sirénou při přesilovce domácího celku. když za katrem seděl hostující Matěj Novák za sekání.

Drtiči se dočkali snížení stavu na začátku 26. minuty – dvouminutový trest dostal domácí centr druhé lajny Jakub Lehečka (podrážení) a za pouhých pět sekund (!) přišel gólový trest. Puk do sítě Tobiáše Synka dostal Vojtěch Dobiáš – 2:1. V závěru druhé periody se usmálo sportovní štěstí na domácí, když po odrazu od brusle hostujícího beka Vojtěcha Riedla unikl v brejku Tomáš Komínek, aby mezi betony hodonínského gólmana vrátil Vyškovu znovu dvoubrankové vedení – 3:1.

Třetí třetina byla bohatá na vyloučení (3:6), byl to již více boj než pohledný hokej. Hosté znovu zabrali špónu a osm minut před koncem snížili na rozdíl branky po trefě Dominika Luži -3:2. Zápas nabral ještě větší grády a hosté se vrhli s rizikem do útoku, aby alespoň po šedesáti minutách dosáhli na plichtu. To se jim nakonec i povedlo, radost však trvala jen několik okamžiků. Branku z hole Matěje Nováka nejdříve arbitr Kohoutek uznal, po následné poradě s čárovými rozhodčími ale tento gól ODVOLAL, neboť tento padl pár desetin sekund po siréně! Co na to říct – pekelná smůla pro Drtiče!

V tabulce nyní drží Hodonín pátou šprušli se ziskem 13 bodů a v SOBOTU (21. října) se v rámci 9. kola představí Drtiči na ledě Draků ze Šumperku, kteří si doma ve středu zaknihovali teprve druhou výhru sezony za vítězství 2:1 nad Novým Jičínem. V Šumperku začíná druholigový mač v 17 hodin.

DRUHÁ HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 8. KOLO

* HOKEJ VYŠKOV – SHKM BANÍK HODONÍN 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Vojtěch Krejčiřík (Komínek, Lehečka), 20. Dominick Vašíček (Štefka, Janeček), 39. Tomáš Komínek – 26. Vojtěch Dobiáš (Luža, Riedl), 52. Dominik Luža (Karafiát, Novák),

vyloučení: 8:10,

využití: 1:1,

v oslabení: 0:0,

rozhodovali: Michael Kohoutek – Dominik Viskot a Patrik Augusta,

120 diváků (jinak kapacita vyškovského stadionu je 400 fanoušků a je nejnižší mezi 12 týmy skupiny Východ, nejvíce diváků naopak pojme sportovní hala v Havířově – 5 100 diváků).

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Dnes jsme vůbec nehráli dobře, nevím, co se stalo! Hodonín byl bruslivější a agresivnější. Po delší době musím jednoznačně uznat, že jsme získali šťastné tři body, remíza by zápasu asi slušela více,“ řekl pro web hodonínského klubu kouč Vyškova MICHAL KONEČNÝ.

„Byli jsme celý zápas lepší, ale už to řeknu na rovinu… To, co předvádí někteří rozhodčí?! Určitě je dnes budeme vetovat, protože tohle je neuvěřitelné! Jestli padl vyrovnávací gól až po siréně, to nevím, ale jestliže rozhodčí ukáže, že je gól, tak to je gól!,“ řekl hodně rozčarovaný hodonínský lodivod ALEŠ BACHÁNEK.