Sport

HODONÍNSKÉ TANGO ODEHRÁLO SKVĚLÝ TURNAJ NA DOMÁCÍ PALUBOVCE!

Středa Srpen 2, 2023
819
Na snímku je vítězný tým z letošního Turnaje Přátelství ve futsalu – domácí FC TANGO Hodonín. (Foto: archiv klubu FC TANGO Hodonín)

HODONÍN – Po dvou letech zavítal znovu do Hodonína populární futsalový turnaj s mezinárodní účastí, který nese název „Turnaj Česko-slovenského přátelství“, jehož 14. ročník se odehrál o páté červencové sobotě v hodonínské víceúčelové sportovní hale TEZA.

Do města na řece Moravě u moravsko-slovenské hranice tak zavítaly týmy z Bratislavy (RK Baraberi Bratislava – 2. liga), Levic (Futsal Levice – 1. liga), Brna (Žabinští Vlci Brno – nováček 1. ligy) a samozřejmě, že nemohl chybět ani domácí pořadatel, druholigista z klubu FC TANGO HODONÍN. Ten musel odehrát celodenní klání v hodně improvizované sestavě, neboť dopolední přípravný duel ve velkém fotbale, kdy se představil účastník 1. A třídy, TJ Slavoj Rohatec, „vzal“ TANGU hned pět hráčů (!), takže na hodonínské palubovce se musel ukázat i kouč TANGA Stefanos Chadzidis v roli hráče!

Loni v Modřicích vyhrál tento turnaj celek ŽV Brno, letos si pohár pro vítězný tým podmanil po zásluze domácí mančaft, který se opíral o mimořádný kolektivní výkon, výborně si vedli oba gólmani a střelecky exceloval Tomáš Ťok, který za 4 vstřelené branky získal od pořadatelů ocenění pro nejlepšího střelce 14. ročníku. Nejlepším turnajovým gólmanem byl vyhlášený domácí Matěj Kůřil a hráčem Michal Bítls z oddílu Baraberi Bratislava. Naplnily se tak předpoklady prezidenta TANGA, Jiřího „JURY“ Štěrby, který ještě několik dnů před samotným turnajem byl přesvědčený, že letos bude nejlepší právě hodonínské TANGO!

VÝSLEDKY:

1. ZÁPAS

* TANGO HODONÍN – BARABERI BRATISLAVA 5:2 (2:0)

Góly: 3. Tomáš Janulík, 7. Pavel Krajča, 19. Jan Hromek, 25. Matěj Kůřil, 27. Tomáš Ťok – 16. Turoslav Sloník, 24. Martin Mlynarovič

V domácím týmu se v brance představil Ján Jankovič a patřil bezesporu k oporám vítězného mužstva. Na dobré cestě je angažování technicky vybaveného hráče Pavla Krajči, který žije ve Fryštáku, ale naposledy hrál futsal ve 2. lize za tým UTB Zlín. Taktéž skvěle zapadl do mančaftu Jan Hromek, jenž trávil několik měsíců ve slunném Španělsku a protože všechny v týmu v podstatě zná, i jeho angažmá dostává smysl, navíc Honza žije v sousedních Dolních Bojanovicích!

2. ZÁPAS

* FUTSAL LEVICE – ŽV BRNO 0:3 (0:1)

Branky: 7. Martin Chroust, 21. Tomáš Chráscina, 30. Dan Malůšek

Bojovné utkání, ve kterém Levice dlouho svému soupeři odolávali.

3. ZÁPAS

* TANGO HODONÍN – FUTSAL LEVICE 4:1 (1:0)

Skórovali: 5. a 25. Jan Hromek, 17. Tomáš Ťok, 28. Pavel Krajča – 16. Valera Vlasovich

Vítězové hráli zodpovědně zezadu, v brance se blýskl několika parádními zákroky mladičký futsalový talent Matěj Kůřil. Hosté sice srovnali stav zápasu na začátku druhé půle na 1:1, ve zbytku tohoto mače ale střelecky kraloval už jen domácí Hodonín!

4. ZÁPAS

* BARABERI BRATISLAVA – ŽV BRNO 6:8 (1:3)

Branky: 5. a 28. Martin Mlynarovič, 19. a 30. Roman Kuskus, 21. Ivan Humenčan, 24. Matej Baštuk – 9., 18. a 27. Ivo Havelka, 11. a 14. Ladislav Hansl, 16. Pavel Svoboda, 20. Tomáš Chráscina, 25. Jakub Koutný

Zápas bohatý na góly nakonec pro sebe rozhodl favorit z krajského města jihu Moravy.

5. ZÁPAS

* TANGO HODONÍN – ŽV BRNO 3:2 (1:0)

Góly: 9. a 18. Tomáš Ťok, 28. Filip Vanda – 24. Pavel Svoboda, 28. Ladislav Hansl

Skvělá futsalová podívaná, ve které se rozhodovalo, kdo nakonec bude ten nejlepší! Domácí TANGO vedlo 2:0, hosté to ale sympaticky nezabalili a udělali ze šlágru dne ještě hodně zajímavý duel. TANGO tak nakonec slavilo zasloužené prvenství, které předtím bylo v režii Hodonína před dlouhými šesti lety! Vítěznou trefu zaznamenal Filip Vanda (skvěle ho našel Tomáš Ťok) v čase 2,11 minuty před koncem, který přišel obětavě k zápasu po přípravě ve velkém fotbale v Rohatci.

6. ZÁPAS

* FUTSAL LEVICE – BARABERI BRATISLAVA 7:1 (4:1)

Branky: 5. a 22. Viliam Rakica, 7. a 15. Richard Bačík, 11. Tomáš Bielik, 21. Szaboics Jakubík, 27. vlastní – 2. Matej Baštuk

Poražení sice vedli od druhé minuty 1:0, to však bylo po střelecké stránce týmu z hlavního města našich východních sousedů vše. Pak utkání jednoznačně ovládli ligisti z Levic, kteří si tak alespoň připsali do turnajové tabulky u počtu výher jedničku!

SESTAVA HODONÍNSKÉHO TANGA:

Ján Jankovič, Matěj Kůřil – Pavel Krajča, Stefanos Chadzidis, Tomáš Varmuža, Jan Hromek, Tomáš Ťok, Tomáš Janulík, Filip Vanda.

TABULKA:

1/ FC TANGO HODONÍN 3 3 0 0 12:5 9

2/ ŽV BRNO 3 2 0 1 13:9 6

3/ LEVICE 3 1 0 2 8:8 3

4/ BRATISLAVA 3 0 0 3 9:20 0

Všechna utkání se hrála 2×15 minut čistého času a rozhodovala trojice ve složení Michal Gasnárek, Tomáš Slanina a Zdeněk Hřebíček.

ŘEKLI PO TURNAJI

„Je to pro mě čest tady hrát, protože jsme se Zlínem zde odehráli spoustu zápasů. Byl jsem ve zlínském klubu (UTB Zlín – ten hraje divizi) manažerem, takže to bylo pro mě těžké rozhodování, ale je to taková výzva a já si chci znovu tu druhou ligu zkusit. Oslovil mě Jeff (trenér TANGA Stefanos Chadzidis), Sopůch (hráč TANGA Roman Sopůšek) a pak Sabča Pavková (ligová hráčka TANGA Sabina Pavková), takže byl to takový mix všeho. Jednání se šéfem klubu (Jiří „JURA“ Štěrba) mě přesvědčilo, abych do toho šel, neboť zdejší tým má neskutečnou kvalitu a chce se již v následující sezoně sportovně na palubovce poprat o prvenství ve 2. lize! Úvod to byl suprovní – dal jsem dva góly, nějaké i nachystal, takže převažuje trošku spokojenost. Kluci mají svoji kvalitu, snažil jsem se mezi ně zapadnout a doufám, že to bude jen lepší! Musím na sobě ještě pracovat, druhá liga je o level výš,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ nový muž TANGA, PAVEL KRAJČA, který se po 11 letech fotbalu na umělce v týmu SK Baťov (Otrokovice) přesunuje v roli útočníka do celku Krajského přeboru z Napajedel.

„Jsme rádi, že po dvou letech jsme se mohli opět vrátit do naší haly. Musím ale na druhou stranu říct, že když k prvnímu turnajovému zápasu proti Bratislavě jsme nastoupili jen se šesti hráči, tak za mě je to VELKÁ OSTUDA! Rozumím tomu, že je čas dovolených, hraje se příprava ve velkém fotbalu, k tomu nějaká zranění, ale jako pořadatel dáváme tým dohromady ještě minuty před turnajem, tak tomu moc nerozumím. Nevím, co s tím, teď to nedokážu nějak okomentovat. K turnaji samotnému: Jednoznačně smekám před našimi hráči, co tady dnes předvedli, za to jim patří má obrovská poklona. Na palubovce nechali vše. Ty výkony byly opravdu z naší strany kvalitní – začalo to u obou brankářů, když v prvním souboji chytal skvěle Ján Jankovič, ve zbývajících duelech pak mladík Matěj Kůřil, který je za mě mega talent a pokud vydrží, může mít u nás úžasnou kariéru! Porazili jsme dva ligové týmy, k zápasu se ŽV Brno přijel z velkého fotbalu Filip Vanda a byl pro TANGO velkým přínosem. Přivedli jsme top hráče ze Zlína (Pavel Krajča), po návratu ze Španělska jsme přivítali Honzu Hromka, který je tady doma, má v týmu kamarády a všichni věříme, že nakonec oblékne dres TANGA. Po roce pauzy (zranění, rodina) se vrátil na hřiště Tomáš Janulík a jsem rád, že bez jakýchkoliv problémů ihned do našeho týmu zapadl! Máme nějakou dohodu se třemi mladými Slováky (brankář a hráči do pole), kteří přichází hrát velký fotbal do Rohatce a měli by se objevit i v našem futsalovém celku. Z letošního vítězství mám radost, je to optimistické a takový impuls do další práce,“ řekl něco z kuchyně FC TANGO Hodonín a k samotnému turnaji první muž hodonínského klubu – JIŘÍ „JURA“ ŠTĚRBA.

(red.)

Štítky:

sport