Zprávy

Hodonínská zoo láká na letošní mláďata i loni narozená lví čtyřčata. Ta oslavila jeden rok!

Pátek Září 10, 2021
721

HODONÍN – Svět zvířat na kraji hodonínské Dúbravy můžete prozkoumat v Zoo Hodonín. Po rozvolnění vládních opatření kvůli šíření nákazy COVID-19 i odstranění škod po řádění tornáda má zahrada již více než měsíc opět otevřeno veřejnosti. 

Na své si přijdou milovníci šelem i nejmenší děti, které si rády pohladí domácí zvířata. V zahradě přibylo také několik přírůstků a některé z nich se zároveň řadí k historickým prvoodchovům hodonínské zoo! Jsou jimi zástupci ptačí říše – arassari hnědouchý a mláďata nandua pampového. Arassari, kterému nyní dorůstá peří a učí se létat, přišel na svět 26. května. O měsíc později, tedy koncem června, se vylíhla dvě mláďata nandua pampového a přestože je hodonínská zoo dlouholetým chovatelem tohoto druhu, odchovat mláďata se zde zdařilo poprvé. Mláďata přišla na svět v líhni, kam byla vajíčka po snesení umístěna. „K odebrání vajíček rodičům jsme se rozhodli po zkušenostech z předchozích pokusů o odchov tohoto druhu, kdy se nepodařilo rodičovskému páru vejce vysedět,“ vysvětluje zootechnik Jiří Ingr a dodává, že mláďata byla po vylíhnutí s odstupem několika týdnů k rodičům opět připojena.

Z dalších přírůstků jmenujme mládě gibona lar narozené začátkem července, kterým zahrada po delší době navázala na tradici odchovů tohoto druhu. A zatím poslední přírůstek je zaznamenán u zeber Chapmannových. V úterý 20. července v ranních hodinách se do jejich stáda narodila samička. 

Za zmínku ale rozhodně stojí i loni narozená čtyřčata lva jihoafrického, která 19. srpna oslavila jeden rok. Tito lví adolescenti jsou k vidění ve venkovním i vnitřním výběhu ve společnosti obou rodičů. Do budoucna ale v zoo nezůstanou, pracovníci zoo už jim hledají nové domovy v jiných zoologických zahradách.

Bc. Marie Blahová, Zoo Hodonín

ZOOLOGICKÁ ZAHRADA HODONÍN, příspěvková organizace 

U Zoo 3529/1, 695 01 Hodonín 

www.zoo–hodonin.cz 

 

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ • OBČERSTVENÍ • SUVENÝRY • VEŘEJNÁ KRMENÍ ZVÍŘAT

 

OTEVÍRACÍ DOBA:

Duben – září: 9.00. – 19.00 denně 

Březen, říjen: 9.00 – 17.00 denně 

Listopad – únor: 9.00. – 16.00 denně

Štítky: