HODONÍN VIDĚL ZŘEJMĚ POSLEDNÍ ROČNÍK FUTSALOVÉHO TURNAJE!

Pondělí Duben 24, 2023
550
Na snímku z futsalového utkání Slovanu Hodonín (červené dresy) se SIGITEAMEM (2:7). (Foto: archiv redakce webu ISLOVÁCKO.CZ)

HODONÍN – Loni vyhrál futsalový turnaj v Hodoníně celek SIGITEAM, letos při konání 16. ročníku, který se konal pod záštitou starosty města Hodonína Libora Střechy, se ale radovali naši východní sousedé, konkrétně tým Iskra Holíč. Rozhodl o tom duel v hodonínské hale TEZA, ve kterém vyhrál Holíč nad mužstvem SIGITEAM v poměru 4:3, když v poslední minutě (všechna utkání se hrála na jeden poločas, a to 20 minut) nedal penaltu brněnský rodák v dresu poražených – známý bavič Petr Švancara.

Vítězem letošního ročníku se stal celek ISKRA HOLÍČ, který porazil SIGITEAM 4:3, Jiskru Kyjov 2:1, MŠK Žilinu 4:1 a domácího pořadatele, Slovan Hodonín 5:2, na 2. místě skončil SIGITEAM, jenž porazil Kyjov 5:0, Žilinu 5:1 a Hodonín 7:2, třetí byl KYJOV, který pokořil Žilinu 4:0 a Hodonín 5:1, na čtvrtém místě skončil MŠK ŽILINA s výhrou 4:2 nad domácím týmem a poslední místo (5. flek) zaujal SLOVAN HODONÍN, který všechna utkání prohrál při vysoce pasívním skóre 7:21.

Pořadatelé ze Slovanu Hodonín vyhlásili tradiční osobnosti tohoto klání. To se konalo při hodnocení, které se uskutečnilo v restauraci hodonínského hotelu KRYSTAL, takže nejlepším gólmanem byl vyhodnocený Vlastimil Výstup (Kyjov), hráčem Ruda Holeš (Holíč) a střelcem 13 gólový Petr Švancara (SIGITEAM). Nejstarším hráčem pak byl 75letý Antonín Panenka (SIGITEAM).

„Letošní turnaj dopadl velmi dobře, měl velkou sportovní úroveň, a to zásluhou především SIGITEAMU s osobnostmi našeho fotbalu. O to víc mě překvapilo, že letos to SIGITEAM znovu nevyhrál, ale z prvenství se nakonec zaslouženě radovali Slováci z Holíče. Co mě však trápí, tak to je nezájem Hodoňáků o tuto akci, když znovu i přes dobrovolné vstupné si našlo cestu do haly na Lipové aleji jen malý počet příznivců futsalu. Rozhodl jsem se tedy, že to je poslední ročník tohoto turnaje, který pořádám. Nabízel jsem to dalším kamarádům, ale nikdo se do toho nehrne, takže to fakt vypadá na definitivní KONEC! A jak to vypadalo den před akcí v jednom soukromém sklípku v Dubňanech? Tam to bylo hodně veselé, probrali jsme prostě všechno, tak jak se sluší a patří tady u nás na Slovácku,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ jeden z pořadatelů ZDENĚK MELICHAR, jinak velký SPARŤAN a především fanda londýnské Chelsea, a i proto má přezdívku „CHELSEA“.