HODONÍN SICE STATEČNĚ BOJOVAL, ALE V LIZE MISTRYŇ KONČÍ!

Pátek Prosinec 2, 2022
1261
Na snímku je hodonínská hráčka Karin Grofová. (Foto:web ping-pong.cz – Jaroslav Odstrčilík)

HODONÍN – Před posledním utkáním letošního ročníku nejprestižnější evropské klubové soutěže žen ve stolním tenisu věděly dobře Jihomoravanky z Hodonína (mezi 12 nejlepších týmů Evropy se letos dostal i Moravský Krumlov) že musí Novi Sad porazit vysoko 3:0, ale šance byla přitom hodně malá.

O všem se rozhodlo již v prvním zápase, kdy sice vedla domácí obranářka Ševčíková v prvním setu 1:0, ale v dalších třech již nebyla tak produktivní, prohrála tudíž celkově 1:3 a bylo jasné, že cesta letošní Ligou mistryň (LM) je u konce. Hodonín to však mrzet nemusí, neboť něco skončilo, ale také něco nové začalo… Místo LM se totiž půjde v Hodoníně ještě v tomto měsíci na čtvrtfinále Poháru ETTU (druhá největší pohárová soutěž v Evropě – pozn. red.), ve kterém Hodonín nastoupí proti francouzskému celku ALCL Grand-Quevilly TT. Hraje se na dvě utkání (doma, venku) s tím, že zápasy se odehrají v období od 13. – 18. prosince letošního roku!

Ve druhém čtvrtečním souboji se utkala domácí Partyka se srbskou obranářkou Erdelyiovou, se kterou uhrála pouze jeden set, na víc bohužel neměla.

Nejzajímavější duely čekaly pro fanoušky znovu v hodně zaplněné hale stolního tenisu na Lipové aleji až v závěru, kdy souboje Grofové s Jokičovou a Ševčíkové s Erdelyiovou rozhodovaly teprve zkrácené páté sety (hráno do šesti vítězných míčků): nejprve příjemně překvapila Grofová, která zaznamenala zaslouženě ten jediný bod pro poražené, aby pak po boji a vedení 1:0 nezvládla další tři sety Ševčíková, která ale přesto odvedla výkony na své hranici.

Nakonec celý zápas trval bez pěti minut a s desetiminutovou přestávkou téměř tři hodiny, ovšem z haly odcházeli příznivci hodonínského ping-pongu náramně spokojeni, neboť viděli srdnatý a houževnatý boj domácího celku, který zanechal velmi dobrý dojem!

LIGA MISTRYŇ – 2. FÁZE (4. UTKÁNÍ), SKUPINA B

SKST PLUS HODONÍN – TTC NOVI SAD 1:3

ZÁPASY:

Markéta Ševčíková – Aneta Makszutiová 1:3 (14,-10,-3,-13),

Natalia Partyka – Annamaria Erdelyiová 1:3 (-10,-8,5,-8),

Karin Grofová – Tijana Jokičová 3:2 (-10,-8,8,18,3),

Markéta Ševčíková – Annamaria Erdelyiová 1:3 (9,-7,-7,-2).

„Dnes jsme měli velmi těžký úkol, k postupu jsme potřebovali vyhrát třikrát 3:0. Proto jsme sestavu tomuto cíli podřídili. Věřil jsem, že největší šanci proti Erdelyiové má Natálka Partyka, nakonec to všechno bylo ale jinak. Klíčovým momentem byla koncovka druhého setu prvního singlu, ve kterém se Makszutiová uklidnila, neboť jej vyhrála a pak již byla lepší,“ hlásil kouč Hodonína JAROSLAV MIKESKA.