HODNĚ VYDŘENÁ VÝHRA NAD POSLEDNÍMI VALACHY POSUNULA DRTIČE NA TŘETÍ MÍSTO!

Čtvrtek Únor 1, 2024
594
Drtiči (černé dresy) rozhodli o důležité výhře na hodonínském ledě až v samém konci středeční bitvy. (Foto: zdroj SHKM Baník Hodonín – Adam Krátký)

HODONÍN – Domácí potřebovali ve středečním souboji naplno bodovat, neboť měli za sebou nepříznivou sérii tří porážek za sebou. Na jih Moravy přijeli Valaši z Valašského Meziříčí, kterým patří poslední příčka a určitě ve zbytku zápasů v základní části 2. ligy udělají vše proto, aby se vyhnuli obávané baráži.

Bobři už po dvou minutách prohrávali 0:1, když první zápis v dresu Baníku si zaknihoval 21letý rohatecký rodák, útočník druhé lajny Pavel Matěj (do Hodonína přichází na střídavé starty z Frýdku-Místku), který má podíl na prvním gólu, jenž padl z hokejky Davida Rauše. Po přestávce sice Bobři srovnali, ale Drtiči opět svému sokovi utekli na rozdíl branky. V polovině duelu ale znovu hosté z Valašska dokázali dostat černý pracovní nástroj hokejisty za záda Dominika Pitáka, takže po dvou třetinách druholigové bitvy svítilo na hodonínské časomíře průběžné skóre 2:2.

Drtiči šli potřetí v utkání do vedení (3:2), ovšem křídelní útočník třetí lajny Michal Popelka šest minut před koncem řádné hrací doby srovnal na 3:3. Hodonín šel ale důrazně za výhrou, což se mu nakonec vyplatilo. Osmdesát čtyři sekund před sirénou se prosadil Adam Bachánek a domácí si tak mohli po třech předchozích výsledkových nezdarech vychutnat konečně radost z výhry. Hosté ještě zkusili v poslední minutě hru bez brankáře Kryštofa Ševců, skóre se ale již neměnilo.

Díky této výhře drží nyní Drtiči třetí místo za zisk 53 bodů ze 33 zápasů, čtvrtá je Opava (51 bodů – 31 zápasů) a pátý je Nový Jičín (49 – 32).

I další zápas čeká na Drtiče v domácí aréně. V rámci 34. kola nastoupí proti vedoucímu týmu AZ Havířov. Hraje se v SOBOTU, 3. ÚNORA se začátkem v 17 hodin!

2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 33. KOLO

* SHKM BANÍK HODONÍN – HC BOBŘI VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. David Rauš (Matěj, Vyrůbalík), 26. Denis Zaychik (Polesný, Sajdl), 47. Dominik Luža (Stuchlík, Dobiáš), 59. Adam Bachánek (Sedláček) – 24. Lubomír Štach (Stodůlka, Vavřík), 31. Patrik Gola (Melenovský), 54. Michal Popelka (Vavřík, Vávra),

vyloučení: 2:2,

využití: 1:0,

v oslabení: 0:0,

rozhodovali: Petr Blaha – Tomáš Kučera a Jaroslav Peluha,

695 diváků.

„Za mě to bylo krásné utkání! Kluky bych chtěl moc pochválit, zápas opravdu odpracovali a bylo to tak, jak jsme si řekli. Trošku jsme sice zaspali začátek, když se nám nedařilo přecházet střední pásmo. Od poloviny první třetiny jsme už naši hru zlepšili, plnili si povinnosti a vytvořili si hodně šancí. Dostali jsme gól po jasném faulu, absolutně nechápu, proč rozhodčí podražení nepískl. Dívali jsme se na to pak na videu, je to úplně směšné. V závěru jsme se tam tlačili a řekli jsme si, že to jdeme rozhodnout a ono to nakonec vyšlo,“ zhodnotil duel kouč Hodonína ALEŠ BACHÁNEK.

„Teď jsem neskutečně naštvaný, že prostě nás to provází celou sezonu, kdy zápasy prohráváme o gól! Teď v posledních třech soubojích jsme hned dva zápasy ztratili v poslední minutě. Když to vemu komplexně, tak začátek utkání dobrý, vlítli jsme na Hodonín. Bylo vidět, že domácí mají tři porážky za sebou, ale potom to vzali do svých otěží. Od druhé třetiny to už bylo ve znamení převahy domácích a bylo vidět, proč jsou třetí. Hráli rychlý a bruslařský hokej, ale paradoxně to po dvou třetinách bylo 2:2. Dostali jsme smolnou branku, sami si to tam kopneme. Prostě nevěřím tomu, že jakýkoliv sportovní tým má letos takovou smůlu jako my. Je to už o nějakém štěstíčku a věříme, že se to konečně zlomí. Je před námi poslední čtvrtina základní části a tu musíme prostě zvládnout, abychom se vyhnuli baráži,“ prohlásil před kamerou klubové televize Drtičů trenér Valachů LUKÁŠ PLŠEK.