Sport

NA PRVNÍ DOBROU TO JE KRUTÝ VÝSLEDEK, PŘITOM HODONÍN ODEHRÁL VÍCE NEŽ VYROVNANOU PARTII!

Pátek Únor 2, 2024
607
Marný boj o důležitý bodík svedla ve druhém středečním souboji na stole v Hodoníně domácí Karin Grofová (vzadu). (Foto: Lucie Bydžovská)

HODONÍN – Na čtvrtfinálovou bitvu s francouzským favoritem z města Méty se hodonínský fanoušek nejmenšího míčku moc těšil! Do Hodonína totiž ve středu zavítal k prvnímu zápasu velký favorit z Francie (odveta se hraje již v sobotu večer ve Francii), který sice nakonec vyhrál 3:1, ale toto vítězství se nerodilo vůbec snadno.

Hned v prvním zápase v polovině tohoto týdne si domácí jednička, Japonka Sakura Morio, poradila s Ruskou v dresu soupeřek Mariia Tailako, které dovolila pouze třetí set, jinak vždy kralovala Japonka. Ve druhém souboji zkušená Natalia Partyka (34 let) nestačila na rumunskou reprezentantku v dresu Mét, Adinu Diaconu, které podlehla 1:3 na sety a právě Rumunka byla tou rozdílovou hráčkou, jenž přihrála nakonec Francouzskám ten důležitý a rozhodující bod ve čtvrtém mači, který byl hodně vyrovnaný, a nakonec v něm slavila výhru až díky zkrácenému pátému setu (tzv. zlatý set) po výsledku 6:3 Diaconu.

Domácí bojovnice se nemají proč stydět, za stolem své hodonínské haly odvedly v dané situaci své maximum a určitě se výrazným způsobem zasadily o kvalitní duel, který včetně nezbytných přestávek trval téměř tři hodiny!

LIGA MISTRYŇ – ČTVRTFINÁLE, 1. ZÁPAS

* SKST PLUS HODONÍN – METZ TT 1:3

Sakura Morio – Mariia Tailako 3:1 (9,9,-8,8),

Natalia Partyka – Adina Diaconu 1:3 (-7,9,-8,-9),

Karin Grófová – Pauline Chasselin 1:3 (-10,4,-13,-6),

Sakura Morio – Adina Diaconu 2:3 (5,-6,-8,7,-3).

Můj zápas se lámal v koncovce třetího setu, to bylo určitě klíčové, ale možná i v první setu, kdy jsem prohrávala, ale dotáhla jsem se na 10:10. Škoda, že se mi nepovedlo vyhrát, na druhou stranu je ale dobré, že výsledky byly těsné, takže do sobotní odvety určitě pojedeme odhodlané dál bojovat o postup. Musíme vyhrát 3:0 nebo 3:1, to je určitě těžší než kdyby stačilo 3:2. Přesto ale budeme bojovat,“ řekla webu ping-pong.cz domácí hráčka KARIN GROFOVÁ.

Bylo to hodně vyrovnané utkání, dnes rozhodovaly opravdu maličkosti. Prohra 1:3 je poměrně krutá, ale holky bojovaly. Vlastně všechny mohly svá utkání vyhrát, zápas mohl skončit klidně 4:0. Nikdy jsme je neporazili, doufám, že v sobotní odvetě ve Francii se to konečně zlomí,“ přeje si hodonínský trenér JAROSLAV MIKESKA.