GALA-PŘEDSTAVENÍ FOTBALISTŮ KOZOJÍDEK V HISTORICKY PRVNÍM ZÁPASE V KRAJSKÉ 1. A TŘÍDĚ!

Pondělí Srpen 14, 2023
1501
První rozhovor gólmana Kozojídek Lukáše Maňáka pro web ISLOVÁCKO.CZ. (Foto: zdroj – klub SK BRITTERM Kozojídky)
KOZOJÍDKY – V neděli dopoledne bylo ideální srpnové počasí, v Kozojídkách velká sláva, neboť místní fotbalisté hostili v historické premiéře v krajské 1. A třídě souseda ze Vnorov a tak se dala očekávat skvělá divácká kulisa: to se i naplnilo, neboť do sportovního areálu této vísky na Veselsku zavítalo o druhé letošní srpnové neděli na 650 příznivců nejpopulárnější kolektivní hry této planety! Ti co přišli, museli být spokojeni, neboť viděli devět gólů a konečný výsledek (8:1), který by více slušel třeba hokeji než fotbalu. A ti co váhali a na nedělní fotbal do Kozojídek prostě nepřišli, tak můžou jen s odstupem času zpytovat svědomí! Proč? Hrál se totiž velmi kvalitní fotbal, který měl parametry minimálně krajského přeboru a zejména domácí boys své fanoušky herním projevem skvěle po celých devadesát minut bavili!
První gól v dresu Kozojídek vůbec poprvé v 1. A třídě dal v deváté minutě hlavou Bohumil „BOB“ Vardan, kterého skvěle po centru zprava našel Adam Pollák – 1:0. O tři minuty později se situace jako přes kopírak opakovala a tak nováček již vedl 2:0. Hosté se vzchopili, když v 18. minutě po střele Nikola Absolona a teči jeho spoluhráče Josefa Bittnera svítilo na světelné tabuli 2:1. Ještě ale do poločasu se domácí chasníci znovu nadechli, když balon do sítě nekompromisně zavěsil nahrávač prvních dvou úspěchů – Adam Pollák – 3:1.
Ve 44. minutě měl gólovku na noze domácí útočník Tomáš Voříšek, který ale napálil pouze brankáře Romana Kuriála. Hned po dvou minutách druhého dějství si ale snajpr Kozojídek vše vynahradil, když merunu poslal tam, kde ji chtěli vidět domácí fandové – 4:1. Po této brance bylo téměř jisté, že první tři body nového ročníku zůstanou v domácím držení, což následně potvrdily i zbývající minuty kvalitního mače, ve kterém ale už kralovali jen vítězové.
Vnorovy se neskutečně vytratily, zápas vzdaly a znovu tak potvrdily, že pro nováčka soutěže bývá druhá sezona nejtěžší, a to je právě případ týmu AGRO VNOROVY! Chtělo by se říct – Sláva vítězům, čest poraženým, ale hosté ve druhé půli až příliš brzy složili fotbalové zbraně a umožnili tak domácím dravcům famózní GALA-PŘEDSTAVENÍ na otevřené scéně!
1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 2. KOLO (HRANÉ JAKO 1.)
* SK BRITTERM KOZOJÍDKY – FK AGRO VNOROVY 8:1 (3:1)
Branky: 9. a 12. Bohumil „BOB“ Vardan, 72. a 90. střídající Tomáš Kurečka, 31. Adam Pollák, 47. Tomáš Voříšek, 59. skvěle kopnutý trestný kop ze 22 metrů do levé šibenici v podání Jaroslava Zbytka, 76. vlastenec Jana Hodonského po trestňáku Jaroslava Zbytka – 18. Josef Bittner,
žluté karty: Bohumil „BOB“ Vardan – Jan Motyčka,
rozhodovali: David Dadák (Vyškov) – Josef Kučera (Bučovice) a Petr Malík (Svatobořice-Mistřín),
delegát utkání: Michal Jelínek (Pustiměř).
sledovala rekordní návštěva – 650 fanoušků!!!
ŘEKLI PO ZÁPASE
„Bylo to naprosto perfektní, akorát si myslím, že pro Vnorovy velmi kruté. Kvalitní zápas, hosté hráli taky dobrý fotbal, ale měli smůlu. Vedení 2:0 trochu zavání, soupeř pak snížil na 2:1 a je tam rázem trochu strach! Do poločasu jsme dali třetí gól a v kabině jsme si řekli, že musíme dát rychle čtvrtou branku, abychom soupeře definitivně zlomili. To se podařilo, takže paráda. Jinak v kabině není žádný problém, s většinou kluků jsem od mala vyrůstal ve Veselí nad Moravou,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ nový muž v brance Kozojídek, 205 cm vysoký LUKÁŠ MAŇÁK řečený MAŇAS.
„Výsledek i výkon byl až nad očekávání. Věděli jsme, že přijedou Vnorovy, které už v minulé sezoně hráli velmi dobrý fotbal a teď v letní přípravě jsem je viděl v zápase s Kunovicemi. I přesto, že jsme vyhráli vysokým rozdílem, tak dnes jsme byli hodně produktivní, ale nechci to přeceňovat. Budeme muset kluky krotit, trošičku z hrušky dolů, Vnorovy jsou výborný mančaft. Myslím si, že pro diváky to bylo pěkné utkání. První tři góly měly kvalitu vyšší soutěže než je 1. A třída. Trochu nás zbrzdila branka hostů na 2:1, ale důležité bylo, že ještě do poločasu jsme šli do vedení 3:1 a čtvrtá branka na začátku druhého poločasu už zápas vyřešila. Chtěl bych, abychom v podobných výkonech pokračovali, v týdnu musíme kvalitně potrénovat a už v neděli dopoledne od 10:30 hodin nás na Břeclavsku čekají na svém hřišti Velké Pavlovice,“ hlásil trenér Kozojídek RICHARD HROTEK.
„Za mě to byl krásný zápas, velmi rychlý a svižný, viděli jsme pěkné kombinační akce, neboť oba týmy chtěly hrát fotbal, což bylo důležité! Čekal jsem, že to bude vyrovnané utkání, kde bude rozhodovat jedna branka. Osobně jsem ale rád, že BANDA ŽOLDÁKŮ porazila Vnorovy ve velmi kvalitním souboji,“ řekl bývalý kanonýr Kozojídek TOMÁŠ ŤOK, který jinak v pátek sehrál za rakouský Mistelbach první mistrák nové sezony s výsledkem 1:1.
„Věděli jsme, že tady se nedá hrát fotbal, že je to složité, trenér nás na to připravoval. Realita byla ale jiná: časté a jednoduché ztráty, přitom jsme věděli, že Vardan s Pollákem toto dokážou využít. Celá naše obrana hrála bohužel špatně, byl to jeden velký průchoďák! Za mě tam bylo o přestávce nesmyslné střídání (odešli Jiří Motyčka s Marianem Fedorkou, přišli Adam Pelucha a Martin Slavík). Já osobně těžce zkousávám takový průběh, byla to od nás odevzdanost a velká ostuda, lavička a celý tým na to nezareagoval. Já sice za hloupý zákrok na konci minulé sezony mám stopku na pět zápasů, byla to moje blbost, ale věřím, že se z toho dostaneme a zvedneme se,“ hlásil velmi zklamaný gólman Vnorov MICHAL MOTYČKA, který pro karetní trest sledoval duel i s rodinou v civilu jen mezi fanoušky.