FOTBALOVÝ TRENÉR MARTIN SVĚDÍK DOSTAL DÁREK OD ZÁSTUPCŮ OBCE ROHATEC, ALE I SVÝCH SVĚŘENCŮ!

Středa Červen 28, 2023
872
Momentka z přípravného souboje Slovácka (tmavé dresy) a Podbrezové na hřišti v Rohatci. (Foto: Jaroslav Kolísek)
ROHATEC – Milé překvapení čekalo na zkušeného lodivoda ligových fotbalistů z Uherského Hradiště Martina Svědíka, kteří v úterý sehráli v pořadí již třetí duel letošní letní přípravy. Těsně před samotným zápasem dostal rodilý Pardubičák v den svých 49. narozenin od starosty obce Rohatce Jarmila Adamce a šéfa klubu TJ Slavoj Rohatec Lukáše Hřebačky velkou dárkovou kazetu a dres rohateckého Slavoje, a od svých svěřenců zřejmě povinné vítězství nad slovenským prvoligistou!
V Rohatci si to 1.FC Slovácko rozdalo s prvoligistou z Podbrezové (v minulé sezoně čtvrtá pozice na Slovensku) a od samého začátku byli borci z Uherského Hradiště daleko aktivnější. Již po šesti minutách šlo Slovácko do vedení, když se prosadil tečovanou ranou po trestném kopu záložník Michal Trávník, který pochází z nedalekých Mutěnic, ale s rodinou žije v okresním městě Hodonín. V samém závěru první půle zachyboval slovenský gólman Ivan Rehák, a tak centr Daniela Holzera uklidil do čeřenu po skluzu Filip Vecheta – 2:0.
Po šedesáti minutách stáhl kouč Svědík celou jedenáctku z první půle, takže šanci dostala ta druhá. A právě jeden z nových mužů na zeleném pažitu v dresu vítězů, Pavel Juroška, dokázal dvakrát skórovat a uzavřel tak celkový výsledek na 4:0 z pozice vítězného týmu, který skončil v minulém ročníku české Fortuna:Ligy na páté pozici.
PŘÍPRAVNÝ FOTBAL,
HRÁNO V ROHATCI
* 1.FC SLOVÁCKO – FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ 4:0 (2:0)
Góly: 61. a 90. Pavel Juroška, 6. Michal Trávník, 45. Filip Vecheta,
žluté karty: Milan Petržela, Vlasiy Sinyavskiy – René Paraj,
rozhodoval Luboš Drozdy ze Bzence,
přihlíželo na 750 (!) spokojených příznivců.
ŘEKLI PO UTKÁNÍ
„Hrál se slušný fotbal, nebylo moc nakopávaných balonů. Oba týmy hrály odzadu výstavbu hry, chtěly kombinovat. Divákům se utkání muselo líbit, byl to líbivý zápas. V obraně sice pár okének bylo, ale vpředu jsme toho ukázali hodně. Klidně jsme mohli přidat dva nebo tři góly navíc. Kouč Svědík protočil celou jedenáctku po hodině hry a chtěli jsme, aby hráči měli větší objem, proto polovina týmu odehrála šedesát minut, v sobotu se to zase otočí,“ zhodnotil třetí přípravný mač z letošní letní přípravy asistent trenéra Slovácka JAN BARÁNEK.
„Zápas dopadl tak, jak jsme potřebovali. Byl to kvalitní soupeř, splnilo to svůj účel. Tady jsem skoro jako doma, cítím se zde příjemně. Jsem rád, že jsem zpátky. Teď jen čekám, jak to vše nakonec dopadne (dotažení přestupu z pražské Sparty – pozn. red.),“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ záložník vítězů MICHAL TRÁVNÍK.