Sport

LETOCHA CUP 2023: 20. ROČNÍK OVLÁDL TÝM HRÁČI KOPANÉ!

Středa Červen 28, 2023
1181
Vítěz 20. ročníku turnaje v malé kopané ve Vacenovicích – mužstvo Hráči kopané. (Foto: archiv pořadatelů z KVASACO Vacenovice)

VACENOVICE – V sobotu 24. června 2023 se v areálu SK Vacenovice konal jubilejní XX. ročník turnaje v malé kopané pod názvem „LETOCHA CUP 2023.“

Turnaj, který přerušilo pouze tornádo v roce 2021, běžel nepřetržitě od roku 2003 a od svého založení poznal celkem 14 různých vítězů. V období let 2008–2015, tedy v době největšího zájmu, byl tento turnaj organizován jako dvoudenní, přičemž nejvíce účastníků měl v ročníku 2013, a to celkem 33 mužstev. V průběhu let se do Vacenovic pravidelně sjížděly celky z celého širokého okolí včetně mužstev ze Slovenska a nechyběl ani dlouholetý účastník z Anglie.

Na loňské vítězství nenavázal pořádající celek All Stars, který vypadl překvapivě již ve čtvrtfinále. Celkovým vítězem letošního turnaje se stalo mužstvo složené okolo milotického kanonýra Petra Holuba, a to mužstvo Hráči kopané, které ve finále porazilo do té doby velmi dobře hrající Underdogs. Nutno podotknout, že ve vyřazovacích bojích Underdogs již hrálo v okleštěné sestavě po odjezdu několika hráčů, ale přesto to borci dotáhli po remíze 1:1 a následném penaltovém rozstřelu proti 10 dkg Poličanu až do finále. 10 dkg Poličanu si spravilo chuť v penaltách o závěrečné třetí místo, když přestřílelo slovenský FC Trade,“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ hlavní organizátor akce, RADEK PROCHÁZKA.

Nejlepším střelcem turnaje se stal až po nekonečném penaltovém rozstřelu a na základě losu Petr Holub z vítězného celku Hráči kopané, když společně se svým spoluhráčem Zdeňkem Bartoňem vstřelili v průběhu celého turnaje shodně sedm branek. Nejlepším brankářem byl vyhlášený gólman Michal Pribula ze slovenského Franka tour Prešov a nejlepším hráčem se stal Václav Raisigl z celku Underdogs.

Historicky nejlepším celkem na turnaji je se čtyřmi vítězstvími mužstvo Kapacit, následované třemi mužstvy s dvěma vítězstvími, a to All Stars, V 42 Lazaři, Hyjeny a po jednom vítězství, které mají týmy FC Starobrno, Dream team 02/03, Saco Vracov, Franka tour Prešov, Squadron, Lazor Domus Vyškov, Mlátičky, Tour de…, Kanonýři a jako poslední pak Hráči kopané.

(red.)

Štítky:

sport